W dniu 4 czerwca 2018 r. odbył się kolejny już spływ kajakowy, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i technikum Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Był to czas na odpoczynek, odetchnięcie od gwaru szkolnego oraz skumplowanie się z matką naturą.  Uczestnicy mieli za zadanie przepłynąć trasę Krutyń-Ukta o długości 14 km, rzeką  spokojną, ale z wartkim nurtem, który sprzyjał kajakarzom w pokonaniu dystansu. Trasa dostosowana do umiejętności grupy, dzięki czemu stanowi przyjemną formę wypoczynku. Zdarzało się, że nowicjusze lądowali w trzcinach. Jednak doświadczeni uczestnicy przekazywali cenne wskazówki osadom „zmagającym się z żywiołem” pierwszy raz, dzięki czemu nie cierpieli katuszy usiłując zgodnie wiosłować i osiągnęli zamierzony cel.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie oraz ratownicy. Tradycją stały się spotkania z łabędziami. Uczniowie mieli również okazję podziwiać piękno przyrody. Spływ okazał się doskonałym pomysłem na aktywność fizyczną,  jak również na poprawę relacji rówieśniczych. Nie zabrakło pamiątkowej  sesji zdjęciowej . Wśród uczestników zapanował wakacyjny nastrój, polewali się wodą bez obawy o mokre ubrania, gdyż piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawie.

Na zakończenie zorganizowano  ognisko, podczas którego była możliwość odpoczynku i zjedzenia posiłku. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechem na twarzy, pełni pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń.

Już teraz zapraszamy na kolejny spływ za rok! Organizatorzy laughing

FOTO RELACJA