XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018
Dnia 23 lutego uczniowie klas maturalnych: IV Sw, IV F, IV Iw wraz z opiekunami p. Pauliną Biedrzycką i p. Sylwią Stepnowską wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z ofertami krajowych i zagranicznych szkół wyższych i szkół policealnych, porozmawiania ze studentami oraz profesorami z wybranych wyższych uczelni, podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018 w Pałacu Kultury i Nauki.
Eliminacje miejskie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ( OTWP ) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Na przestrzeni ostatnich lat uczestnicy prezentują bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Jest to konkurs zupełnie inny niż wszystkie. Przygotowanie zajmuje sporo czasu, jednak daje bardzo dużo satysfakcji. Zdecydowana większość uczestników
w przyszłości zostaje strażakami.
Zmagania odbyły się w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ulicy Jana Kazimierza. Wzięło w nich udział 36 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali:
Piotr Tobojka – I miejsce
Patryk Lewandowski – III miejsce
z klasy 2B pod opieką mł. bryg. Jarosława Sadłowskiego.
Podczas prowadzenia eliminacji, dla uczestników OTWP i ich opiekunów, OSP zorganizowała pokaz specjalistycznego sprzętu ratowniczego i ratownictwa wodnego.
Młodych adeptom pożarnictwa serdecznie gratulujemy!
„Wielkanocna Akcja Paczka 2018” DLA POLAKÓW NA BIAŁORUSI - Przyłącz się!!!
„Wielkanocna Akcja Paczka 2018”stanowi kontynuację pomocy dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. W ubiegłorocznej, grudniowej zbiórce uczestniczyli wolontariusze z 16 mazowieckich szkół. W ramach świątecznej akcji przekazano najbardziej potrzebującym osobom 450 paczek z około 6 tonami produktów i medykamentów.
Zebrane w tym roku produkty, jeszcze przed Wielkanocą, trafią do rodaków mieszkających w obwodzie grodzieńskim, na Białorusi (m.in. w Grodnie, Nowogródku, Iwiu, Hoży oraz Lidzie).
Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy proszą darczyńców przede wszystkim o chemię domową (proszki i płyny do prania, płukania i dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki, kosmetyki uniwersalne) oraz podstawowe medykamenty (witaminy, wodę utlenioną, środki opatrunkowe, żele). Bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny). Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą zabawki, słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje, makarony, ryże, kasze, cukier oraz kalendarze na rok 2018, zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także z krajobrazami, historią.
Organizator: Kuratorium Oświaty w Warszawie
Więcej informacji u Pani Agnieszki Murach
Dary można przynosić do świetlicy szkolnej i gabinetu wicedyrektorów do 10 marca 2018r.
Z wizytą w Kruszewie
W dniu 16. 02. 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt „Sukurs” wraz z opiekunkami: Panią Bogusławą Gocłowską i Panią Edytą Sikorą odwiedzili schronisko „Canis” w Kruszewie.
Celem wizyty, jak co roku, było przekazanie „czworonożnym przyjaciołom” zebranej podczas szkolnej akcji karmy oraz innych rzeczy, ułatwiających zwierzętom przetrwanie zimowego okresu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wyżej wymienione przedsięwzięcie, a w szczególności uczniom klas weterynaryjnych , klasie 2 F oraz klasie 2 wk.
Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.
I Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego
15 lutego odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Był to drugi etap – ustny. W poniedziałek 13 lutego odbył się etap pisemny a 11 najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu ustnego. Konkurs organizowany był dla wszystkich uczniów klas pierwszych oraz dla uczniów klasy III gimnazjum. W etapie ustnym uczniowie odpowiadali na 10 pytań z różnych dziedzin życia- geografii, historii, sportu, polityki, muzyki , związanych z krajami niemieckiego obszaru językowego. Wszyscy byli doskonale przygotowani i radzili sobie bardzo dobrze z przygotowanymi przez jury pytaniami. Po podsumowaniu wyników etapu pisemnego i ustnego wyłoniono najlepszych.
- I miejsce zajęli egzekwo – Zuzanna Grabowska- I WE , Wiktor Waśkiewicz – I B
- II miejsce - Kinga Parzych – I WE
- III miejsce - Wiktoria Paluch – I WE
Z gimnazjum najlepsza okazała się Aleksandra Tytko.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a najlepsi atrakcyjne nagrody.
Gratulujemy.
SZKOLENIE Z MAZOWIECKĄ OKRĘGOWĄ IZBĄ INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA
Uczniowie klasy 2B poszerzali swoją wiedzę na szkoleniu PRAWO BUDOWLANE po nowelizacji. Zagadnienia prawne oraz aspekty praktyczne przedstawił dr inż. Jerzy Dylewski. Spotkanie odbyło się 14 lutego 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.
Szkolenia branżowe, organizowane przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, wspierają naszą młodzież w nabywaniu kompetencji zawodowych oraz przyczyniają się do identyfikacji z grupą zawodową.
„Dzieci w sieci”- starsi o bezpiecznym Internecie
W dniu 9.02.2018 roku uczennice klasy drugiej technikum usług fryzjerskich i klasy pierwszej technikum informatycznego spotkały się z uczniami świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wspólnie z wychowawcami świetlicy poprowadziły spotkanie nt. „Dzieci w sieci”- starsi o bezpiecznym Internecie. Podczas spotkania zachęcano dzieci do bezpiecznego, kulturalnego i pożytecznego korzystania z Internetu. Wskazano na konieczność wystrzegania się Sieciuchów, symbolizujących różne aspekty internetowego zła oraz zapoznano dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w Internecie.
Spotkanie odbyło się w ramach działań wolontaryjnych Samorządu Uczniowskiego.
Opiekunem uczniów była pani Renata Sawicka.