Klasy o profilu Informatycznym Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 podczas zajęć informatycznych w dniach 4 - 10 grudnia 2017 brały udział w V edycji Godziny Kodowania w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.

Godzina Kodowania – ogólnoświatowa akcja prowadzona podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), promująca programowanie wśród uczniów polecana min przez takich ludzi jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Barack Obama.

W Polsce była zainicjowana przez profesora Macieja Sysło z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dorota Sienkiewicz

13 listopada 2017 r. zostało przeprowadzone  dla uczniów z klas o profilu wojskowym szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorami byli żołnierze z 15 Zmechanizowanej Brygady im. Zawiszy Czarnego w Giżycku. Celem szkolenia było Przygotowanie uczestników do prawidłowego reagowania oraz udzielenia pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia.

Szkolenie obejmowało elementy  wykładu oraz ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem fantoma, profesjonalnej torby ratowniczej oraz środków opatrunkowych i przyrządów resuscytacyjnych. W zajęciach uczestniczyły klasy: 1 Iw, 1 Sw, 2 Iw, 3 Iw.

 FOTO RELACJA

 

7 listopada 2017 r. po raz piąty odbył się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim – Pieszy Rajd Żołnierza. Uczestniczyło w nim 100 uczniów z klas o profilu wojskowym Młodzież podczas marszu miała do wykonania  różnorodne zadania z zakresu kształcenia o profilu wojskowym, m.in.: strzelanie czołganie, minowanie, zadania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizację wygrała drużyna z klasy 3 Sw, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1 Se, a trzecie młodzież z klasy 3 Iw

FOTO RELACJA

Uroczystość patriotyczno – religijna w Pasiekach gmina Goworowo
11 czerwca 2017 roku

Organizatorami uroczystości byli:
Społeczna Grupa Inicjatywna „ Pamięć i Honor” w Pasiekach, pod przewodnictwem kpt.dyp. Tadeusza Gawkowskiego ps.”Pisarz”,
•Ksiądz Kanonik Stanisław Siemion -Proboszcz Parafii Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie,
•Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce pod przewodnictwem prezes Krystyny Wiesławy Gałka,
•Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ulanów Zasławskich w Ostrołęce, z dyrektorem Grzegorzem Żebrowskim
•Społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach, z dyrektorem Adamem Grabowskim,
•Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce/ kawaleria/ z prezesem Edwardem Kowalskim i wiceprezesem Wojciechem Żerańskim.
W dniu 11 czerwca 2017 roku , w Pasiekach gmina Goworowo, odbyła się doniosła uroczystość patriotyczno - religijna. Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Armii Krajowej i cywilnych mieszkańców Goworowszczyzny rozstrzelanych w Pasiekach 04 czerwca 1943 roku, przez niemieckich żołnierzy Wermachtu, żandarmerię i funkcjonariuszy gestapo III Rzeszy oraz pamięć Żołnierzy i osób cywilnych z Goworowszczyzny poległych i zamordowanych w obronie wolności i suwerenności Ojczyzny , w latach 1939 – 1952.

FOTO RELACJA

 

FOTO RELACJA

RELACJA Z Rajdu Żołnierza pn. „Miejscami pamięci walk i męczeństwa Polaków,
w walce o wolność i niezawisłość Ojczyzny”

W dniu 23 maja 2017 roku odbył się Rajd Żołnierza pn. „Miejscami pamięci walk i męczeństwa Polaków, w walce o wolność i niezawisłość Ojczyzny”

W rajdzie uczestniczyło 44 uczniów z klas I i II o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce pod opieką nauczycielek: Wiesławy Gałka, Ewy Tarnowskiej i Ewy Gałka. Rajd zorganizowała szkoła. Współorganizatorem rajdu było Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Rajd został ujęty w zadaniu stowarzyszenia pn. Tradycje Oręża Polskiego – 5 Pułk Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, wspieranego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Miasto Ostrołęka.

Trasa rajdu: Ostrołęka, Komorowo k/ Ostrowi Mazowieckiej, Treblinka- Niemiecki Karny Obóz Pracy i Obóz Zagłady oraz Ciechanowiec – Ostrołęka. Do poszczególnych etapów rajdu uczestnicy przemieszczali się autokarem. Etapy rajdu:

   W dniu 22.05.2017 uczniowie z klasy trzeciej technikum informatycznego –profil wojskowy byli na wycieczce szkolnej w Warszawie podczas której zapoznali się z ofertą edukacyjną wydziałów wojskowych i cywilnych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na wydziale mechanicznym „ Jak przeżyć wypadek drogowy ?”. Następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych nt. Żołnierze wyklęci polskie antykomunistyczne podziemie niepodległościowe 1944-1956 prowadzonych w Centrum Edukacyjnym Historia IPN w Warszawie. Nie zabrakło także dawki adrenaliny , gdyż uczniowie ku swej radości skorzystali z parku rozrywki Hangar 646 .

Opiekunami wycieczki byli: P. Renata Sawicka i p. Monika Brzozowska

FOTO RELACJA

    Uczniowie klasy mechanik kierowca i technicy pojazdów samochodowych 24.03.2017 byli na targach TRANSPORTU I SPEDYCJI w NADARZYNIE gdzie oglądali wystawy nowych modeli samochodów ciężarowych. Oprócz pojazdów samochodowych na wystawach można było zobaczyć różnego rodzaju samochody specjalistyczne i autobusy różnego rodzaju. W czasie targów odbywały się różnego rodzaju atrakcje ;. konkursy z nagrodami, spotkania z pasjonatami motoryzacji. Uczniowie rozwinęli swoją wiedzę w kierunku zawodu, w którym się kształcą.

FOTO RELACJA

oboz

FOTO RELACJA

   Uczniowie klas I i III technikum pojazdów samochodowych, wzięli udział w targach samochodowych Moto Show 2016, które odbyły się 18.11.2016 br. w Nadarzynie (pod Warszawą),w hali PTAK WARSAW EXPO. Uczniowie oglądali wystawy nowych modeli samochodowych m.in. Audi, BMW, Porsche, Lamborghini, Bugatti, Maserati. Wystawy nie tylko obejmowały nowe samochody, ale również klasyki (Ford Mustang, Fiat 125p, Polonez), samochody terenowe, wyścigowe. Oprócz pojazdów samochodowych na wystawach można było zobaczyć różnego rodzaju motocykle, baggy, zdalnie sterowane modele samochodów sportowych. W czasie wystawy odbywa się różnego rodzaju atrakcje m.in. wyścigi driftowozów, symulatory jazdy. Jedną z atrakcji, były pokazy nowoczesnych środków pielęgnacyjnych do samochodów, które niezwykle poprawiają wygląd i trwałość powłok pojazdu. Na wystawach również można było zobaczyć nowoczesną technologię oklejania pojazdu. Jest to szybko rozwijająca się technika, która ma na celu zabezpieczenie oryginalnej powłoki lakieru, przed czynnikami zewnętrznymi. Uczniowie byli bardzo podekscytowani i tym samym, rozwinęli swoją wiedzę w kierunku zawodu, w którym się uczą/kształcą.

FOTO RELACJA :)

      Uczniowie z klas wojskowych - 2 Sw, 2 Iw, 3 Iw Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce odwiedzili siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W trakcie wizyty młodzież mogła zapoznać się z codzienną pracą ostrołęckich policjantów, poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji oraz zadania jakie realizuje Policja. W trakcie wizyty uczniowie, jako jedno z pierwszych odwiedzili stanowisko kierowania dowiadując się kto to jest oficer dyżurny i jakie zadania na nim ciążą. Odwiedzający zobaczyli także salę odpraw, niebieski pokój, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, salę ćwiczeń z której na co dzień korzystają policjanci i pracownicy policji. Uczniowie poznali zasadę działania lustra weneckiego, a zapoznając się z pomieszczeniem strzelnicy zwiedzających zapoznano z ogólnymi zasadami wyszkolenia strzeleckiego policjantów. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła możliwość dokładnego obejrzenia i przymierzenia specjalistycznego wyposażenia wykorzystywanego przez policjantów takiego jak : hełmy, kamizelki kuloodporne, tarcze, ochraniacze, kajdanki itp. Młodzież na miejscu uzyskała również informację dotyczącą procesu rekrutacji do służby w Policji.

Organizatorami i opiekunami spotkań w siedzibie Komendy Miejskiej Policji byli:
nadkomisarz Krzysztof Cieślik, starszy aspirant Robert Stypiński i p. Renata Sawicka.

FOTO RELACJA