Od 1 X do 6 XII 2021r. w ramach projektu ekologiczno-charytatywnego „Zbieram to w szkole” prowadziliśmy zbiórkę „Dobrych Monet”. Udało się zebrać 17620 g różnych monet. Monety zbieraliśmy w dwóch miejscach: przy wejściu do szkoły z pomocą pań woźnych oraz w zapleczu sali biologicznej. W zbiórce uczestniczył każdy chętny uczeń. Przede wszystkim były to klasy II i III technikum.

Spośród uczestników zbiórki wyłoniliśmy trzech indywidualnych zwycięzców, czyli osoby, które zebrały najwięcej kg monet. Są to:

I miejsce Radwański Jeremiasz 2We 3030 g

II miejsce Tabor Zuzanna 3gF 1350 g

III miejsce Sawicka Klaudia 2F 1300 g

 

Otrzymają nagrody, które wcześniej wymieniliśmy za punkty z ubiegłorocznej zbiórki.

Akcja „Zbieram to w szkole” to ciekawe połączenie pomocy ludziom (budowa studni w Czadzie, pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii) z pomocą dla środowiska. Daje podwójne a nawet potrójne zyski: coś zbudujemy, czegoś nie wyrzucimy do śmieci, zyskamy ciekawe nagrody. Najważniejszym jest jednak pomoc innym i dbanie o środowisko. Biorąc udział w tej akcji po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy więcej i „grosz do grosza a będzie kokosza”. „Zbieram to w szkole” to cenna inicjatywa prowadzona przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

FOTO RELACJA