TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - oddział przygotowania wojskowego
TECHNIK REKLAMY
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK WETERYNARII

Szkoła prowadzi pion certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Program Ministerstwa Obrony Narodowej

Certyfikat uczestnictwa

Akademia Sztuki Wojennej

 Microsoft Azure

Office 365

W dniu 22 września 2020 r. klasa II pw,  pod opieką pani Ewy Grzeszczyk oraz Agnieszki Kwiatkowskiej, uczestniczyła w wyjściu klasowym do stadniny koni w Dzbeninie. Z racji tego, że sprzyjała wspaniała słoneczna pogoda, była to doskonała okazja do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na miejscu zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy zespołowe. Podczas spaceru można było podziwiać uroki zbliżającej się jesieni oraz prowadzić ze sobą inspirujące i wesołe rozmowy. Takie spotkanie  z dala od szkolnej ławki pozwala  spojrzeć na piękno otaczającej nas przyrody. Pozwala także społeczności klasy pobyć ze sobą. Była to doskonała okazja do rozmowy, lepszego poznania siebie nawzajem i integracji grupy.

FOTO RELACJA

Grudniowo/styczniowe wydanie pisma „Przewoźnik” z naszym uczniem na okładce. Dawid Stefański uświetnił  finał wielkiej sprawy związanej z akcją: „Ilu uczniów zmieści się w  kabinie ciężarówki”. Główną nagrodą była możliwość całodziennego szkolenia młodzieży na profesjonalnym symulatorze jazdy ciężarówką. W naszej szkole miało to miejsce 27 listopada 2018 r. Tam też o swoich  wrażeniach i możliwościach mógł opowiedzieć nasz uczeń. Został od razu zauważony i poproszony o udostępnienie swojego wizerunku na okładkę pisma.

„Pewnie, że było trochę stresu, zwłaszcza na początku, gdzie trudność stanowiło samo opanowanie sprzętu, to przecież nie rower…” – komentował Dawid.

Podczas spotkania przedstawiono również pozycję międzynarodowego transportu drogowego i jego potencjał. Zachęcano do dalszej nauki, ćwiczeń, a także obiecano Kategorię C w szkołach. Wszystko na dobrej drodze. Dawidowi gratulujemy , pozostałym kierowcom również trafnego wyboru zawodu. Powodzenia!!!!!

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

    We wtorek, 27 listopada 2018 r. uczniowie klas 2wk i 3wk mieli możliwość uczestnictwa w specjalnych zajęciach  z udziałem  symulatora do nauki jazdy ciężarówką. Była to niesamowicie ciekawa i zupełnie inna forma dokształcania oraz poznania charakteru pracy w zawodzie kierowca mechanik.

   Uczniowie, a także zainteresowani nauczyciele  przeżyli realną jazdę w ruchomej platformie, uczestniczyli w proceduralnych ćwiczeniach od prostych do tych korygujących psychikę kierowcy, podczas jazdy w krytycznych sytuacjach. Przez odpowiednie nagłośnienie do kierowcy docierały odgłosy jazdy i specjalne efektu dźwiękowe.           
"- Przed wakacjami zorganizowaliśmy konkurs, bicie rekordu w największej ilości uczniów, którzy zmieszczą się w kabinie ciężarówki. W konkursie najlepszy wynik uzyskała szkoła z Ostrołęki, ZSZ nr 2. Do kabiny ciężarówki weszło 57 uczniów. W związku z tym postanowiliśmy, że na jeden dzień symulator trafi także tu – powiedział nam Jerzy Szepietowski, członek zarządu ZMPD."        

Uczniowie skorzystali z proponowanej formy zajęć, wykazali duże zainteresowanie. Mimo specjalnych warunków, jakie należało spełnić, proponując taki sposób dokształcania, wiemy, że jest to świetna forma poznania bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach drogowych i przybliżenia charakteru pracy i przyszłego zawodu.

Serdecznie dziękujemy, że mieliśmy możliwość skorzystania z takich ćwiczeń. Przy okazji została przekazana wiedza przez doświadczonego instruktora oraz odbyło się ważne spotkanie przybliżające uczniom ścieżkę edukacyjną prowadzącą do zdobycia zawodu i kwalifikacji, a także szereg zmian i projektów związanych z przyszłością zawodu.

FOTO RELACJA