24.09.2015 roku uczniowie klasy 3F uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetką Beatą Patrycją Klary autorką poematu "Soliter" laureatką nagrody "otoczaka" za poezję. Nagroda ta wręczana jest co roku w innym miescie podczas ważnego wydarzenia literackiego. W tym roku nagroda zastała wręczona podczas VI Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego "Qpiszewiada".

Uczymy się i pomagamy. W środę 16 września uczennice klasy III Technikum Usług Fryzjerskich pod opieką Renaty Karwowskiej i Bożeny Jeruzalskiej odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Wrzos" w Ostrołęce. Wykonały one usługi fryzjerskie pensjonariuszom, którzy chętnie korzystają z pomocy uczennic i zapraszają nas na kolejne spotkania. W poniedziałek 5 października udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej na ulicy Rolnej by wykonać strzyżenia i uczesania jego mieszkańcom. Uczennice klasy III Technikum Usług Fryzjerskich obcinały i modelowały włosy. Radość i uśmiech zadowolonych klientów i klientek (około 40 osób) był nagrodą dla naszych uczennic. Oczywiście umówiliśmy się na kolejne wizyty.

   7 czerwca 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbył się konkurs fryzjerski p.t." Czas na folklor" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych .Organizatorem konkursu był Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku .Tematem przewodnim konkursu były stylizacje inspirowane folklorem w stylu awangardowym .Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje ,pokaz fryzur męskich Pracowni Atelier Łapicki oraz występy zespołów :Kurpie Zielone , Podlaskie Płomyki i Małe Kurpie.

   Absolutnym hitem był występ  czeczeńskiego zespołu Lovzar-fnalistów programu "Mam talent".Do udziału zgłosiło się 14 uczestników ,każdą ze szkół reprezentował jeden zawodnik lub zawodniczka .Stylizacje były różne ale łączyła je jedna pasja -zamiłowanie do fryzjerstwa .Dwójkę reprezentowała uczennica klasy drugiej Technikum o profilu fryzjerskim Wioleta Chojnowska ,jej modelka to koleżanka z klasy Kamila Karasińska .Wiola wykonała stylizację "Romantycznej Kurpianeczki". Do  konkursu dziewczęta zostały przygotowane przez Jolantę Zyśk .
Wróciliśmy bez czołowych miejsca ale bogatsi w bezcenne doświadczenia .Zapraszamy na fotorelację.
 


16.03.2015r. uczniowie klasy 4F i 2F uczestniczyli w warsztatach charakteryzatorskich w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie. Tematem zajęć były efekty specjalne, młodzież po instruktażu wykonywała profesjonalne siniaki, rany cięte i postrzałowe. Efekty pracy uczniów były bardzo realistyczne co widać na załączonej fotorelacji. Po zajęciach odbyła się prezentacja działalności Uczelni oraz przedstawienie kierunków kształcenia.

FOTO RELACJA

Po raz kolejny uczniowie klas fryzjerskich oraz właściciele salonów fryzjerskich uczestniczyli w szkoleniu z zakresu nowoczesnych technik farbowania.Szkolenie odbyło się 15.02.2015r.

 

FOTO RELACJA

DSC 11432 kwietnia 2015 roku odbył się konkurs Makijażu i Fryzjerstwa pt. "Po prostu folklor". Rywalizowały ze sobą uczennice Policealnej Szkoły Kosmetycznej, Kursu Fryzjerskiego i Technikum Usług Fryzjerskich, przedstawiając stylizację z różnych stron świata. Atmosferę umilił występ zespołu "Kurpiaki" z Myszyńca.

I miejsce za stylizację kobiety z plemienia afrykańskiego zdobyła Patrycja Niedźwiedzka z klasy II Technikum Fryzjerskiego.

II miejsce za stylizację gejszy zdobyła Paulina Bednarska z Kursu Fryzjerskiego,

III miejsce za stylizację Hinduski zajęła Wioleta Chojnowska z II klasy Technikum Fryzjerskiego.

Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Opalach z I klasy Technikum Fryzjerskiego i Patrycja Golan z Policealnej Szkoły Kosmetycznej. Nagrodę publiczności również otrzymała Patrycja Golan.

DSC 1141

FOTO RELACJA

W dniu 09.04.2015r. uczniowie klas fryzjerskich uczestniczyli w szkoleniu z zakresu przedłużania i zagęszczania włosów. Podczas części teoretycznej młodzież poznała metody i zasady oraz rodzaje włosów wykorzystywanych podczas zabiegu. Następnie ćwiczyli przedłużanie włosów na główce treningowej metodą ultradźwiękową, polegającą na łączeniu pasm włosów naturalnych z pasmami włosów przedłużanych za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystuje najbardziej rozwiniętą technologię w zakresie przedłużania włosów, stosując nową generację fal energii. To jedna z najnowocześniejszych metod przedłużania i zagęszczania dająca bardzo naturalny efekt.

FOTO RELACJA

   Z ogromną satysfakcją informujemy że uczeń Konrad Stepnowski z klasy czwartej Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich zajął 2 MIEJSCE i otrzymał WYRÓŻNIENIE w VII Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej  pt.,,100 lat w modzie 1915-2015".

Wykonał stylizację ,,współczesnej buntowniczki" adresowaną dla kontrowersyjnej gwiazdy na czerwony dywan.

  Konkurs odbył się 24 marca 2015r . w Warszawie,zadaniem było wykonanie nowatorskiej stylizacji obejmującej fryzurę, makijaż i strój  na modelce lub modelu zgodnie z tematem.Zawodnicy mieli duże możliwości twórczego działania, ponieważ ostatnie stulecie było okresem wielkich przemian w modzie i sztuce fryzjerskiej. Radykalnym transformacjom uległ styl ubioru, fryzur, obyczajów i kultury.

  Rywalizowało 76 uczniów ze szkół fryzjerskich z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Wioleta Chojnowska z klasy 2F która wykonała piękną stylizację z lat 60-tych na modelce Kamili Karasińskiej, oraz Konrad Stepnowski z klasy 4F który wykonał stylizację współczesną na modelce Paulinie Jaksinie  i stanął na podium. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu  przez panią Jolantę Zyśk.

CCF20150325 00000s  CCF20150325 00001s 

FOTO RELACJA

 Gratulujemy talentu i umiejętności fryzjerskich!

https://www.facebook.com/video.php?v=834015163371750&set=vb.490434204396516&type=2&theater

3 grudnia b.r. uczniowie klasy czwartej technikum, w zawodzie technik usług fryzjerskich mieli możliwość poznania programu do wizualizacji fryzur . To program który wspomaga konsultację z klientem a w połączeniu z profesjonalną wiedzą fryzjera stylisty daje ogromne możliwości zaproponowania fryzury z uwzględnieniem kształtu twarzy, typu sylwetki ,koloru skóry oraz osobowości klienta. Wizualizacja projektu fryzury ułatwia podjęcie decyzji co do wyboru fryzury , koloru, formy czy długości . Klient może ,,przymierzyć "swoją nową fryzurę i ocenić efekt zanim fryzjer zrealizuje projekt.