Klasa 1 We na ścieżce przyrodniczo-leśnej w Leśnictwie Łęg
Dnia 15 czerwca uczniowie klasy 1 We uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej w Leśnictwie Łęg. Ścieżka przyrodniczo-leśna jest jednym z obiektów infrastruktury w Nadleśnictwie Ostrołęka. Dzięki znajdującym się wzdłuż trasy tablicom i urządzeniom edukacyjnym uczniowie poznawali gatunki roślin i zwierząt występujących w okolicznych lasach oraz w miłej atmosferze i przy dobrej pogodzie korzystali z uroków otaczającej przyrody.
Przewodnikiem wyprawy był Pan Damian Piekarski, specjalista służby leśnej.
Na końcu trasy czekało dla wszystkich ognisko i wspaniała turystyczna wiata, gdzie można było odpocząć, zjeść pieczoną kiełbaskę, relaksować się przy różnych grach i zabawach. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji klasowej po długim okresie nauki zdalnej.
Opiekunami wycieczki były: Bogusława Gocłowska i Renata Florczak.
Gra miejska - foto relacja
10 czerwca 2021 r. odbyła się I edycja gry miejskiej „Twierdza”, której organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Ostrołęckie tajemnice”. Zadaniem młodzieży, z klas o profilu wojskowym, było pokonanie trasy prowadzącej ulicami miasta i odkrycie jej najbardziej charakterystycznych i ciekawych miejsc. Gra rozpoczęła się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 przypomnieniem zasad bezpiecznego poruszania się w trybie ulicznym przez pracownika Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce - mł. asp. Krzysztofa Kolatora.
Poszczególne punkty były rozmieszczone, m.in. przy: pomniku 5. Pułku Ułanów Zasławskich, ulicy A. Madalińskiego, skwerze dr. Józefa Psarskiego. Podczas gry uczniowie mogli zmierzyć się z wieloma zadaniami i sprawdzić swoją wiedzą na temat grodu nad Narwią . W tym celu odczytywali rebusy, rozwiązywali krzyżówkę , odpowiadali na pytania, dotyczące bezpieczeństwa. Finał przedsięwzięcia miał miejsce na Placu Bema, a zadaniem wieńczącym grę było rozwiązanie (na czas) testu wiedzy ze znajomości Ostrołęki.
W grze wzięło udział 8 drużyn wraz z opiekunami. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy 3 Sw, drugie z klasy 2 pSw, trzecie z klasy 3 Iw.
Nagrody i dyplomy wręczyła uczestnikom gry dyrektor szkoły – p. Alina Bałdyga oraz wiceprezydent miasta – p. Anna Gocłowska i dyrektor Wydziału Oświaty UM w Ostrołęce – p. Bogumiła Jarka
Przedsięwzięciu przyświecały następujące cele:
- przybliżenie uczestnikom informacji dotyczących historii miasta Ostrołęki;
- kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia ;
- propagowanie zainteresowania historią;
- budzenie refleksji oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów;
- promowanie zdrowego stylu życia;
- wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej;
- wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom gry, wędrując z pewnością odnaleźli nowe ścieżki, lepiej poznali miasto, ale przede wszystkim siebie, gdyż wędrować znaczy odkrywać.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tej ciekawej imprezy.
I Pieszy rajd Kadeta
11 czerwca 2021 r. odbył się I Pieszy rajd Kadeta zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.. Podczas jego trwania uczniowie klas trzecich o profilu wojskowym wykonywali zadania z zakresu sprawdzianu praktycznego w ramach CWKM. Celem rajdu było, m.in.: propagowanie turystyki pieszej, popularyzacja czynnego wypoczynku, popularyzacja miejsc historycznych Kurpiowszczyzny, poznawanie piękna Kurpiowszczyzny, kształcenie umiejętności działania w terenie – orientacja, kształcenie umiejętności posługiwania się mapą, utrwalanie nawyku bezpiecznego poruszania się po drogach, doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu kształcenia wojskowego.
Rajd rozpoczął się na Fortach Bema. Trasa prowadziła przez piękne zakątki Puszczy Kurpiowskiej, gdzie odbywały się działania taktyczne. Zadania , jakie mieli do wykonania kadeci, to: przeprawa przez rzekę, strzelanie, rzut granatem, rozpoznanie. Musieli wykazać się także wiedzą i umiejętnościami z zakresu taktyki, szkolenia medycznego, terenoznawstwa i regulaminów wojskowych. Rajd zakończył się na Fortach Bema ogniskiem i tradycyjną grochówką. Uczniowie zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia oraz miło spędzili czas.
Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce. Dziękujemy za znakomitą współpracę.
Organizatorzy
Światowy Tydzień Pieniądza
Nasza Szkoła za aktywny udział w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, który miał miejsce od 22 do 28 marca 2021 r., otrzymała okazjonalny Dyplom. W prezencie dostaliśmy także materiały edukacyjne i gadżety promujące wydarzenie i Komisję Nadzoru Finansowego jako głównego inicjatora i organizatora kampanii.
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka klasa 2gBw postanowiła spędzić poza murami szkoły. Program wyjścia obejmował dwa punkty:
• spacer do Grodziska zwanego „Starym Miastem” leżącego na lewym brzegu Narwi na wprost ujścia rzeki Omulew.
• wizytę w Muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie obejrzeliśmy m.in. bardzo ciekawe wystawy: „Przybyli Ułani do Ostrołęki” przedstawiającą patrona naszej szkoły - 5 Pułk Ułanów Zasławskich, „Nie wszystko co się świeci – biżuteria w zbiorach archeologicznych Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce” znajdującą się w podziemiach muzeum.
Pogoda dopisała. Humory również.
Konkurs "Edukujemy-Pomagamy"
Wzięliśmy udział w I-szej edycji II cyklu Konkursu "Edukujemy-Pomagamy", którego organizatorem jest REBA O. O. S.A.. Zbieraliśmy zużyte baterie aby wesprzeć działalność fundacji dobroczynnej. Dzięki naszej zbiórce Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie LASKI otrzymało piec grzewczy wraz z instalacją, który zapewni ciepło w budynku OSW, gdzie obecnie mieszkają uczniowie Szkoły Specjalnej. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc.
Link do galerii zdjęć: https://www.reba.pl/Galeria-n-188.html
Za nasze zaangażowanie otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody niespodzianki. Nagrody otrzymają uczniowie, którzy zebrali najwięcej baterii.