Niezapomniana przygoda z wodą i przyrodą czyli spływ kajakowy pięknym i bezpiecznym szlakiem Krutyni
W dniu 12 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły z klas 1 BR, 1 Iw, 2B, 2We, 2I, 2R, 3B, 3F wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną szlakiem Krutyni. Celem wyjazdu był spływ kajakowy połączony z obcowaniem z przyrodą, integracją i rozwijaniem sprawności oraz aktywności fizycznej.
Na początku ratownik przedstawił uczestnikom jak bezpiecznie zachować się na wodzie, jak należy się ubrać i na co zwracać uwagą szczególną. Wiosłując i pokonując kilometry wszyscy korzystali ze słońca i niegasnącego humoru. Na trasie pojawiały się dodatkowe atrakcje, dzika zwierzyna, kolorowe ptactwo i łabędzie z „ brzydkimi kaczątkami”.
Wyjazd uatrakcyjniło ognisko integracyjne z kiełbaskami.
Wycieczka pozostawiła niesamowite wrażenia, zrealizowane zostały założone cele. Wszyscy dobrze się bawili. „ Tęsknimy za następną”- tak podsumowali wyjazd uczniowie.
Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”
6 czerwca 2014 w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Spotkali się tam finaliści konkursu „Znajdź haka na raka”. Konkurs był kolejnym etapem programu MHNR7 i polegał na przygotowaniu kampanii społecznej promującej profilaktykę nowotworu układu limfatycznego - chłoniaka.
Wśród finalistów znalazł się zespół „Hakowiczki z Dwójki” z naszej szkoły. Zespół w składzie: Paulina Domurad (lider), Wiktoria Domurad,Kinga Łępicka, Monika Żebrowska przygotował kampanię „Wyprzedź chłoniaka zanim da Ci kopniaka”.
Wręczono nagrody w 7 kategoriach. Nagrodę Główną otrzymaliHakowicze „Topolówka Kontra Rak” z III LO w Gdańsku za kampanię „Przejrzyj chłoniaka”.
Gala Finałowa obfitowała w koncerty. Dla Hakowiczów zagrali „Poparzeni Kawą Trzy”, „Marika” oraz „Mezo”. Całość prowadziła Marika i Wojciech Jagielski (tylko otwarcie).
„Hakowicze” serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie podczas realizacji działań lokalnych i przygotowań projektu kampanii społecznej VII edycji programu „Mam Haka na Raka”. Dziękujemy również „Hakowiczkom” z I i III LO w Ostrołęce za wspólne działania.
Opiekun – Renata Florczak
Konferencja w Domu Technika NOT w Warszawie
W dniu 3 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV f wraz z nauczycielami Beatą Ładą, Iwona Kwiatkowską i Agnieszką Murach wzięli udział w konferencji w Domu Technika NOT w Warszawie, podsumowującej i popularyzującej projekt: "Trening kompetencji ekonomicznych, finansowych i obywatelskich" realizowany we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Absolwenci naszej szkoły z klasy IV f i klasy IV b otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w fazie testowej projektu oraz zapoznali się z wynikami ewaluacji projektu.
Dzięki spotkaniu z przedstawicielkami firmy Animex Sp. z o.o., Agnieszką Kiełbasa i Agnieszką Mazurowską, odpowiedzialnymi za rekrutację pracowników, poznali zasady rekrutacji jakimi kierują się duże przedsiębiorstwa i zakłady produkcyjne. Wysłuchali prelekcji na temat: "Kompetencje absolwentów szkół kształcenia zawodowego oczyma rekrutera. Wysłuchali prezentacji produktu finalnego projektu oraz wniosków z podróży po rynku pracy, zaprezentowanych przez Sławomira Piwowarczyka, Koordynatora projektu w jego fazie testowej. Wysłuchali również wypowiedzi na temat "Kompetencje kluczowe i kompetencje społeczne jako fundament kompetencji zawodowych przyszłych pracowników", doktora Krzysztofa Symela, Kierownika Ośrodka Pedagogiki Pracy Innowacyjnej Gospodarki, Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy. Zapoznali się z prezentacją :"Wiedza oraz aktywność ekonomiczna polskich nastolatków" doktor Sabiny Kołodziej z Katedry Psychologii Ekonomicznej Akademii Leona Koźmińskiego. Wzięli udział w panelu eksperckim z udziałem przedstawicieli pracodawców, badaczy oraz instytucji odpowiedzialnych za tworzenie standardów kompetencji zawodowych i szkolnictwa zawodowego w Polsce.
Beata Łada, Iwona Kwiatkowska
BUDOWLAŃCY W „ PREFBECIE”
5 czerwca 2014 r. klasa 2B wraz z Panem Dyrektorem Grzegorzem Żebrowskim oraz p. Danielą Florczak i Iwoną Kwiatkowską została zaproszona w ramach współpracy do PREFBETU Śniadowo. Uczniowie mieli okazję zwiedzić halę produkcyjną i poznać technologię wykonywania produktów, poznać asortyment, ofertę firmy, a także nowości na rynku betonu komórkowego. Na rynku łomżyńskim przedsiębiorstwo funkcjonuje od 1968 roku - do czerwca 1992 r. jako państwowe a od lipca 1992 roku jako firma prywatna. Podstawową działalnością firmy jest produkcja wyrobów z betonu komórkowego. W oparciu o własny asortyment PREFBET Śniadowo oferuje tani i technologicznie prosty system budowy obiektów z betonu komórkowego, na który składają się:
♦ elementy murowe ścienne,
♦ elementy: nadproży, ocieplające, osłonowe i wentylacyjne,
♦ strop gęstożebrowy TERIVA 4,0/1 z elementami SKB.
Uzupełnieniem do asortymentu wyrobów z betonu komórkowego są:
♦ bloczki fundamentowe i pustaki szalunkowe z betonu zwykłego,
♦ belki do stropów gęstożebrowych,
♦ beton towarowy wszystkich klas. Ponadto PREFBET Śniadowo oferuje klientom:
♦ kompleksową obsługę budownictwa jednorodzinnego,
♦ kompleksową obsługę inwestycji wiejskich przy realizacji obiektów inwentarskich,
♦ sprzedaż betonu towarowego z usługą szalowania,
♦ usługi transportowe wraz z rozładunkiem,
♦ opracowywanie kosztorysów i przeliczanie projektów.
Od czerwca 2010 roku uruchomione zostały dwa oddziały firmy w Łomży i Zambrowie zajmujące się handlem materiałami budowlanymi, produkcją betonu towarowego i elementów z betonu towarowego. P.P.B. PREFBET Śniadowo współpracuje ze szkołami średnimi w regionie i ośrodkami naukowymi w zakresie opracowywania nowych technologii oraz kształcenia kadry specjalistycznej dla budownictwa. Spotkanie było dla uczniów inną, ciekawą lekcją , zakończyło się miłym, słodkim akcentem.
Spotkanie z przewodniczącym Rady Miasta
W dniu 30 maja 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przewodniczącym Rady Miasta – Panem Dariuszem Maciakiem. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży pracy samorządu miasta Ostrołęki oraz zapoznanie z wybranymi zagadnieniami poruszonymi podczas sesji Rady Miasta. Pan przewodniczący opowiedział również o planowanych przez Urząd Miasta przedsięwzięciach, m.in. wspomniał o Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz o budowie Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych. Młodzież z klas: 1 F, 2 B i 3 RWe wraz z opiekunami: Panią Edytą Sikorą oraz Panem Jarosławem Justowiczem wysłuchała prelekcji, a następnie włączyła się do dyskusji. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na koniec Pan przewodniczący – Dariusz Maciak rozdał uczniom drobne upominki i zachęcił do czynnego udziału w życiu społeczności lokalnej.
Festyn z okazji Dnia Dziecka
W dniu 04 czerwca 2014 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce wspólnie z Powiatowym Oddziałem TPD w Ostrołęce w Ramach Obchodów Dnia Wolności organizują Grę Miejską mającą na celu przypomnienie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych. Weźmie w niej udział 120 wychowanków ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Po wykonaniu zadań dzieci wezmą udział w konkurencjach sportowych organizowanych na terenie boiska Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.
PROGRAM UROCZYSTOŚCI
Zespół Szkół Zawodowych nr 2
w Ostrołęce
04 czerwca 2014 roku
14:30 - Otwarcie imprezy.
14:40 - 15:10 - Zaproszenie do szwedzkiego stołu.
15:15 - 16:15 - Konkursy dla dzieci: mecz piłki nożnej, tor przeszkód, przeciąganie liny, bieg
w workach, rzucanie lotkami na punkty oraz malowanie twarzy.
16:20 - 16:40 - Wręczenie dyplomów, medali i upominków.
16:45 - Zakończenie imprezy: podziękowania dla sponsorów i osób pomagających
w zorganizowaniu imprezy.
Przewodnicząca
Szkolnego Koła TPD:
Ewa Rudzik