Klasa 3We w ramach Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” zwiedzała wystawy w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce30 października klasa 3We w ramach Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” zwiedzała wystawy w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Oprócz stałych wystaw poświęconych kulturze i tradycji regionu uczniowie mieli okazję podziwiać nową wystawę pod nazwą „Ostrołęka. 6 x Narew” ukazującą w szczególny sposób dzieje naszego miasta oraz jego odwiecznej towarzyszki – rzeki Narew. Drugą , udostępnioną w ostatnich dniach dla zwiedzających, jest wystawa poświęcona Klubowi Sportowemu „Narew Ostrołęka”. Uczniowie dowiedzieli się, że w 2020 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o wpisie wycinankarstwa kurpiowskiego z Puszczy Zielonej na prestiżową Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Drugim punktem wycieczki była wizyta na Fortach Bema. Uczniowie zapoznali się z historią Pomnika Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 r., oglądali wystawy multimedialne, kolekcję miniaturowej armii oraz skansen artylerii Królestwa Polskiego. Na tarasie Mauzoleum podziwiali fort i pole historycznej bitwy, a także panoramę miasta.

Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie integracyjne klasy z w Mcdonald z okazji Dnia Chłopaka.