X edycja Turnieju Budowlanego „NOWOCZESNE BUDOWNICTWO WOKÓŁ NAS”
28 maja2024 roku uczniowie z 3B i uczennice z 2Bwwzięli udział w finałowej X edycji regionalnego turnieju budowlanego „Nowoczesne budownictwo wokół nas”. Opiekę nad zawodnikami sprawowali Jolanta i Piotr Jaksina. Finał odbył się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku a oprócz naszych uczniów swoje umiejętności pokazywali uczniowie z Augustowa,Bielska Podlaskiego, Ełkui Białegostoku. Aleksander Pawlica, Wiktor Siwek ,Julia Nowak, Julia Bacławska, Julia Zyśk i Daria Kowalska godnie reprezentowali naszą szkołę podczas wykonywania robót wykończeniowych w zakresie technologii systemów suchej zabudowy, technologii robót malarsko-tapeciarskich i technologii robót posadzkarsko – okładzinowych. Wykazali się dużym zaangażowaniem i wysokim poziomem umiejętności budowlanych . Uczniowie z konkursu wrócili bogatsi o nagrody rzeczowe ale przede wszystkim o nowe doświadczenia zawodowe i wiedzę.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawa dla Was!!!
Konkurs budowlany „MURUJ Z PREFBETEM”
https://www.youtube.com/watch?v=1GT40CxRjp0
24 maja 2024 roku odbyła się XIV edycja konkursu budowlanego „Muruj z PREFBETEM” organizowanego przez Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży. W tym roku w konkursie uczestniczyły szkoły o profilu budowlanym z Białegostoku,Bielska Podlaskiego,Ostrołęki,Ełku, Łomży i Ostrowi Mazowieckiej.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 B :Patryk Glinka, Kamil Gacioch i Mateusz Romanik z opiekunami Jolantą i Piotrem Jaksina.
Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy i umiejętności budowlanych, technologii betonu komórkowego, silikatów, prefabrykatów betonowycha także historii PREFBET Śniadowo. W części praktycznej uczestnicy konkursu mieli do wykonania fragment ściany działowej zgodnie z technologią i przygotowaną dokumentacją.
Poziom umiejętności praktycznych uczestników konkursu był bardzo wyrównany. Najlepszym w części praktycznej okazał się nasz uczeń technikum budowlanego Patryk Glinka z ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez PREFBET Śniadowo.
Gratulujemy wiedzy i umiejętności uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Do zobaczenia za rok.!!!
Obóz szkoleniowy klas wojskowych – BEMOWO PISKIE 2024
24 maja 2024 r. zakończył się obóz szkoleniowy dla uczniów klas wojskowych realizowany w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych ORZYSZ w Bemowie Piskim.
Obóz odbył się w dwóch turach:
- od 12 do 17 maja 2024 r. uczestniczyli kadeci klas pierwszych oddziałów przygotowania wojskowego w Technikum: technik elektronik, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych. W obozie uczestniczyli także kadeci klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego OPW. W pierwszym terminie uczestniczyło 128 kadetów, pod opieką 7 nauczycieli.
- od 19 do 24 maja 2024 r. uczestniczyli kadeci oddziałów przygotowania wojskowego w Technikum: klasa 2 technik informatyk, klasy 2 i 3 technik pojazdów samochodowych. W obozie uczestniczyli także kadeci klasy 4 technik informatyk, którzy szkolenie wojskowe realizują w ramach innowacji pedagogicznej. W drugim terminie uczestniczyło 88 kadetów, pod opieką 4 nauczycieli.
Kadeci mieli możliwość doskonalenia wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu wojskowego rzemiosła obejmującego takie przedmioty jak: regulaminy i musztra, profilaktyka pożarowa i bhp, szkolenie strzeleckie, szkolenie inżynieryjno – saperskie, szkolenie medyczne, taktyka, terenoznawstwo, ochrona przed bronią masowego rażenia, ochrona środowiska, ochrona i obrona obiektów, szkolenie medyczne oraz elementy samoobrony.
Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Ośrodka i stanowiły doskonałe uzupełnienie w ćwiczeniu współdziałania, pracy w grupie a także integracji społecznej. Młodzież mogła również poczuć namiastkę wojskowego życia oraz miała okazję do przebywania z żołnierzami wojsk NATO z: USA, Rumuni i Chorwacji.
Spot profilaktyczny w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „Nie hejtuję – reaguję”
Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy pierwszej technikum reklamy: Julii Lewandowskiej, Ewelinie Karasińskiej, Dominice Giers za zaangażowanie i włączenie się w działania w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. Nie hejtuję- reaguję organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie i Uniwersytet Radomski.
https://zsz2.ostroleka.edu.pl/images/stories/2023_2024/Hejt-w-internecie.mkv
Gratulujemy uczennicom pomysłu
i realizacji spotu profilaktycznego pt. „Nie hejtuję - reaguję
AKREDYTACJA ERASMUSA
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ulanów Zasławskich w Ostrołęce otrzymał Akredytację Erasmusa w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego na okres 01.02.2024- 31.12.2027.
Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na zadania związane z działaniami w ramach programu Erasmus.
W sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego Erasmus+ umożliwia uczniom wyjazdy na staże i praktyki zagraniczne, a także stwarza szkole możliwość udziału w projektach międzynarodowych.
Celem projektów jest wzrost efektywności i skuteczności szkolnictwa zawodowego w Zespole Szkół Zawadowych Nr2 w Ostrołęce poprzez podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów w formie szkoleń i staży zagranicznych.
Zebranie rodziców 23 IV 2024
23 IV 2024 podczas ogólnego zebrania rodziców przedstawicielki „Kurpiowskiego sadu 2” Zuzanna i Kornelia przekazały informacje o naszym sadzie. Opowiedziały o naszej zeszłorocznej pracy i o tym co robimy w bieżącym roku. Przedstawiły skład zespołu „Kurpiowski sad 2”, wolontariuszy, nasze hasło i logo. Przybliżyły informacje i ciekawostki dotyczące wiśni. Pochwaliły się, że za I etap tegorocznej edycji mamy pierwsze miejsce. Każdy z rodziców dostał ulotkę lub kod QR dotyczący projektu „Tradycyjny sad” i „Kurpiowskiego sadu”. Rodzice mogli również zapoznać się z mini wystawą o wiśniach.
Sadzenie wiśni
29 IV 2024r. wspólnie z p. dyrektor Aliną Bałdyga, p. Wiesławą Gałka i opiekunem zespołu p. Renatą Florczak posadziliśmy wiśnie, agrest czerwony, porzeczkę czarną, porzeczkę czerwoną, karaganę i inne rośliny towarzyszące. Pogoda i humory nam dopisywały. Czuliśmy satysfakcję w wykonywanej pracy. W ten sposób realizujemy II etap projektu „Tradycyjny sad” i kontynuujemy rozwój „Kurpiowskiego sadu” przy naszej szkole.