WYCIECZKA OSTROŁĘKA-WIELICZKA-ZAKOPANE-KRAKÓW–OSTROŁĘKA (wspomnienia)
26 września 2016r. wczesnym rankiem wyjechaliśmy w ilości 44 osób na upragnioną wycieczkę. Rozpoczęliśmy podróż wędrówką po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach Kopalniw Wieliczce. Kopalnię cechuje unikatowy mikroklimat, na który składa się – obok dużej wilgotności i zawartości chlorku sodu – stała temperatura ciśnienie, jonizacja i wysoka zawartość w powietrzu potasu, magnezu i wapnia. Naładowani energią ruszyliśmy dalej. W godzinach wieczornych dotarliśmy na zasłużony odpoczynek do Zakopanego. Pensjonat BURTEK przywitał nas wytwornością obyczajów, z których w pełni korzystaliśmy przez kolejne cztery dni. Łączyliśmy wycieczki górskie z atrakcjami stolicy sportów zimowych. Kolejny dzień poświęciliśmy na długą wędrówkę szlakiem prowadzącym w Dolinę Rybiego Potoku, nad Morskie Oko. Miejsce to zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Byliśmy zauroczeni, mimo pokonanych kilometrów. Wieczorem oczywiście ognisko z kiełbaskami, podsumowanie dnia i planowanie następnego. Pogoda sprzyjała,więc trzeci dzień ze słońcem wykorzystaliśmy na wjazd krzesełkami na Polanę Szymoszkową i przejście na Gubałówkę, gdzie podziwialiśmy panoramę Tatr i rozkoszowaliśmy się widokiem gór. Zeszliśmy szlakiem, aby pozwiedzać Krupówki i poznać trochę kulturę góralską. Odwiedziliśmy też cmentarz zasłużonych na PęksowymBrzyzku, gdzie historię opowiedział nam rodowity Góral. Umęczeni, ale znowu szczęśliwi wróciliśmy do BURTKA, na kolację i ognisko tradycyjnie. Kolejny dzień to już próba sił w nogach i wytrwałości. Pokonaliśmy Kasprowy Wierch położony w grani głównej Tatr i zarazem na granicy polsko- słowackiej. Tak ucieszone oczy, niepowtarzalnymi widokami skał krystalicznych i roślinnością, pozostaną na długo w naszej pamięci. Po powrocie podsumowanie dnia i oczywiście ognisko. Tak jak wszystko i nasza podróż dobiegała powoli końca. W piątek 30 września 2016r. wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się jeszcze w Krakowie, głównym mieście historycznej Małopolski,zwiedziliśmy Wawel, Sukiennice, nacieszyliśmy wzrok pięknym rynkiem. Późnym wieczorem wróciliśmy do domu. To były niesamowite wrażenia, dotarliśmy zadowoleni, przebywając przez 5 dni w podróży: dla niektórych sentymentalnej, dla niektórych nowej, nieznanej, ale pięknej.
Uczestnicy
Warsztaty w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce pod hasłem. „Bądź autorem swojej kariery.
Dnia 19 października 2016r.w ZSZ nr 2 w Ostrołęce odbyły się warsztaty pod hasłem „ Bądź autorem swojej kariery”. Spotkanie to było zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
Głównym celem organizacji warsztatów było dotarcie do świadomości młodych osób z przesłaniem: „twoje życie zależy od ciebie”. Spotkanie poświęcone było wspieraniu i zachęcaniu uczniów do samodzielnego podejmowania decyzji, w oparciu o indywidualne cele, okoliczności i warunki oraz uświadomieniu młodym ludziom ich roli w procesie kreowania własnej kariery edukacyjno– zawodowej.
Warsztaty zorganizowane zostały z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce –p. Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot oraz doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji OHP w Ostrołęce –p. Agnieszki Fąk- Mróz, p. Anety Glinki oraz p. Waldemara Borowskiego.
Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był doradca zawodowy p. Paulina Biedrzycka
W warsztatach brały udział klasy z ZSZ Nr2 w Ostrołęce, kształcące w zawodzie: technik pojazdów samochodowych o profilu wojskowym( klasa III), technik weterynarii (klasa I, II)oraz technik organizacji reklamy (klasa I). Gości powitała uczennica klasy II kształcącej w zawodzie technik weterynarii Natalia Walendziewska.
Spółdzielnia Uczniowska "SUKCES"
III Centralny Zlot Klas Mundurowych – Żagań 2016
W dniach 03 – 08 października 2016 r. uczniowie klas o profilu wojskowym ZSZ Nr 2 w Ostrołęce uczestniczyli w III Centralnym Zlocie Klas Mundurowych – Żagań 2016, reprezentując w tych ogólnopolskich zawodach województwo mazowieckie. Zlot odbywał się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu. Uczestniczyło w nim 800 uczniów z 24 szkół o profilu mundurowym z całej Polski. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – gen. Jarosław Mika oraz zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa w Ministerstwie Obrony Narodowej – Pani Agnieszka Michalak.
Podczas pobytu młodzież z naszej szkoły rywalizowała z uczniami klas mundurowych z różnych stron Polski w konkurencjach obronnych, m.in. strzelectwie, marszobiegu w terenie, rzucaniu granatem, pływaniu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej czy podstawach samoobrony.
W czasie Zlotu miały także miejsce I Zawody Nauczycieli Klas Mundurowych. Naszą szkołę reprezentował p. Marek Dembiński, który w tej rywalizacji zajął trzecie miejsce. Wszystko odbywało się pod okiem żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz członków „Stowarzyszenia byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando”.
UCZNIOWIE 1B NA BUDOWIE W WARSZAWIE
Uczniowie klasy budowlanej o specjalności bezpieczeństwo pożarowe zwiedzili budowę osiedla mieszkaniowego ESPRESSO położonego przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie. Generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa, przed którym stoi spore wyzwanie – obiekty są posadowione w tzw. "rynnie żoliborskiej”. Rynna jest pozostałością po dawnym Jeziorze Żoliborskim, stąd duże nagromadzenie pyłów i torfów w podłożu, krańcowo zmienne warunki gruntowe, badania wstępne wykazały również obecność wód gruntowych. Dlatego też zaprojektowano ściany szczelinowe rozpierane rozporami stalowymi narożnymi lub zastrzałowymi o płytę fundamentową i strop.
Szczegółowych objaśnień udzielił kierownik budowy, który ciekawie opowiadał o odpowiedzialnej pracy budowlanych. Młodzież zainteresowała praca żurawi, zadawali wnikliwe pytania. Obserwowali roboty zbrojarskie, montaż deskowania. Uczniowie dowiedzieli się jakie są standardy wykończenia mieszkań. Uzyskali informacje na temat systemu wentylacji pożarowej garażu podziemnego – zabezpieczenie pożarowe tej przestrzeni narzuca konieczność mechanicznego usuwania dymu.
Pod opieką kierownika budowy, uczniowie obserwowali prace konstrukcyjne - informacje przekazane zostały w sposób energiczny i ciekawy, a dodatkową atrakcją był szybki quiz z nagrodami. Po trzech tygodniach nauki w nowej szkole młodzież miała okazję przyjrzeć się inwestycji, elementom budynku oraz organizacji placu budowy. Wycieczka stała się również okazją do przybliżenia przyszłym budowlańcom wybranego zawodu.
Gimnazjada
W sobotę 23.09.2016r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjada. Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zajęli pierwsze miejsce. Sukces jest tym bardziej cenny, ponieważ nasi uczniowie rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi.
Wyniki naszej szkoły:
Miejsca:
- Szkoła Mistrzostwa Sportowego
- Gimnazjum nr 1
- Gimnazjum nr 2
- Gimnazjum nr 3
- Gimnazjum nr 5
- Gimnazjum nr 4
- Gimnazjum Klasyczne
Skład drużyny: Ciborowski Konrad, Białobrzewski Kacper, Dasiak Mateusz, Dmochowski Aleksander, Lubiak Tomasz, Mrozek Dawid, Zieliński Wiktor, Fronczkiewicz Michał.
Opiekunowie drużyny: Tomasz Niedźwiecki, Paweł Zalewski.