Projekt edukacyjny
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do szóstej już edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który polegał na przeprowadzeniu 4 lekcji o następującej tematyce:
- Świadomy zawsze ubezpieczony
- Co ci się należy, kiedy płacisz składki?
- Renty i emerytury
- E-ZUS, czyli firma pod ręką.
Projekt realizowano w następujących klasach:
- 4B – opiekun: p. Alina Bałdyga
- 4Sw, 4Iw – opiekun: p. Bogusława Gocłowska
- 4We, 2gWR, 2gBBw – opiekun: p. Dorota Kulesza
Uczniowie poznawali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie niesie korzyści i jakie obowiązki, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury? Ponadto dowiedzieli się jak założyć własną firmę, jak zgłosić się do ubezpieczeń, jakie obowiązki oraz uprawnienia ma przedsiębiorca wobec ZUS? Uczniowie zostali wyposażeni w interesujące materiały i pomoce dydaktyczne w postaci zeszytów ćwiczeń. Korzystali z prezentacji multimedialnych, materiałów wideo i ćwiczeń.
Realizacja projektu dała możliwość udziału naszym uczniom w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, którego etap szkolny w postaci testu online odbył się 14 grudnia. Patronat nad projektem i Olimpiadą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Największą, regulaminową liczbę punktów uzyskali następujący uczniowie:
- Dominik Antoszewski – kl. 2gWR
- Natalia Szydlik – kl. 4We
- Damian Kowalski – kl. 2gWR
- Michał Pysznik – kl. 4Sw
- Anna Sobiech – kl. 4We
- Krzysztof Kita – kl. 4We
- Natalia Ciecierska – 2gWR
Prace uczniów zostaną zweryfikowane przez organizatorów Olimpiady w celu wyłonienia uczestników dalszego etapu.
Szkolny koordynator projektu – B. Gocłowska
XIII Samorządowa Gala Uczniowska
W dniu 11 grudnia 2020 r. listy gratulacyjne i upominki od Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Łukasza Kulika otrzymali uczniowie naszej szkoły.
Za wyniki w nauczaniu wyróżniona została Magdalena Rudnicka z klasy 4 technikum w zawodzie technik budownictwa za najwyższą średnią ocen w klasyfikacji końcowo rocznej w roku szkolnym, 2019/2020. Natomiast za najwyższą średnią ocen z całego cyklu nauczania wyróżniony został Dominik Dobkowski. Dominik w roku szkolnym 2019/2020 był uczniem klasy 4 technikum w zawodzie technik weterynarii.
Za osiągnięcia w działalności społecznej docenieni zostali uczniowie klas maturalnych: Szymon Domalewski, uczeń klasy 4 technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich i Hubert Kostrzewski, uczeń technikum w zawodzie technik budownictwa.
Godzina Kodowania
Klasy o profilu Informatycznym Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 podczas zajęć informatycznych w dniach 6 - 13 grudnia 2020 brały udział w kolejnej edycji Godziny Kodowania w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.
Godzina Kodowania – ogólnoświatowa akcja prowadzona podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), promująca programowanie wśród uczniów polecana min przez takich ludzi jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Barack Obama.
W Polsce była zainicjowana przez profesora Macieja Sysło z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Dorota Sienkiewicz
Sukces w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CHEMICZNYM!!

W dniu 02.12.2020r. odbył Międzyszkolny Konkurs Chemiczny -"MISTRZ CHEMII”. Rywalizowali uczniowie wszystkich klas pierwszych szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Ostrołęki . Uczniowie rozwiązali test za pomocą aplikacji Testportal. Naszą szkołę wspaniale reprezentowali: Oliwia Dmoch z klasy 1 F i Radosław Szczepanek z klasy 1 We, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach szkolnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom odwagi !
KONKURS „DEKORACJA BOŻONARODZENIOWA"
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Organizatorami konkursu „Dekoracja bożonarodzeniowa” są nauczyciele przedmiotów zawodowych fryzjerskich: mgr Beata Łada, mgr Marzena Orłowska, mgr Renata Karwowska.
Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy https://brpd.gov.pl/sos-czat prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Stworzony w 2008 roku telefon zaufania przez lata funkcjonował w dni powszednie, a po godzinach urzędowych można było zostawić wiadomość, na którą eksperci odpowiadali kolejnego roboczego dnia. Obecnie będzie on całodobowy. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka wspomogła Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), jako operator telekomunikacyjny zaangażowany społecznie w pomoc dzieciom. Dzięki tej współpracy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.
Źródło: pismo z Biura Rzecznika Praw dziecka
Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/.