„ Świat jest książką i ci,
którzy nie podróżują,
czytają tylko jedną stronę”
Święty Augustyn

24 listopada w bibliotece szkolnej mieliśmy przyjemność gościć podróżniczkę, fotografkę i dziennikarkę - panią Agnieszkę Białobrzewską znaną niektórym jako Atamanka.
   Nasz gość opowiadał ciekawe historie o swoich podróżach na Bliski Wschód. Dowiedzieliśmy się, jak żyją ludzie w Iraku, Iranie, Afganistanie i jakie piętno wywarła na nich wojna. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy słów Pani Agnieszki, która zaimponowała nam swoją szeroką wiedzą na temat kultury i tradycji tego ciekawego regionu świata. Wysłuchaliśmy też wielu interesujących i zabawnych anegdot. Prezentacja była bardzo ciekawa, uzupełniona zdjęciami wykonanymi przez nią samą. Na zakończenie podróżniczka powiedziała, iż inspiracją do podróżowania po świecie, były książki podróżnicze czytane w dzieciństwie. Spotkanie było niezwykle zajmujące i być może niejedną osobę zainspiruje do odkrywania odległych zakątków świata.
   Zdjęcia i relacje ze swoich podróży opisuje na blogu : dopacanowa.blox.pl
   W spotkaniu uczestniczyła klasa II WE wraz z opiekunem p. Anną Głażewską, oraz klasa III IW - wraz z opiekunami p. Michałem Bednarczykiem oraz p. Markiem Sawickim.

Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna wspólnie ze szkolnym kołem fotograficznym,
którego opiekunami są - p. Michał Bednarczyk i p. Marek Sawicki.