#JustWriteIt
Napisy to częsty motyw pojawiający się na różnych częściach naszej garderoby. Są świetnym sposobem manifestacji naszych idei. Aby zwrócić uwagę na znaczenie słów w języku obcym, umieszczonych na ubraniach, uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję #JustWriteIt. Klasy 1pIw, 1gIw, 1gF, 1gWR, 1pWR, 1 BBw oraz 1gSw wraz z panią Marzeną Waszyk zaprojektowały własne koszulki z napisem w języku angielskim. Uczniowie umieścili na nich pozytywne wartości, jakimi chcą się otaczać oraz motywacyjne sentencje, z którymi się utożsamią. Efekty ich pracy możecie obejrzeć w galerii zdjęć.
Pamiętajcie: to prawda, że modą trzeba się bawić i przełamywać stereotypy. Dobrze jest jednak pamiętać, aby robić to ze smakiem i nie przekraczać granicy związanej z przypisanymi nam rolami społecznymi. Ubrania z napisami dopasowujemy zarówno do naszego charakteru, stylu życia, ale również do sytuacji lub miejsca, w którym mamy zamiar daną rzecz nosić. Następnym razem, gdy będziecie kupować koszulkę lub bluzę, zwróćcie uwagę nie tylko na fason czy kolor danej części garderoby, ale również na to, co jest na niej napisane.
PROFILAKTYKA ZACHOWAŃ RYZYKOWNYCH
W Internacie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyło się spotkanie wychowanków z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji – aspirantem Krzysztofem Kolatorem nt. Profilaktyka zachowań ryzykownych.
Spotkanie odbyło się w dwóch grupach z podziałem na klasy I oraz II-IV.
Omawiana była:
- odpowiedzialność za czyny karalne,
- zachowania sprzeczne z przyjętymi w społeczeństwie normami,
- uzależnienia,
- konsekwencje zdrowotne i prawne środków zmieniających świadomość.
Głównym celem spotkania było kształtowanie wyobraźni młodzieży dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poznanie procedur postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu.
mgr Joanna Brodowska
mgr Paweł Żebrowski
Międzygrupowy Turniej Piłki Nożnej
W dniu 21 listopada 2019 r. w internacie odbył się Międzygrupowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. W zaciętej rywalizacji wzięły udział wszystkie grupy wychowawcze chłopców. Mecze obfitowały w dużą liczbę strzelonych bramek. Turniej zakończył się wygraną V grupy, która uzyskała największą liczbę punktów.
Klasyfikacja końcowa::
I miejsce – gr. V (9 pkt)
II miejsce – gr. VI (6 pkt)
III miejsce – gr. III i IV (1 pkt)
Gratulujemy !
Narodowi i Ojczyźnie
Dnia 19 listopada 2019 r. młodzież z internatu brała udział w uroczystości „Narodowi i Ojczyźnie”, organizowanej przez Społeczność Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce. Uroczystość odbyła się w w kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce. Zespół Szkół SIGiE już od 2004 roku jest organizatorem i realizatorem inicjatywy, jaką jest przyznawanie wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” - dla osób, które wybitnie zasłużyły się dla Polski.
W tym roku wyróżnieniem został uhonorowany pilot kapitan Tadeusz Wrona, który rozgłos zdobył po udanym awaryjnym lądowaniu lotu PLL LOT 016. 1 listopada 2011 zmuszony awarią samolotu Boeing 767, wykonał manewr lądowania na pasie Lotniska Chopina w Warszawie bez wysuniętego podwozia. 7 listopada 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Obchody zainaugurował koncert akordeonowy w wykonaniu Jakuba Sutkowskiego, ucznia Zespołu Szkół nr 1 im. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie zgromadzeni goście wysłuchali wiązanki melodii patriotycznych pt. "Opowiedz nam, moja Ojczyzno" oraz występu artystycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce.
Była to bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość.
OSTATKOWY ZAWRÓT GŁOWY - 2019
20 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna impreza charytatywna pod hasłem "OSTATKOWY ZAWRÓT GŁOWY - 2019". Organizatorem akcji było Szkolne Koło TPD oraz Samorząd Uczniowski. Imprezą towarzyszącą był konkurs na najciekawsze przebranie postaci z filmu lub bajki. Do konkursu zgłosiło się wielu uczniów naszej szkoły, rywalizując zarówno w kategorii indywidualnej, jak i grupowej. Podczas trwania zabawy można było wesprzeć działania koła TPD korzystając z kawiarenki lub kupując owocowe przekąski. Dla uczestników przygotowano również fotobudkę, w której każdy mógł skorzystać z gotowych gadżetów i zrobić sobie wystrzałowe, ostatkowe zdjęcie.
Dochód z imprezy został przeznaczony na Wigilię dla dzieci - podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce, Myszyńcu, Lelisie i Olszewo Borkach.
Wyniki KONKURSU "NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE- DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I FILMÓW":
Jury w składzie: wicedyrektor Alina Bałdyga, Jakub Rutka oraz przedstawiciele SU -Ewelina Mikołajczyk i Agnieszka Banul z klasy 2 We, podczas obrad przyznało następujące nagrody:
W kategorii indywidualnej nagrody oraz wyróżnienia zdobyli następujący uczniowie:
1. Sebastian Kuliś - "Rycerz"
2. Przemysław Książek - "Harry Potter"
3. Michał Orłowski i Dominik Koziatek - "Janusze"
4. Kacper Duch - "Tabaluga" oraz Julita Perzanowska - "Bob Budowniczy"
W kategorii grupowej nagrody zdobyły klasy:
1. 1gWR - "Walking Dead"
2. 1pF - "Mix"
3. 2We - "Krasnoludki"
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę a szczególnie klasom: 1pWR, 1gWR, 1gF, 1pF,1pBB,2Iw, 2We, 3B, 4we
Organizatorzy:
Szkolne Koło TPD i Samorząd Uczniowski
„Wspólnie zgaśmy papierosa”
Działania związane z akcją „Wspólnie zgaśmy papierosa” rozpoczęły się
w październiku 2019 r., kiedy to akcja została ogłoszona. Działania te, jak co roku, miały za zadanie zaangażowanie uczniów w promowanie zdrowego stylu życia.
W ramach akcji wychowawcy na godzinach wychowawczych podejmowali tematykę uzależnień, w tym problemu nikotynizmu. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką i kierunkiem pedagogów szkolnych, doradcy zawodowego lub wychowawców przeprowadzili zajęcia z młodzieżą dotyczące nikotynizmu, podczas których uczniowie wypracowali hasła konkursowe. Zorganizowano także konkurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym wzięło udział 36 uczniów naszej szkoły. Wcześniej uczniowie odbyli szkolenie z ratownikami Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.
W październiku i listopadzie były podejmowane w szkole takie działania, jak: spotkania profilaktyczne dla uczniów z funkcjonariuszem policji panią Anetą Waracką,
z terapeutami uzależnień w ramach których poruszana była problematyka używania środków psychoaktywnych i ich konsekwencji. Działania te skierowano także do rodziców
i nauczycieli, którzy wzięli udział w szkoleniach z zakresu profilaktyki uzależnień. Pedagodzy szkolni udzielali porad i konsultacji dla uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli, wskazywali także na instytucje wspierające w przezwyciężaniu trudności życiowych w tym trudności wynikających z uzależnień.