„Dobre monety”
Od 1 X do 6 XII 2021r. w ramach projektu ekologiczno-charytatywnego „Zbieram to w szkole” prowadziliśmy zbiórkę „Dobrych Monet”. Udało się zebrać 17620 g różnych monet. Monety zbieraliśmy w dwóch miejscach: przy wejściu do szkoły z pomocą pań woźnych oraz w zapleczu sali biologicznej. W zbiórce uczestniczył każdy chętny uczeń. Przede wszystkim były to klasy II i III technikum.
Spośród uczestników zbiórki wyłoniliśmy trzech indywidualnych zwycięzców, czyli osoby, które zebrały najwięcej kg monet. Są to:
I miejsce Radwański Jeremiasz 2We 3030 g
II miejsce Tabor Zuzanna 3gF 1350 g
III miejsce Sawicka Klaudia 2F 1300 g
Otrzymają nagrody, które wcześniej wymieniliśmy za punkty z ubiegłorocznej zbiórki.
Akcja „Zbieram to w szkole” to ciekawe połączenie pomocy ludziom (budowa studni w Czadzie, pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii) z pomocą dla środowiska. Daje podwójne a nawet potrójne zyski: coś zbudujemy, czegoś nie wyrzucimy do śmieci, zyskamy ciekawe nagrody. Najważniejszym jest jednak pomoc innym i dbanie o środowisko. Biorąc udział w tej akcji po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy więcej i „grosz do grosza a będzie kokosza”. „Zbieram to w szkole” to cenna inicjatywa prowadzona przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.
„Młoda krew ratuje życie”
Krwiodawcy z naszej szkoły oddając krew zajęli II miejsce w X edycji rejonowego turnieju ph. „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”. Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali swoją krew. Oby nikomu potrzebującemu nigdy jej nie zabrakło. Mając to na uwadze zachęcamy do tego szlachetnego działania, jakim jest oddawanie krwi.
Projekt „Lekcje z ZUS”
„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny, który kształtuje świadomość młodzieży, uczy wzajemnej odpowiedzialności wobec osób z różnych pokoleń oraz daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Zawiera treści z podstawy programowej przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej oraz wiedza o społeczeństwie.
Projekt został objęty honorowym patronatem ministra rodziny, pracy i polityki społecznej oraz ministra edukacji narodowej.
„Lekcje z ZUS” to realizacja czterech lekcji:
Lekcja 1. Świadomy zawsze ubezpieczony.
Lekcja 2. Co Ci się należy, kiedy płacisz składki?
Lekcja 3. Renty i emerytury.
Lekcja 4. E-ZUS, czyli firma pod ręką.
Projekt był realizowany w następujących klasach: 3pIw, 3pF, 4RBw, 4We, 4B przez nauczycieli: Alina Bałdyga, Dorota Kulesza, Bogusława Gocłowska.
Zwieńczeniem projektu była możliwość wzięcia udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W etapie szkolnym największą liczbę punktów uzyskały uczennice:
- Karolina Syrowik – kl. 4We (19/20p)
- Gabriela Skiba – kl. 3pIw (14/20p)
Dzięki „Lekcjom z ZUS” uczniowie mogli się dowiedzieć jak indywidualnie planować swoją przyszłość, jak podejmować świadome decyzje na rynku pracy, jak korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które udostępnia ZUS, a przez to sprawnie poruszać się w świecie finansów.
Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III
18 listopada 2021 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów.
Najlepszymi germanistami okazali się:
1. Sobiech Sandra kl. III gF
2. Trzaska Julita kl. III pBBw
3. Nowacka Patrycja kl. III pWR
Gratulujemy!
„Wspólnie zgaśmy papierosa”
Wśród wielu zagrożeń współczesnego świata szczególnie niebezpieczne są uzależnienia. Media coraz częściej informują o fatalnych w skutkach przypadkach uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. Mniej mówi się o uzależnieniu od nikotyny, a jest to przecież równie poważny problem, również wśród młodzieży, a nawet dzieci.
W miesiącu listopadzie w naszej szkole prowadzono kampanię informacyjno-edukacyjną w ramach corocznej akcji „Wspólnie zgaśmy papierosa”, której celem było promowanie wśród młodzieży zdrowego, wolnego od nałogu nikotynowego stylu życia. Odbyły się w klasach warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień poprowadzone przez terapeutę uzależnień Agnieszkę Dumała i pedagogów szkolnych, podejmowano tematykę profilaktyki antynikotynowej na zajęciach z wychowawcą. Na korytarzu szkolnym uczniowie mogli zapoznać się z fazami uzależnienia od nikotyny oraz wykonać test motywacji do zaprzestania palenia.
Podczas podsumowania akcji w dniu 24 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie z panią dr Renatą Głębocką z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, która wskazała na olbrzymią moc uzależniającą nikotyny i jej wpływu na organizm człowieka.
Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie akcji serdecznie dziękujemy a uczniom życzymy świadomych i odpowiedzialnych decyzji.
Pamiętajcie każdy z nas może promować zdrowy styl życia, a jeśli palisz rzuć palenie!