Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas trzecich i polegał na rozwiązaniu testu językowego. W skład testu wchodziły ćwiczenia na rozumienie słuchania, czytania oraz gramatyka i słownictwo . Uczestnicy musieli skonstruować również wypowiedz pisemną. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas: 3 IW, 3WE, 3F, 3B. Po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono uczniów z największą ilością punktów. Są to:
I miejsce- Mateusz Olech kl. 3IW
II miejsce- Milena Białobrzeska kl. 3WE
III miejsce- Wiktoria Tańska kl. 3 WE.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz gratulujemy najlepszym, dla których przewidziane są nagrody.
V PIESZY RAJD ŻOŁNIERZA
7 listopada 2017 r. po raz piąty odbył się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim – Pieszy Rajd Żołnierza. Uczestniczyło w nim 100 uczniów z klas o profilu wojskowym Młodzież podczas marszu miała do wykonania różnorodne zadania z zakresu kształcenia o profilu wojskowym, m.in.: strzelanie czołganie, minowanie, zadania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizację wygrała drużyna z klasy 3 Sw, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1 Se, a trzecie młodzież z klasy 3 Iw
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
30 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Celami nadrzędnymi, które chcieliśmy zrealizować poprzez obchody tego dnia, były:
- podkreślenie potrzeby uczenia się różnych języków i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie,
- promowanie nauki języków obcych,
- podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;
- ukazanie bogactwa kultur i języków w Europie.
Organizatorami tego wydarzenia byli wszyscy nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji, m.in. przeprowadzono konkursy, przygotowano quizy, gry, młodzież rozwiązywała krzyżówki. Można też było zajrzeć do kącika leksykalno-gramatycznego. Kolejną atrakcją tego przedsięwzięcia był kącik fotograficzny oraz kufer z gadżetami do sesji zdjęciowej. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, aby mile wspominać to wydarzenie.
Cieszymy się z dużego zainteresowania uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i realizacji tego wydarzenia.
Medale pływaczek
Po raz szósty, w minioną sobotę, ostrołęcki Aquapark gościł uczestników Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu. W rywalizacji 350 młodych zawodniczek i zawodników z 31 klubów pływackich północno – wschodniej Polski bardzo dobrze wystartowały uczennice Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Aleksandra i Wiktoria Tytko, które zdobyły złoty i brązowy medal.
Na pierwszym miejscu podium, w rywalizacji 200 metrów stylem motylkowym z czasem - 3;10,57, stanęła Wiktoria Tytko natomiast jej siostra Aleksandra w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym w czasie – 1;30,09 uplasowała się na miejscu trzecim.
Młodym zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DLA BUDOWLAŃCÓW
Dnia 19 października 2017r. uczniowie klasy pierwszej budowlanej o profilu bezpieczeństwo pożarowe zwiedzali budowę dwóch osiedli mieszkaniowych w Warszawie. Młodzież z bliska obserwowała organizację placu budowy, sposoby i techniki wykonywania robót budowlanych, zapoznawała się z dokumentacją budowy, poznała zadania i obowiązki kierownika budowy. Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe informacje zarówno z dziedziny budownictwa jak i bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektów budowlanych.
Wycieczka edukacyjna na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie
Dnia 26.10.2017r. uczniowie klas: 2WR, 1B, 4B, 1We, 2w uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Była to okazja do pogłębienia wiedzy z przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”. Młodzież zwiedziła budynek giełdy, zobaczyła salę notowań, symbole giełdy (byk, dzwon), poznała historię i rozwój GPW w Polsce. Obejrzała, przekazaną w sposób obrazowy dla młodego odbiorcy, edukacyjną prezentację o funkcjonowaniu i inwestowaniu na giełdzie.
Następnym punktem wycieczki była „Niewidzialna Wystawa”, która zbliża do siebie dwa światy- osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych przewodników uczniowie wkroczyli w świat ludzi niewidomych, odwiedzając całkowicie zaciemnione miejsca (mieszkanie, ulicę, ogród, las, przejście kładką nad strumykiem, kawiarnię, itp.). Uczyli się, jak się poruszać w miejskim zgiełku, płacić za towary, przemieszczać się po kuchni czy łazience. Była to nauka wykorzystująca dotyk, słuch, węch oraz poczucie równowagi. Młodzież także obejrzała przedmioty i narzędzia, którymi otaczają się niewidomi, np. mówiący zegarek, termometr, ciśnieniomierz, telefon. Dowiedziała się na czym polega istota alfabetu brajla, jak rozpoznawać nominały pieniężne, jak nie pomylić po praniu, np. skarpetek. Godzina bycia „niewidomym” otwiera oczy na osoby inaczej funkcjonujące w społeczeństwie. Jest to doskonała lekcja empatii, wrażliwości i pomocy ludziom niewidomym i niedowidzącym.
Opiekę nad uczniami sprawowały: Bogusława Gocłowska i Dorota Kulesza.