Akademia Sztuki Wojennej
Akademia Sztuki Wojennej zaprasza serdecznie na Dzień otwarty, który odbędzie się w Klubie ASzWoj 4 kwietnia 2020 r. Aktualny informator dla kandydatów na studia w wersji pdf. Więcej informacji na stronie www.akademia.mil.pl zakładka "kandydat".
Koniec I etapu drugiej edycji pilotażowego programu MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”
Uczniowie obecnych klas maturalnych: 4 technik pojazdów samochodowych (4 Sw, 4 Isw) i 4 technik informatyk (4 Iw, 4 ISw) od 01 września 2018 r. do 31 stycznia 2020 r. realizowali I etap programu nauczania Edukacji Wojskowej przy wsparciu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce i 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.
Program obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym także szkolenie poligonowe (obóz szkoleniowy). Szkolenie teoretyczne prowadzone było w Szkole. Szkolenie praktyczne odbywało się na terenie Jednostki Wojskowej w Przasnyszu w formie wojskowych dni szkoleniowych.
Szkoła otrzymała wsparcie finansowe, ponieważ Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało Miastu Ostrołęka - organowi prowadzącemu Szkołę dotację celową na zakup wyposażenia szkoleniowego (pakiet dla klasy) i umundurowania (pakiet dla uczniów) oraz organizację obozu szkoleniowego.
W ramach wsparcia pozafinansowego i nierzeczowego uczestnicy programu (po spełnieniu warunków) po zakończeniu nauki w Szkole na potwierdzenie realizacji programu otrzymają Certyfikat MON dla absolwenta i Zaświadczenie Dyrektora Szkoły wraz z informacją o ocenie końcowej i zakresie realizowanego programu. Ponadto na świadectwie ukończenia szkoły wpisana zostanie ocena z przedmiotu Edukacja wojskowa.
Absolwent szkoły uczestniczący w programie nabędzie prawo do:
- odbycia skróconego szkolenia wojskowego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej,
- pierwszeństwa w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej,
- przyjęcia na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji).
Obowiązkowo na zakończenie realizacji programu w I półroczu klasy programowo najwyższej przeprowadzony został sprawdzian, który obejmował sprawdzian teoretyczny (wiedzy) i sprawdzian praktyczny (umiejętności). W celu sprawdzenia wiedzy uczniowie napisali test odpowiedzieli na pytania otwarte. W ramach sprawdzenia umiejętności wykonali zadania z zakresu: regulaminów wojskowych i musztry, taktyki, szkolenia strzeleckiego, szkolenia medycznego, terenoznawstwa, rozpoznania wojskowego, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, obrony przed bronią masowego rażenia, powszechnej obrony przeciwlotniczej.
Wiedzę i umiejętności uczniów oceniała komisja, w skład której weszli: przedstawiciele Jednostki Wojskowej w Przasnyszu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, Urzędu Miasta Ostrołęki i Szkoły
Sprawdzian odbył się 20 stycznia 2020 r. na terenie Szkoły.
SZKOLNE ZAWODY OBRONNE „I PUŁKOTRIADA”
Studniówka 2020 - zapraszamy do galerii zdjęć
Budżet Obywatelski Mazowsza
Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - do dyspozycji w 2021 roku będzie 25 mln zł.
Więcej informacji:
- Urzad Miasta Ostrołęka.
- Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Porządek zebrania z rodzicami
Porządek zebrania z rodzicami w dniu 15 stycznia 2020 r:
godz. 16.15 - spotkanie w Internacie
godz. 17.00 - spotkanie w klasach z wychowawcami
Koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych
Dnia 19.12.2019 r. w naszej szkole odbył się Koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w trzech językach. Społeczność szkolna obecna na koncercie wysłuchała wykonawców indywidualnych oraz mogła obejrzeć występy zespołów klasowych, którzy wprowadzili nas w świąteczną atmosferę wykonując kolędy w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz w gwarze kurpiowskiej. Wykonawcy wykazali się talentem lingwistycznym oraz muzycznym. W przerwach między utworami zostały przedstawione zwyczaje świąteczne z różnych krajów. Złożono świąteczne życzenie w języku angielskim, polskim oraz w języku niemieckim.
Koncert miał na celu motywowanie uczniów do nauki języków obcych, zachęcenie do wspólnego kolędowania oraz rozwijanie umiejętności muzycznych. Był także świetną okazją na zapoznanie uczniów z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi w krajach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych.
Dzięki kolędowaniu w językach obcych poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia towarzyszącą mieszkańcom innych zakątków świata. Zespół Folklorystyczny Podsybka Kurpiowska, w skład którego wchodzi młodzież z naszej szkoły, zaprezentował kolędy w gwarze kurpiowskiej i krótko opisał zwyczaj kolędowania na Kurpiach. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i p. M. Waszyk, p. M. Grabowskiej oraz p. B. Leonarskiej oraz wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie koncertu.