Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego udział biorą tylko uczniowie klas pierwszych według następującego porządku:
- godz. 8.15 – Msza Św. w Kościele pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce - Wojciechowicach,
- godz. 9.00 – Uroczystość na placu apelowym lub w sali gimnastycznej (miejsce uzależnione od warunków atmosferycznych).
Po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach wg porządku:
- 1 technik reklamy – wych. J. Rutka, s. 3,
- 1 technik pojazdów samochodowych (opw) – wych. S. Stepnowska, s. 5,
- 1 technik budownictwa – wych. J. Jaksina, s. 142,
- 1 technik usług fryzjerskich – wych. A. Kwiatkowska, s. 25,
- 1 technik weterynarii – wych. E. Gałka, s. 24,
- 1 oddział wielozawodowy - wych. D. Sienkiewicz, s. 1.
Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.
Uczniów obowiązuje strój galowy.
Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym 2021r.
Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym 2021r.
- Część pisemna – 24 sierpnia 2021 r. (wtorek), 9.00
Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 10 września 2021 r.
Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.
Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego należy wypełnić oświadczenie (załącznik 7_2314) i złożyć do szkoły, najpóźniej do 12 lipca 2021 (poniedziałek).
Na wakacje wyjeżdżamy, bezpiecznie wracamy!
Bezpieczne wakacje
Bezpieczne wakacje - "Mam dla kogo żyć! Stop. Po alkoholu nie wchodzę do wody", "Stop. Po alkoholu nie wsiadam za kierownicę".
Przed nami pierwsze dni wakacji. Czas regeneracji, odpoczynku od szkoły i przedszkola. To także czas wielu ciekawych spotkań z rówieśnikami, bliskimi oraz nowymi ludźmi. Aby okres ten był w pełni radosny, każdy z nas musi pamiętać o bezpieczeństwie bez względu na to czy spędza go w trasie, zwiedzając najciekawsze zakątki świata, czy wypoczywając nad wodą.
- Nie zapominajmy, że jest to również czas, w którym dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków. Dlatego Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce, podobnie jak w latach ubiegłych, pragnie zwrócić Waszą uwagę na niebezpieczeństwo, które można napotkać na każdym kroku. Prosimy nie ignorujcie naszej informacji, pokażcie ją waszym rówieśnikom czy bliskim. Pamiętajcie o bezpieczeństwie, gdyż chwila nieuwagi może kosztować utratę życia lub zdrowia i pozostawi głęboką bliznę w sercach najbliższych. Pamiętajcie także, że w to właśnie Wy możecie stać się przypadkowymi bohaterami, ratując życie innym! Zachowajcie trzeźwy umysł - podkreśla Mariusz Łuba przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce.
Miejsca przeprowadzania badań lekarskich dla kandydatów do klas pierwszych
Miejsca przeprowadzania badań lekarskich dla kandydatów do klas pierwszych
w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
Indywidualna Praktyka Lekarska Grzegorz Więcek |
Gabinet Lekarski, ul. Prądzyńskiego 4 lok 2/36, Ostrołęka |
10.00-18.00 – poniedziałek 9.00 – 18.00 – wtorek, środa, czwartek, piątek |
Rejestracja 504578204 w godz. 9.00 – 18.00 Rejestracja online – wwwlekarz.ma7.eu |
ENERGIA Elektrownie Ostrołęka S.A. ul. Elektryczna 5 |
Przychodnia Zakładowa ENERGIA Elektrownia S.A ul. Elektryczna 5, Ostrołęka |
8.00 – 13.00 od poniedziałku do piątku |
Rejestracja 297662500 7.30 – 14.30 |
Dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego
Miasto Ostrołęka, organ prowadzący Technikum Nr 2 w Ostrołęce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich otrzymało dotacje celową na dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego (OPW) – zakup pakietu ubiorczego dla 30 uczniów i pakietu szkoleniowego.
Wartość dotacji celowej wyniosła 82640,00 złotych (80%), wkład własny beneficjenta wyniósł 20660,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania to 103300,00 zł.
W Technikum Nr 2 od 01. września 2020 r. prowadzony jest oddział przygotowania wojskowego. Program szkolenia wojskowego w ramach OPW realizowany jest w klasie technik pojazdów samochodowych.
Uczniowie realizują program szkolenia wojskowego przez cztery lata, zajęcia praktyczne odbywają się w jednostce wojskowej „patronackiej” - 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu. W klasie piątej planowany jest tygodniowy obóz szkoleniowy.
Oddziały przygotowania wojskowego (OPW) zostały wpisane do systemu edukacji dzięki nowelizacji ustawy Prawo oświatowe. Wprowadzenie OPW daje możliwość realizowania w szkole ujednoliconego programu, przy wsparciu MON oraz pod jego nadzorem, czego konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów wymiernych korzyści takich, jak:
- uczestnictwo w obozach na terenie jednostek wojskowych,
- udział w zajęciach specjalistycznych,
- możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej,
- zapewnienie dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do akademii wojskowych w kraju oraz w perspektywie zostanie oficerem Wojska Polskiego,
- pierwszeństwo w trakcie naboru do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz preferencje przy realizacji programu Legia Akademicka skierowanego do studentów cywilnych (zwolnienie z zajęć teoretycznych na uczelni),
- stałe konsultacje (już w toku realizacji nauki w OPW) z oficerami Wojskowej Komendy Uzupełnień w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby wojskowej adekwatnie do potrzeb Sił Zbrojnych, uwarunkowań i predyspozycji kandydata.
Poza przywilejami dla uczniów udział w programie oznacza też korzyści dla szkoły, która może liczyć m.in. na współpracę z jednostką patronacką i wsparcie podczas szkolenia wojskowego, zwiększoną subwencję oświatową z MEiN oraz dotacje z MON-u na zakup ubioru ucznia i specjalistycznego wyposażenia.