Otrzęsiny grupy III w Internacie
W dniu 10.X.2019 w Internacie odbyły się otrzęsiny grupy III. Program został skonstruowany tak, aby wszyscy chłopcy mogli wziąć w nim udział. Na początek nowo wybrany Samorząd przywitał wszystkich obecnych i przedstawił tych, którzy zostali wybrani na rok 2019/2020. Potem przeprowadzono kilka konkurencji, które Przewodniczący Samorządu Kacper Suchowiecki zakończył tymi oto słowy:
,,Uwaga, uwaga!
Ogłaszam uroczyście, że jesteście pełnoprawnymi mieszkańcami internatu!!!
Witamy Was wśród nas. Czujcie się jak u siebie w domu.
A zatem Chłopcy z grupy III, witamy Was wśród swoich.
mgr Joanna Brodowska
Wychowawca gr. III
WYBORY DO SAMORZĄDU W INTERNACIE 2019/2020
W dniu 26.IX.2019 w naszej Placówce odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Wychowankowie Internatu są reprezentowani przez wybranych przez siebie przedstawicieli, którzy są wybierani we wrześniu. Przewodniczącego i zastępcę wybiera się w głosowaniu podczas pierwszego zebrania. Kadencja Samorządu trwa rok. Samorząd Internatu działa w oparciu o regulamin i plan pracy. Plan pracy jest opracowywany na początku każdego roku szkolnego. Rok 2019/2020 zaprezentował się następująco:
Przewodniczący: Kacper Suchowiecki
Zastępca przewodniczącego: Wojciech Domański
Sekretarz: Paulina Napiórkowska
Wyłonione zostały następujące sekcje: SEKCJA NAUKOWA:
SEKCJA ROZRYWKOWA:
SEKCJA SPORTOWA:
|
SEKCJA ARTYSTYCZNA:
SEKCJA HIGIENICZNO-PORZĄDKOWA:
SEKCJA INFORMATYCZNA:
|
Opiekunami Samorządu Internatu na rok szkolny 2019/2020 zostali:
mgr inż. Aneta Graczyk, mgr Paweł Żebrowski, mgr Joanna Brodowska
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
We wtorek 15 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzoną publiczność, wśród której znajdowali się również emerytowani nauczyciele, w odpowiedni nastrój wprowadził Piotr Piórkowski, wykonując piosenkę "Droga którą idę". Po wysłuchaniu krótkiej historii tego święta w Polsce, jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Mariusz Głażewski, który życzył wszystkim pracownikom dalszych sukcesów oraz zaangażowania w pracę z młodzieżą. Następnym punktem było wręczenie nagród pracownikom, którzy w znacznym stopniu przyczynili się w rozwój placówki, jej promocję oraz całoroczne działania. Głos zabrał również przewodniczący rady rodziców, pan Krzysztof Łępicki, który wyraził przekonanie, że włożona przez pracowników ciężka praca będzie obficie owocować w przyszłości, w postaci dobrze wykształconych absolwentów. Po części oficjalnej prowadzący, Paulina Dawid oraz Sebastian Kuliś, zaprosili do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez panią Paulinę Biedrzycką, panią Sylwię Stepnowską oraz pana Jakuba Rutkę. Uczennice klas 1, 2 i 3 wcieliły się w nauczycielki, pokazując wszystkim zgromadzonym pracę pedagogów "od kuchni". Nie lada zaskoczeniem było wprowadzenie do przedstawienia, które zostało wykonane przez Tomasza Knapika - lektora filmowego, który jest najpopularniejszym głosem w kraju. Całość okraszona była wstawkami muzycznymi, w wykonaniu szkolnej grupy wokalnej z klas pierwszych. Gwoździem programu była piosenka "Oni by tak chcieli", czyli szkolna wersja obecnego hitu autorstwa Ronnie Ferrari "Ona by tak chciała". Piosenkę wykonał Dominik Poślada, a na scenie towarzyszyła mu grupa taneczna, składająca się z uczennic klas pierwszych. Za przygotowanie choreografii odpowiedzialni byli Paweł Perzanowski - instruktor tańca Ostrołęckiego Centrum Kultury oraz pan Jakub Rutka, który zajął się również studyjnym nagraniem całej piosenki. Dominik porwał publiczność, która nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami. Z tego miejsca opiekunowie pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie całej akademii.
W części artystycznej wystąpiły:
Ewelina Mikołajczyk - 2We
Karolina Syrowik - 2We
Agnieszka Banul - 2We
Wiktoria Stasiak - 2Iw
Klaudia Żabińska - 3F
Patrycja Giers - 1gF
Grupa wokalna:
Martyna Zalewska - 1pWR
Wiktoria Wojtczak - 1pWR
Anna Bobowska - 1gF
Aleksandra Jakubiak - 1gF
Patrycja Archacka - 1gF
Amelia Żynda - 1pBw
Piotr Piórkowski - 1pF
Grupa taneczna:
Maria Szabłowska - 1pWR
Julia Golon - 1pWR
Katarzyna Bardyszewska - 1pWR
Julia Nakielska - 1pF
Gabriela Szkopińska - 1pF
Paulina Bojarska - 1pF
Poczet sztandarowy:
Aleksandra Tytko
Wiktoria Tytko
Paweł Daniłowicz
BUDOWLAŃCY NA WYSOKOŚCIACH…
W sobotę 12 października 2019 r. uczniowie klas budowlanych z ZSZ Nr 2 w Ostrołęce wraz z opiekunami Iwoną Kwiatkowską i Jolantą Jaksiną mieli możliwość zwiedzenia budowy i poznania konstrukcji oraz procesu wykonawczego Varso Tower. To najwyższy wieżowiec, który powstawał w kompleksie Varso Place przy al. Jana Pawła w Warszawie. Doczekaliśmy się i pierwsi mieliśmy okazję zobaczyć rekordową 310 metrową wieżę i wszystkie kompleksy Varso Place , na których zawisła wiecha w marcu 2019 r., a na koniec sierpnia na kolejnych Varso .Obiekty o niesamowicie nowoczesnej i skomplikowanej, w większości szklanej konstrukcji , wyższej od Pałacu Kultury i Nauki ,ale również najwyższe w krajach Unii Europejskiej. Usłyszeliśmy o wielu nowych technologiach, komplikacjach i niespodziankach podczas budowy, ale przede wszystkim zobaczyliśmy Stolicę z góry, wjeżdżając na sam szczyt widokowy jeszcze roboczą, windą budowlaną. Jego projekt stworzyła renomowana pracownia Foster and Partners pod kierownictwem jednego z najsłynniejszych światowych architektów – Normana Fostera. W Warszawie jest już jeden budynek projektu Fostera – to biurowiec Metropolitan przy pl. Piłsudskiego.
Nie mielibyśmy takiej możliwości, gdyby nie MOIIB oddział w Ostrołęce. Pomoc w przygotowaniu , możliwość zwiedzania i dojazdu na miejsce w ramach współpracy z doświadczonymi inżynierami budownictwa to niezastąpiona zasługa p. Kazimierza Łoniewskiego. Podpora i wsparcie uczniów klas budowlanych- z pewnością owocująca w przyszłości.
Otwarcie boiska przy Bursie Regionalnej
W dniu 26.09.2019 odbyło się uroczyste otwarcie boiska przy Bursie Regionalnej w Ostrołęce. Spotkanie miało zostać połączone z Turniejem Międzyinternackim o Puchar Dyrektora Bursy. Z Internatu przy ZSZ nr 2 pojechało trzynastu wspaniałych, odważnych, chętnych żeby stanąć do walki. Niestety z powodu deszczu Turniej odwołano. W duszach naszych chłopców drzemie żądza przygody, dlatego byli niepocieszeni.
Gościnni gospodarze zrobili jednak wszystko, żeby każdy wyszedł z Bursy zadowolony. Karaoke i wspólne pieczenie kiełbasek zrekompensowało niedoskonałości pogodowe.
Joanna Brodowska
FOTO RELACJA - na stronie bursy
Dzień Zwierzaka
W naszej szkole, po raz kolejny, obchodzony był Dzień Zwierzaka. Święto to ma miejsce corocznie 4 października w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.
Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.
Uczniowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt Sukurs oraz klas, kształcących w zawodzie – technik weterynarii, w tym dniu zbierali dary dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt Canis w Kruszewie. Udało się zebrać karmę, niezbędne akcesoria dla psiaków oraz pieniądze, za które zostaną zakupione rzeczy potrzebne zwierzakom.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do obchodów Dnia Zwierzaka w naszej szkole i pomogli czworonożnym przyjaciołom.
Kurpiowski Trash Art
Trash Art to sztuka bazująca na recyklingu, czyli powtórnym wykorzystaniu niepotrzebnych materiałów. Jest dowodem na respekt dla naturalnego środowiska i na odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń. Dnia 25 września 2019 roku uczniowie klasy 2 Bw wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Multimedialnym Centrum Natura. Młodzież nauczyła się jak można połączyć rękodzieło kurpiowskie ze sztuką Trash Art oraz nowoczesną sztuką użytkową. Program zajęć obejmował warsztaty tkactwa – rzemiosła ludowego Kurpiów. Młodzież poznała tajniki tworzenia odzieży, kap i innych wyrobów codziennego użytku. Każdy uczestnik wykonał własny kilim. W przerwie organizatorzy zapewnili smaczny obiad. Następnie młodzież przystąpiła do tworzenia biżuterii. Uczniowie wykonywali ozdoby według własnych pomysłów, bazujących jednak na wzornictwie zaczerpniętym z kultury. Materiałem do ich wykonania były między innymi suszone rośliny i elementy współczesnych przedmiotów codziennego użytku zatopione w żywicy.Uczniowie poznali różne sposoby pozyskiwania nowych rzeczy przy użyciu starych, zasady świadomej konsumpcji oraz rozwinęli zdolności manualne, realizując autorskie projekty.