Plenerowe warsztaty fryzjerskie
22 września uczniowie z klasy 1f, 2f, 3pf, 3gf i 4f wzięli udział w plenerowych warsztatach fryzjerskich, połączonych z ogniskiem i integracją młodzieży. W ramach zajęć uczniowie wzięli udział w konkursie fryzjerskim „Jesienna fryzura wieczorowa”.
Na główkach treningowych należało wykonać fryzurę inspirowaną jesienią z wykorzystaniem okoliczności przyrody. W ramach integracji uczniów klas pierwszych z koleżankami i kolegami ze starszych roczników w konkursie wzięły udział cztery zespoły uczniów, w składzie:
Zespół A - uczniowie klasy IIIgf z przedstawicielem klasy If
Zespół B - uczniowie klasy IIf z przedstawicielem klasy If
Zespół C - uczniowie klasy IVf z przedstawicielem klasy If
Zespół D - uczniowie klasy IIIpf z przedstawicielem klasy If
Jak zwykle nasi uczniowie spisali się wspaniale. Wszystkie wykonane fryzury spełniły w wymagania konkursowe związane z kreatywnością, starannością wykonania oraz wykorzystania okoliczności przyrody i zgodnością pracy z tematem, czyli motywem jesieni w prezentowanej fryzurze wieczorowej.
Jury w składzie: siedmiu nauczycieli oraz pięciu przedstawicieli uczniów, po jednym z każdej klasy, wysoko ocenili wszystkie zaprezentowane prace a zdecydowanym faworytem w konkursie okazała się fryzura Zespołu A, który reprezentowali: Adrian Tyszka i Julia Zdunek z klasy 3gf oraz Dominika Prusik z klasy 1f.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich pasji zawodowych.
Organizatorzy:
Nauczyciele przedmiotów zawodowych fryzjerskich oraz wychowawcy klas fryzjerskich.
Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce
W niedzielę 19 września 2021 odbędą się obchody Święta 5. Pułku Ułanów Zasławskich pod nazwą „Tradycje Oręża Polskiego – 5. Pułk Ułanów Zasławskich w 100. rocznicę przybycia pułku na stały postój do Ostrołęki".
Program wydarzenia:
10.30
Msza Św. w intencji poległych, zamordowanych i zmarłych żołnierzy 5 Pułku Ułanów oraz w intencji uczestników uroczystości, w kościele pogarnizonowym pw. św. Wojciecha w Ostrołęce- Wojciechowicach. Potem przemarsz pod pomnik
11.40
Uroczystości patriotyczne przed pomnikiem 5. Pułku Ułanów Zasławskich przy al. Wojska Polskiego 42:
- meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości,
- podniesienie flagi Polski na maszt,
- powitanie uczestników przez prezesa stowarzyszenia,
- wręczenie odznaczeń,
- ślubowanie uczniów klas pierwszych o profilu wojskowym z ZSZ nr 2,
- odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę przybycia 5. Pułku Ułanów Zasławskich na stały postój do Ostrołęki,
- apel pamięci z udziałem wojska - Kompania Honorowa i orkiestry wojskowej,
- składanie wieńców i kwiatów przy pomniku.
13.30
Przemarsz na tereny ZSZ nr 2 przy ul. Czwartaków 4 na Festyn Historyczny pn. „Spotkanie Czterech Pokoleń Polaków”:
- pokaz musztry paradnej – Orkiestra Wojskowa,
- uroczyste otwarcie wyremontowanej Izby Tradycji Patrona ZSZ nr 2, Muzeum Historycznego 5. Pułku Ułanów: zwiedzanie ekspozycji,
- pokazy jazdy i umiejętności kawaleryjskich,
- przejażdżki dla dzieci.
Ponadto 23 września odbędą się XXIII Biegi Sztafetowe dla młodzieży ostrołęckich i powiatowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pn. „Miejscami Pobytu 5 Pułku Ułanów Zasławskich".
Akcja Narodowego Czytania w Ostrołęce
Gala finałowa I edycji Programu Złote Szkoły NBP
Gala finałowa I edycji Programu Złote Szkoły NBP
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 z tytułem Złotej Szkoły NBP
21 czerwca 2021 r. odbyła się uroczysta gala online, podczas której ogłoszono laureatów I edycji programu Złote Szkoły NBP. Nasza szkoła, uczestnicząc w programie, otrzymała tytuł Złotej Szkoły NBP.
Pierwsza edycja programu wystartowała w styczniu 2021 r. pod hasłem „Giganci finansów osobistych”. Do udziału zaproszono nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z regulaminem, szkoły miały 3 i 5 miesiąca na przygotowanie i realizację trzech zadań programu: spotkania z ekspertem, lekcji z ekonomią oraz szkolnej debaty. Celem programu miała być popularyzacja wiedzy o finansach osobistych, czyli wiedzy o tym, jak zadbać o własne pieniądze. Na stronie NBP możemy przeczytać, że dzięki kreatywności i zaangażowaniu nauczycieli finanse osobiste stały się tematem kilku tysięcy interdyscyplinarnych lekcji, setek spotkań z ekspertami czy przedmiotem wielu rewelacyjnie przeprowadzonych debat.
Program Złote Szkoły NBP spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Akces zgłosiły 394 szkoły. We wszystkich zadaniach wzięło udział łącznie 142 044 uczestników. Tytuł Złota Szkoła NBP został przyznany 284 szkołom.
Certyfikat Złotej Szkoły NBP otrzymał Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Certyfikaty imienne otrzymali również uczniowie z klasy 2pBB, którzy stworzyli Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, tj. Amelia Siwek, Magdalena Krystian, Oliwia Laskowska, Paweł Kaczmarczyk, Oliwia Laskowska, Angelika Murach, Amelia Żynda, Mateusz Masiukiewicz, Amelia Brakoniecka i Zuzanna Modzelewska a także nauczyciele: Bogusława Gocłowska i Dorota Kulesza jako szkolni koordynatorzy programu.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego udział biorą tylko uczniowie klas pierwszych według następującego porządku:
- godz. 8.15 – Msza Św. w Kościele pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce - Wojciechowicach,
- godz. 9.00 – Uroczystość na placu apelowym lub w sali gimnastycznej (miejsce uzależnione od warunków atmosferycznych).
Po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach wg porządku:
- 1 technik reklamy – wych. J. Rutka, s. 3,
- 1 technik pojazdów samochodowych (opw) – wych. S. Stepnowska, s. 5,
- 1 technik budownictwa – wych. J. Jaksina, s. 142,
- 1 technik usług fryzjerskich – wych. A. Kwiatkowska, s. 25,
- 1 technik weterynarii – wych. E. Gałka, s. 24,
- 1 oddział wielozawodowy - wych. D. Sienkiewicz, s. 1.
Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.
Uczniów obowiązuje strój galowy.
Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym 2021r.
Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym 2021r.
- Część pisemna – 24 sierpnia 2021 r. (wtorek), 9.00
Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 10 września 2021 r.
Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.
Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego należy wypełnić oświadczenie (załącznik 7_2314) i złożyć do szkoły, najpóźniej do 12 lipca 2021 (poniedziałek).