W naszej szkole, po raz kolejny, obchodzony był Dzień ZwierzakaŚwięto to ma miejsce corocznie 4 października w dzień  ich patrona -  św. Franciszka z Asyżu. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt  trwający do 10 października. 
Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.
Uczniowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt Sukurs oraz klas, kształcących w zawodzie – technik weterynarii, w tym dniu zbierali dary dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt Canis w Kruszewie. Udało się zebrać karmę, niezbędne akcesoria dla psiaków oraz pieniądze, za które zostaną zakupione rzeczy potrzebne zwierzakom.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do obchodów Dnia Zwierzaka w naszej szkole i pomogli czworonożnym przyjaciołom.

FOTO RELACJA