Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 będzie zamknięty od 12 marca do 10 kwietnia

W naszej szkole od marca 2018 roku trwa szkolna akcja profilaktyczna „Bez fazy bezpieczniej”, której celem jest kształtowanie  bezpiecznych postaw wśród młodzieży, rodziców
 i nauczycieli w zakresie podejmowania świadomych i odpowiedzialnych decyzji, a także upowszechnienia zasad bezpiecznego i właściwego zachowania się we wszystkich aspektach życia człowieka.

W ramach tej akcji przeprowadzone zostały w dniu 16.04.2018 roku działania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem „Nie piję, nie palę, nie biorę…….”.

Głównym celem podjętych działań było zwrócenie uwagi młodych ludzi na szkodliwy wpływ alkoholu i innych środków psychoaktywnych: narkotyków, dopalaczy na zdrowie, a także życie własne i innych ludzi oraz ich wpływ na prowadzenie pojazdów mechanicznych. Szczególnie cenne
i ciekawe było spotkanie z panem Adamem Żebrowskim- instruktorem nauki jazdy i panią Anetą Waracką- sierż. szt. Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy mówili o wpływie alkoholu i innych środków psychoaktywnych  na organizm kierowcy, wskazali na zagrożenia i konsekwencje prawne wynikające z prowadzenia pojazdów w stanie po spożyciu alkoholu.

Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował  konkursy profilaktyczne, w których uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat alkoholu i narkotyków, zaś szkolna drużyna sanitarna pod kierunkiem pielęgniarki szkolnej Doroty Koziatek udzielała instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach przedsięwzięcia  pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji:  mł. asp. Tomasza Warackiego i mł. asp. Łukasza Bednarczyka można było skorzystać z symulatora jazdy oraz przejść slalomem w alkogoglach i narkogoglach.

Zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach w ramach akcji, które będą dotyczyć bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznych wyjazdów za granicę oraz bezpieczeństwa w sieci
z uwzględnieniem savoir vivre w kontaktach międzyludzkich.

Akcję przygotowali  pedagodzy szkolni  we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Wszystkim zaangażowanym w jej organizację serdecznie dziękujemy.