Nabór wniosków do Internatu na rok szkolny 2019/2020
1. Rekrutacja trwa od 3 czerwca do 29 sierpnia 2019 r.
2. Dokumenty kandydatów przyjmowane są od 3 czerwca do 28 czerwca 2019 r.
2.1. Kandydaci klas pierwszych składają wniosek o przyjęcie do Internatu razem ze świadectwem ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej. Dokumenty kandydatów do klas pierwszych przyjmowane są w sekretariacie szkoły od 21 czerwca do 28 czerwca 2019 r.
2.2. Kandydaci klas starszych składają wniosek o przyjęcie do Internatu w terminie od 3 czerwca do 14 czerwca 2019 r. Dokumenty kandydatów klas starszych przyjmowane są w Internacie.
3. 16 lipca 2019 r. - ustalona zostanie lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informacja o wolnych miejscach.
4. Informacje będzie można uzyskać telefonicznie:
- 29 7691045 (sekretariat szkoły),
- 29 7691329 (sekretariat w internacie)
- listy wywieszone zostaną na tablicy ogłoszeń w szkole i w internacie.
5. Dokumenty kandydatów do postępowania uzupełniającego przyjmowane będą od 19 sierpnia do 27 sierpnia 2019 r.
6. 29 sierpnia 2019 r. - ustalona zostanie lista kandydatów przyjętych w postępowaniu uzupełniającym.
Regulamin rekrutacji do Internatu Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
Wniosek o przyjęcie do Internatu na rok szkolny 2019/2020 (obowiązkowy dla wszystkich kandydatów ubiegających się o miejsce w Internacie)
Wycieczka do Warszawy
24 maja uczniowie klasy 1B i 1F uczestniczyli w wycieczce rekreacyjno-edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Hangarze 646 Targówek, gdzie młodzież pod opieką profesjonalnych instruktorów po solidnej rozgrzewce korzystała z trampolin, zjeżdżalni, torów przeszkód, parku linowego i innych atrakcji. Zajęcia na takim obiekcie to doskonały sposób na utrzymanie i rozwijanie sprawności ruchowej a przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Drugim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Neonów, pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie. Muzeum zajmuje się dokumetnacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. Oficjalnie zostało otwarte w 2012r. w trakcie Nocy Muzeów. W zbiorach znajduje się ok. 100 neonów, które w PRL zdobiły najbardziej prestiżowe budynki w Warszawie. Większość pochodzi z lat 60 i 70 XX wieku. Najstarszym neonem jest prawdopodobnie neon pochodzący z dworca Warszawa Stadion. Ze względu na ograniczoną przestrzeń ekspozycja co jakiś czas jest zmieniana, zaś część neonów znajduje się na zewnątrz. Muzeum opiekuje się również kilkoma neonami na terenie miasta, m.in. Syrenką warszawską. Na pierwszy rzut oka muzeum wydaje się niepozorną halą, jednak jego zawartość znana jest na całym świecie. Po wejściu do placówki ma się wrażenie, że przenieśliśmy się o kilkadziesiąt lat wstecz. Muzeum, organizując konkurs na nowy neon dla Warszawy, miało swój wkład w powstanie bardzo znanego neonu „Miło Cię widzieć” umieszczonego na Moście Gdańskim.
Opiekunowie wycieczki:
B.Gocłowska
A.Pasterska
"DAJ WŁOS"
W dniu 13.05.2019r. na zajęciach w pracowni fryzjerskiej odbył się finał akcji "DAJ WŁOS". Wszystkie włosy zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przekazane Fundacji Rak’n’Roll z którą współpracujemy a która zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.
Ponieważ obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są nierefundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka, fundacja stworzyła program „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Pozyskane podczas akcji włosy przekazywane są do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli Renaty Karwowskiej i Beaty Łady po raz kolejny przyłączyli się do akcji i pozyskali włosy do wyrobu peruk, niezbędnych osobom po chemioterapii. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej inicjatywy serdecznie dziękujemy.
R. Karwowska, B. Łada
„MURUJ Z PREFBETEM”
MŁODZI BUDOWLAŃCY NA KONKURSIE „MURUJ Z PREFBETEM”
15 maja 2019 r. uczniowie ZSZ Nr 2 klasy drugiej kształcącej w zawodzie technik budownictwa: Magdalena Rudnicka, Hubert Kostrzewski, Janusz Mielnicki uczestniczyli w XI edycji konkursu „ Muruj z Prefbetem” zorganizowanym w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Wzięli w nim udział również uczniowie ze szkół z Łomży, Białegostoku, Augustowa, Bielska Podlaskiego i Ciechanowca.
Uczestnicy wykazali się swoimi umiejętnościami zarówno w teorii jak i praktyce. Na początku rozwiązywali test wiedzy ogólnej przygotowywanej przez szkołę, w porozumieniu z PREFBETEM, później wykonywali zadanie praktyczne polegające na murowaniu na cienką zaprawę elementu (fragmentu) muru. Historia konkursu rozpoczęła się od spotkań edukacyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Uczniowie zdrowo rywalizują i zgłębiają wiedzę w trakcie zmagań konkursowych, nauczyciele natomiast wymieniają doświadczenia i nawiązują kontakty i współpracę z firmą PREFBET oraz z innymi szkołami o podobnych kierunkach kształcenia.
Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, ciężko było wyłonić Lidera przy tak wyrównanym poziomie. Uczniowie zadowoleni, z nagrodami wrócili do szkoły. Na ręce opiekuna p. Iwony Kwiatkowskiej zostały przekazane Dyrekcji i nauczycielom przedmiotów zawodowych budowlanych podziękowania za przygotowanie uczniów i reprezentowanie szkoły.
Obóz szkoleniowy
W dniach 6.05.2019 r. – 10.05.2019 r. w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbył się obóz szkoleniowy dla uczniów klas trzecich o profilu wojskowym. Podczas jego trwania młodzież pogłębiła swoją wiedzę i umiejętności w zakresie: terenoznawstwa, powszechnej obrony przeciwlotniczej (POPL), taktyki, obrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR), zabezpieczenia logistycznego, profilaktyki i dyscypliny wojskowej, rozpoznania wojskowego, ochrony i obrony obiektów, łączności. Odbyła także szkolenia: strzeleckie, inżynieryjno-saperskie i medyczne.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Monika Brzozowska, p. Ewa Tarnowska, p. Krzysztof Cieślik, p. Dariusz Niedźwiedziuk, p. Robert Stypiński.
O SREBRNE MUSZKIETY - pucharowe strzelanie
Dnia 17 kwietnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rejonowych LVII Zawodach Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2018/2019". Zawody na terenie Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle zorganizowało Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Ostrołęce. Do udziału zgłosiło się z naszego rejonu: 14 trzyosobowych drużyn męskich i 12 trzyosobowych żeńskich. Uczestnicy z Ostrołęki, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Myszyńca, Kadzidła, Troszyna i Długosiodła rywalizowali ze sobą w strzelaniu z 5,6 mm karabinka sportowego do tarczy z odległości 50 m w pozycji leżącej.
W klasyfikacji generalnej reprezentacja dzięwcząt zajęła pucharowe III miejsce, a chłopców - miejsce V. Mamy potencjał na kolejną edycję i chęci na rywalizację w kolejnej edycji zawodów. Tradycja szkoły zobowiązuje!