Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 będzie zamknięty od 12 marca do 10 kwietnia

Dnia 28 listopada 2016 roku zorganizowano w bibliotece szkolnej warsztaty z filcowania. Filcowanie jest techniką, która pozwala uwolnić fantazję. Nie wymaga znajomości skomplikowanych ściegów. Przedmioty wytworzone z filcu, to małe dzieła sztuki – nigdy nie powstaną identyczne korale lub broszka. Są nie tylko pięknym ale i ekologicznym dodatkiem do garderoby. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że filc z naturalnej wełny pochłania szkodliwe substancje jakie wytwarzają sprzęty elektroniczne w naszym otoczeniu.
   Uczniowie poznali technikę filcowania "na mokro" polegającą na wykorzystaniu wełny czesankowej, wody i mydła. Podczas zajęć uczestnicy wykonali kule, dredy i liście ostrokrzewu , mogące stanowić ciekawy element dekoracji świątecznej lub własnej biżuterii.
   Uczniowie nie tylko szybko i sprawnie opanowali zasady "kręcenia" filcowych kuleczek, lecz również miło i ciekawie spędzili popołudniowy czas w szkole.

Organizatorzy: Pedagodzy szkolni: p. Monika Brzozowska, p. Renata Sawicka,
Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna.