TECHNIK INFORMATYK - profil wojskowy
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK WETERYNARII

Szkoła prowadzi pion certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Program Ministerstwa Obrony Narodowej

Certyfikat uczestnictwa

Akademia Sztuki Wojennej

Microsoft Azure

Office 365

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem…”

Gabriel Garcia Marquez

W ostatnich tygodniach w naszej szkole realizowaliśmy działania związane z profilaktyką zdrowia psychicznego pod hasłem „Myśl ukryte w słowach”. Uczniowie chętnie włączyli się w promocję akcji poprzez wykonanie grafik komputerowych i nagranie filmiku z dobrymi myślami, słowami. Mieliśmy okazję na lekcjach przedmiotowych rozmawiać o tym, co wpływa na dobry stan psychiczny człowieka, jak sobie radzić w trudnościach, gdzie szukać pomocy i w końcu jak pomagać tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Wiedząc, że człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania emocjonalnego, społecznego dobrych relacji z drugim człowiekiem i kontaktu z nim, zainicjowaliśmy działanie, aby każdy mógł wysłać do innego ucznia, nauczyciela dobrą myśl. Uczniowie napisali także listy, w których pokazali, że potrafią być dobrymi obserwatorami i gotowi są, by pomagać (z treścią listów można zapoznać się w zakładce pedagoga szkolnego na stronie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce).

Wszystkim osobom zaangażowanym w szkolną kampanię pozytywnego myślenia serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania za przygotowanie chmur dobrych myśli kierujemy do uczniów z klasy 2 pWr: Kingi Prusaczyk, Kai Olbryś, Alana Rudzińskiego, Patrycji Nowackiej, Marii Szabłowskiej, Wiktorii Wojtczak i uczniów z klasy 2 gWr: Eweliny Tonder, Anny Dmoch. Za aktywne zaangażowanie się  w akcję pisania szkolnych listów do przyjaciela dziękujemy uczniom: Janowi Popławskiemu z klasy 1Iw, Gabrieli Skibie z klasy 2 pIw, Magdalenie Panuś z klasy 2pIw, Mateuszowi Minocie z klasy 2 pIw, Grzegorzowi Ciechanowskiemu z klasy 2 gSw, Dominikowi Grędzie z klasy 2 gSw, Kindze Kuleszy i Kindze Dawidowskiej  z klasy 2 pWr.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi pani Paulinie Biedrzyckiej za działania w ramach akcji, nauczycielom: pani Dorocie Kuleszy, pani Joannie Klikczyńskiej i pani Edycie Sikorze oraz panom Adamowi Wołoszowi i panu Łukaszowi Możejewskiemu- psychologowi z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce  za zaangażowanie i pomoc przy realizacji działań w ramach kampanii.

Pamiętajmy, że kampania pozytywnego myślenia wciąż trwa nie zamykamy jej w granicach czasowych. Mamy nadzieję, że każdy z nas będzie potrafił pomagać i co ważne prosić o pomoc.

Szkolną kampanię pozytywnego myślenia przygotowały i koordynowały: pani Monika Brzozowska i pani Renata Sawicka- pedagodzy szkolni.