Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r.
Sukces Magdaleny Kaczor
Trzy uczennice Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, kształcące się w zawodzie technik weterynarii, wzięły udział w siedleckich eliminacjach okręgowych XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada odbyła się 23 kwietnia 2021 r. na terenie na Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach.
Eliminacje zostały przeprowadzone w 9 blokach tematycznych.
Najlepszą w bloku weterynaria z okręgu siedleckiego została Magdalena Kaczor z klasy 4We, zdobywając bardzo wysoki wynik - 109 na 120 możliwych do uzyskania punktów, tym samym kwalifikując się do eliminacji centralnych.
Gratulujemy udziału i świetnych wyników. Informujemy, że eliminacje centralne odbędą się w dniach 28-29 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Życzymy również sukcesów w kolejnym etapie.
Szkolny konkurs historyczny „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r.”
Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodziliśmy w naszej szkole inaczej niż w ubiegłych latach. Tradycyjną akademię zastąpiły w tym roku różnorodne formy upamiętnienia tego ważnego wydarzenia na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i godzinach wychowawczych.
Rocznice, święta, symbole powinny być istotne dla każdego Polaka gdyż „ naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.
Zwieńczeniem patriotycznych prelekcji w naszej szkole był konkurs historyczny przeprowadzony przez nauczycieli historii. Celem konkursu było uczczenie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. Z powodu pandemii konkurs odbył się zdalnie. Uczniowie biorący udział w konkursie swoimi avatarami nawiązywali do postaci – twórców Ustawy Rządowej. Zadania polegały na rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Piórkowski Bartłomiej z klasy 2pSw (opiekun Elżbieta Ceberek)
Solianyk Heorhi z klasy 2 pIw (opiekun Elżbieta Ceberek)
Zięba Natalia z klasy 2 Iw ( opiekun Jarosław Justowicz)
II miejsce
Stasiak Wiktoria z klasy 3 Iw ( opiekun Jarosław Justowicz)
III miejsce
Szczubełek Adam z klasy 3 B ( opiekun Jarosław Justowicz)
Gratulujemy wiedzy i dziękujemy za kształtowanie postawy patriotycznej i pielęgnowanie tożsamości narodowej.
Drodzy Absolwenci!
Drodzy Absolwenci!
W dniu zakończenia roku szkolnego chciałabym życzyć wszystkim absolwentom przede wszystkim zdrowia, udanych wyborów życiowych, rozwijania swoich pasji, zainteresowań i realizowania planów.
Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę Wam, aby doświadczenia zdobyte przez cztery lata nauki w tej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się nie zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.
Idźcie śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.
Chcę bardzo gorąco podziękować uczniom klasy czwartej Iw, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym, to funkcja szczególna, pełna poświęceń i dyspozycyjności. Dziękuję Wam!
Dziękuję także rodzicom absolwentów za współpracę, zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu szkoły i uczniów.
Szczególne podziękowania kieruję w stronę wychowawców klas maturalnych. Dziękuję za troskę, pomoc i wyrozumiałość, za pracę wychowawczą i pedagogiczną, za czas poświęcony wychowankom w kształtowaniu ich postaw i osobowości.
Drodzy absolwenci! Lata, które tutaj spędziliście niech będą miłym wspomnieniem Waszych przyjaźni, wspólnie spędzonego czasu, doświadczeń i zdobytej wiedzy, którą będziecie kontynuować w następnym etapie edukacji.
Drodzy absolwenci! Pamiętajcie o nas, tak jak i my będziemy Was wspominać.
Gratuluję Wam wszystkim!
Życzę wszelkiej pomyślności i zdanych egzaminów maturalnych.
Alina Bałdyga, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce
Udział w projekcie „Złote Szkoły NBP”
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu „Złote Szkoły NBP”, który realizowany jest w terminie od 18 stycznia do 30 czerwca. Hasło I edycji 2020/2021 programu to:
„Giganci finansów osobistych”.
Jest to kolejny projekt edukacyjny zainicjowany przez Narodowy Bank Polski, popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia, przybliżając zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.
Jego celem jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych.
Warunkiem udziału w programie było powołanie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która odpowiada za przygotowanie i realizację zadań danej edycji programu.
Taką Drużynę stworzyli uczniowie z klasy 2pBB: Amelia Siwek, Magdalena Krystian, Oliwia Laskowska, Paweł Kaczmarczyk, Oliwia Laskowska, Angelika Murach, Amelia Żynda, Mateusz Masiukiewicz, Amelia Brakoniecka i Zuzanna Modzelewska.
Pod opieką p. Bogusławy Gocłowskiej i p. Doroty Kuleszy Drużyna Ambasadorów podjęła się realizacji trzech zadań wymaganych w tej edycji Programu:
- „Spotkanie z ekspertem” – spotkanie on-line Urszuli Pieniek – Dyrektora Santander Bank S.A. Oddział w Ostrołęce z klasą 2pBB na temat: „ Bankowość elektroniczna, bezpieczeństwo w sieci, bezpieczne zakupy”.
- „Lekcja z ekonomią”- lekcja z udziałem nauczycieli przedmiotów: podstaw przedsiębiorczości, geografii, matematyki, przeprowadzona w klasach: 2pBB, 2pF,2pIw na temat: ”Domowe finanse – czyli jak zapanować nad swoimi wydatkami?”.
- „Debata szkolna” - zorganizowana w ramach spotkania on-line w klasie 2pBB z udziałem eksperta - Urszuli Pieniek - Dyrektora Santander Bank S.A. Oddział w Ostrołęce, dyrektora szkoły –p. Aliny Bałdygi, wychowawcy klasy – p. Marioli Charyton oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości – p. Bogusławy Gocłowskiej i p. Doroty Kuleszy.
Nasza Drużyna współdziałając, z zaangażowaniem ćwiczyła swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, samodzielnego wyszukiwania informacji i weryfikowania ich źródeł, aktywnego słuchania, publicznej prezentacji. Nauka, połączona z wykonywaniem nowych ról, np. podczas debaty, dała ogromną satysfakcję szkolnym Ambasadorom Edukacji Ekonomicznej.
Korzyści z udziału w Programie są oczywiste:
- dla uczniów - umiejętność współdziałania, efektywnej komunikacji i rozwiązywania problemów,
- dla nauczycieli – popularyzacja wiedzy ekonomicznej poprzez nowatorskie pomysły,
- dla szkoły – wspieranie kompetencji finansowych młodego pokolenia.
Dodatkowo szkoła, dzięki spełnieniu określonych warunków Programu, będzie starać się o otrzymanie prestiżowego tytułu „Złotej Szkoły NBP” potwierdzonego certyfikatem.
Za uczestnictwo w Projekcie Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Szkolna kampania pozytywnego myślenia
„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem…”
Gabriel Garcia Marquez
W ostatnich tygodniach w naszej szkole realizowaliśmy działania związane z profilaktyką zdrowia psychicznego pod hasłem „Myśl ukryte w słowach”. Uczniowie chętnie włączyli się w promocję akcji poprzez wykonanie grafik komputerowych i nagranie filmiku z dobrymi myślami, słowami. Mieliśmy okazję na lekcjach przedmiotowych rozmawiać o tym, co wpływa na dobry stan psychiczny człowieka, jak sobie radzić w trudnościach, gdzie szukać pomocy i w końcu jak pomagać tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Wiedząc, że człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania emocjonalnego, społecznego dobrych relacji z drugim człowiekiem i kontaktu z nim, zainicjowaliśmy działanie, aby każdy mógł wysłać do innego ucznia, nauczyciela dobrą myśl. Uczniowie napisali także listy, w których pokazali, że potrafią być dobrymi obserwatorami i gotowi są, by pomagać (z treścią listów można zapoznać się w zakładce pedagoga szkolnego na stronie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce).
Wszystkim osobom zaangażowanym w szkolną kampanię pozytywnego myślenia serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania za przygotowanie chmur dobrych myśli kierujemy do uczniów z klasy 2 pWr: Kingi Prusaczyk, Kai Olbryś, Alana Rudzińskiego, Patrycji Nowackiej, Marii Szabłowskiej, Wiktorii Wojtczak i uczniów z klasy 2 gWr: Eweliny Tonder, Anny Dmoch. Za aktywne zaangażowanie się w akcję pisania szkolnych listów do przyjaciela dziękujemy uczniom: Janowi Popławskiemu z klasy 1Iw, Gabrieli Skibie z klasy 2 pIw, Magdalenie Panuś z klasy 2pIw, Mateuszowi Minocie z klasy 2 pIw, Grzegorzowi Ciechanowskiemu z klasy 2 gSw, Dominikowi Grędzie z klasy 2 gSw, Kindze Kuleszy i Kindze Dawidowskiej z klasy 2 pWr.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi pani Paulinie Biedrzyckiej za działania w ramach akcji, nauczycielom: pani Dorocie Kuleszy, pani Joannie Klikczyńskiej i pani Edycie Sikorze oraz panom Adamowi Wołoszowi i panu Łukaszowi Możejewskiemu- psychologowi z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce za zaangażowanie i pomoc przy realizacji działań w ramach kampanii.
Pamiętajmy, że kampania pozytywnego myślenia wciąż trwa nie zamykamy jej w granicach czasowych. Mamy nadzieję, że każdy z nas będzie potrafił pomagać i co ważne prosić o pomoc.
Szkolną kampanię pozytywnego myślenia przygotowały i koordynowały: pani Monika Brzozowska i pani Renata Sawicka- pedagodzy szkolni.