DSC 9851

12.03.2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „15 Lat Polski w NATO”. Ekspozycja została udostępniona przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przy Ministerstwie Obrony Narodowej, a przygotowana przez szkołę i WKU w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyła młodzież z klas o profilu wojskowym.

DSC 9845DSC 9849DSC 9873

foto: B.Wojciechowski 

    Dnia 12.02.2014 r. w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce odbyło się spotkania młodzieży z pracownikami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce. O tajnikach służby wojskowej i uczelniach kształcących przyszłych żołnierzy uczniom opowiadali: mjr Sławomir Kośnica i kpt. Robert Dymerski.

   Dnia  4 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbył się I Turniej Samoobrony Sprawny Kadet. Współorganizatorem imprezy była FightAcademy. Turniej adresowany był do uczniów z klas o profilu wojskowym. Jego pomysłodawcą był pan Robert Stypiński.

WYNIKI TURNIEJU

Kat. do 60 kg
I miejsce – Tomasz Dubaj z klasy I M
II miejsce – Michał Wielgoliński z klasy I M
III miejsce – Łukasz Kubat z klasy II M

Kat. do 69 kg
I miejsce – Daniel Mierzejewski z klasy II M
II miejsce – Jakub Woźniak z klasy I I
III miejsce – Mateusz Zera z klasy II I

Kat. do 76 kg
I miejsce – Konrad Zyśk z klasy I I
II miejsce – Kamil Wołosz z klasy II I
III miejsce – Piotr Bonus z klasy I M

Kat. do 85 kg
I miejsce – Krzysztof Wiśniewski z klasy II I
II miejsce – Paweł Polkowski z klasy II I
III miejsce – Jakub Krejszeff z klasy I I

Kat. open
I miejsce – Patryk Surmecki z klasy I M
II miejsce – Mateusz Czajkowski z klasy I M
III miejsce -  Adrian Łępicki z klasy II I
Wszystkim uczestnikom zawodów i jego zwycięzcom

Gratulujemy!

   W dniach 15.10.2013 .r – 16.10.2013 r. uczniowie z klas o profilu wojskowym uczestniczyli w II Pieszym Rajdzie Żołnierza zorganizowanym w Bemowie Piskim z okazji Święta Niepodległości. Młodzież rywalizowała o: Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki, Nagrodę Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce i Puchar Dyrektora ZSZ Nr 2 w Ostrołęce. Celem rajdu było, m.in. propagowanie turystyki pieszej, popularyzacja wiedzy historycznej, kształcenie umiejętności działania w terenie, kształcenie umiejętności posługiwania się mapą, zapoznanie i wykonywanie zadań wybranych norm taktycznych.

     Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: rzut granatem na odległość,  przenoszenie skrzynki z amunicją, przenoszenie rannego na noszach, zakładanie maski pgaz na czas, rozkładanie namiotu pałatki, marsz na azymut, wspinanie się po linie. Uczestnicy rajdu musieli wykazać się także  wiedzą na temat historii Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.


Wyniki rywalizacji:

I miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki zdobyła drużyna w składzie: Paweł Polkowski(klasa II I),  Rafał Orzoł(klasa II I), Patrycja Zaniewska(klasa II I), Konrad Dąbkowski (klasa II I), Adrian Łępicki(klasa II I), Mateusz Nurczyk, Krzysztof Wiśniewski (klasa II I)

II miejsce i Puchar Komendanta WKU w Ostrołęce zdobyła drużyna w składzie: Radosław Choromański(klasa II M), Mateusz Kulas(klasa II M), Przemysław Zagożdżon(klasa II M) Paweł Jurga(klasa II M),  Mariusz Gacioch(klasa II M), Patryk Jankowski(klasa II M), Mateusz Sobotka (klasa I I)

III miejsce i Puchar Dyrektora ZSZ Nr 2 zdobyła drużyna w składzie: Tomasz  Dubaj (klasa I M), Piotr Duszak(klasa I M),  Aleksander Głuszcz(klasa I M), Mateusz Grabowski(klasa I M), Wojciech Kowalski(klasa I M), Cezary Kuciejczyk(klasa I M), Karol Zyśk( klasa I M)

 

Indywidualnie:

Najlepszy dowódca drużyny – Tomasz Dubaj z klasy I M

Najlepszy we wspinaniu się po linie – Patryk Jankowski z klasy II M

Najlepszy w rzucie granatem – Patryk Chojnowski z klasy I M

Najlepszy w zakładaniu maski pgaz na czas – Rafał Orzoł z klasy II I

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu!

FOTO RELACJA 1 - fot. Adam Żebrowski
FOTO RELACJA 2 - fot. sierż. Piotr Panufnik

 

 

 
 klasy wojskowe na poligonie - koszary

     W dniach  17.06.2013 r. - 22.06.2013 r. w Bemowie Piskim odbył się  obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich  w Ostrołęce z  klas o profilu wojskowym zorganizowany przez  Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich  w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół    

       5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.  Młodzież po zaliczeniu szkolenia, obejmującego wiedzę z zakresu: BHP i ochrony środowiska, kształcenia obywatelskiego, metodyki , szkolenia strzeleckiego, szkolenia przeciwpożarowego, taktyki, obrony przed bronią masowego rażenia, terenoznawstwa,  wychowania fizycznego , szkolenia inżynieryjno-saperskiego uzyskała  stopień MŁODSZEGO KADETA.

      Uczestnicy obozu mieli także możliwość wypoczynku i zwiedzania zabytków- Twierdzy Boyen w Giżycku, rejonu umocnionego Kwatery Głównej Wojsk Lądowych Wermahtu w Mamerkach, śluz na Kanale Mazurskim, Bazyliki Mniejszej i Zamku w Kętrzynie.

FOTO RELACJA

    
      Dnia 4 czerwca 2013 r. odbył się I Turniej Gier Zespołowych – Ostrołęka 2013 
o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki i Nagrodę Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce
 zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Jego celem była: popularyzacja gier zespołowych, zaprezentowanie aktywnych  form spędzania wolnego czasu - aktywnie, bez uzależnienia od nałogu, popularyzacja zdrowej, sportowej rywalizacji, upowszechnianie kultury fizycznej, zwiększenie aktywności osób dorosłych, integracja społeczności poszczególnych środowisk i regionów, zacieśnienie współpracy pomiędzy jednostkami wojskowymi i ZSZ Nr 2 w Ostrołęce. Wzięli w nim udział: żołnierze z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, żołnierze z  2  Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, żołnierze z Centrum Szkolenia Łączności  i Informatyki w Zegrzu, reprezentacja Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce,    uczniowie  ZSZ Nr 2
z klas o profilu wojskowym.
Wyniki turnieju
Piłka nożna
6 miejsce – reprezentacja ZSZ Nr 2 w Ostrołęce – Technikum Informatyczne
5 miejsce – reprezentacja Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce
4 miejsce - reprezentacja ZSZ Nr 2 w Ostrołęce – Technikum Mechaniczne
3 miejsce – reprezentacja Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
z Bemowa Piskiego
2 miejsce – reprezentacja Centrum Szkolenia Łączności  i Informatyki z Zegrza
1 miejsce – reprezentacja 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza
 
Piłka siatkowa
4 miejsce - reprezentacja ZSZ Nr 2 w Ostrołęce – Technikum Informatyczne i Technikum Mechaniczne
3 miejsce – reprezentacja Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
z Bemowa Piskiego
2 miejsce – reprezentacja Centrum Szkolenia Łączności  i Informatyki z Zegrza
1 miejsce – reprezentacja 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza

FOTO RELACJA

   zbiórka klas wojskowych na strzelnicy W dniu 20 maja 2013 r., 41 uczniów klas pierwszych o profilu wojskowym; technik mechanik i technik informatyk z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, odbyli ćwiczenia programowe na strzelnicy  w Forcie Piątnica k/ Łomży. Nad prawidłowością realizacji zadania czuwali: Dyrektor Szkoły Grzegorz Żebrowski, wychowawczynie klas: Wiesława Gałka i Ewa Tarnowska oraz nauczyciel informatyki Adam Żebrowski.

      
  klasy wojskowe w fortach  Uczniowie wraz z opiekunami odbyli podróż wojskowo-historyczną  pod kierunkiem Pana płk Ludwika Zalewskiego – Prezesa Stowarzyszenia Klub Fort, który w niezwykle interesujący sposób przybliżył wszystkim  historię trzech potężnych  fortów, będących fragmentem XIX wiecznych umocnień Twierdzy Łomża. Forty były także punktem oporu wojsk podczas bitwy pod Łomżą w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. Wędrówka po terenie fortów oraz w ich wnętrzu dostarczyła wszystkim wiele emocji. Z dużym zainteresowaniem wszyscy oglądali też bogatą ekspozycję pamiątek po toczących się tam działaniach wojennych, głównie z 1939 r.


Punktem kulminacyjnym  pobytu, były zajęcia na strzelnicy. Po starannym instruktażu, uczniowie zgodnie z zasadami obyli strzelanie z broni krótkiej oraz z kałasznikowa. Wyniki rewelacyjne. Po zajęciach emocje stygły przy gorącym grillu. Całej eskapadzie  towarzyszyła piękna pogoda, dyscyplina, znakomite humory i duma z osiągnięć. Uczniowie wrócili z postanowieniem częstych wizyt na strzelnicy  i w  Fortach.

FOTO RELACJA

     
     drużyna paintball - klasy wojskowe 23 kwietnia 2013 r.  uczniowie klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce  wzięli udział w grze paintball na terenie Parku Rozrywki Knieja.
     Po krótkim  przeszkoleniu i zapoznaniu się z warunkami gry młodzież przebrała się  w kombinezony moro, włożyła  maski ochronne, rękawice i rozpoczęła się zabawa. Uczestnicy wraz z opiekunami podzielili się na dwie drużyny. Młodzież wybrała scenariusz zdobywania twierdzy i flag poszczególnych drużyn. Była to bitwa o przetrwanie.
     
klasy mundurowe w akcji     Po wymianie ognia uczniowie zrobili bilans zysków i strat. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami.
     Paintball jest sportem uprawianym przez ludzi dowolnego zawodu i stylu życia. W tej grze liczy się: inteligencja i szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła.

FOTO RELACJA
 

wojsko w szkole- zaproszeni goście   wojsko w szkole - uczniowie

     Dnia 28 lutego 2013 r. odbyło się spotkanie uczniów klas o profilu wojskowym i klas maturalnych z  żołnierzami z:  Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
w Bemowie Piskim,  2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce.  Podczas jego trwania przedstawiono zasady naboru i służby
w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz informacje na temat zawodowej służby wojskowej
i szkolnictwa wojskowego .

   Spotkanie przeprowadzono w ramach współpracy wojska z partnerami społecznymi. Zostało ono zorganizowane przez ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.
FOTO RELACJA