TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - oddział przygotowania wojskowego
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK WETERYNARII

Szkoła prowadzi pion certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Program Ministerstwa Obrony Narodowej

Certyfikat uczestnictwa

Akademia Sztuki Wojennej

Microsoft Azure

Office 365

W dniu 22 września 2020 r. klasa II pw,  pod opieką pani Ewy Grzeszczyk oraz Agnieszki Kwiatkowskiej, uczestniczyła w wyjściu klasowym do stadniny koni w Dzbeninie. Z racji tego, że sprzyjała wspaniała słoneczna pogoda, była to doskonała okazja do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na miejscu zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy zespołowe. Podczas spaceru można było podziwiać uroki zbliżającej się jesieni oraz prowadzić ze sobą inspirujące i wesołe rozmowy. Takie spotkanie  z dala od szkolnej ławki pozwala  spojrzeć na piękno otaczającej nas przyrody. Pozwala także społeczności klasy pobyć ze sobą. Była to doskonała okazja do rozmowy, lepszego poznania siebie nawzajem i integracji grupy.

Grudniowo/styczniowe wydanie pisma „Przewoźnik” z naszym uczniem na okładce. Dawid Stefański uświetnił  finał wielkiej sprawy związanej z akcją: „Ilu uczniów zmieści się w  kabinie ciężarówki”. Główną nagrodą była możliwość całodziennego szkolenia młodzieży na profesjonalnym symulatorze jazdy ciężarówką. W naszej szkole miało to miejsce 27 listopada 2018 r. Tam też o swoich  wrażeniach i możliwościach mógł opowiedzieć nasz uczeń. Został od razu zauważony i poproszony o udostępnienie swojego wizerunku na okładkę pisma.

„Pewnie, że było trochę stresu, zwłaszcza na początku, gdzie trudność stanowiło samo opanowanie sprzętu, to przecież nie rower…” – komentował Dawid.

Podczas spotkania przedstawiono również pozycję międzynarodowego transportu drogowego i jego potencjał. Zachęcano do dalszej nauki, ćwiczeń, a także obiecano Kategorię C w szkołach. Wszystko na dobrej drodze. Dawidowi gratulujemy , pozostałym kierowcom również trafnego wyboru zawodu. Powodzenia!!!!!

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

We wtorek, 27 listopada 2018 r. uczniowie klas 2wk i 3wk mieli możliwość uczestnictwa w specjalnych zajęciach  z udziałem  symulatora do nauki jazdy ciężarówką. Była to niesamowicie ciekawa i zupełnie inna forma dokształcania oraz poznania charakteru pracy w zawodzie kierowca mechanik.

Uczniowie, a także zainteresowani nauczyciele  przeżyli realną jazdę w ruchomej platformie, uczestniczyli w proceduralnych ćwiczeniach od prostych do tych korygujących psychikę kierowcy, podczas jazdy w krytycznych sytuacjach. Przez odpowiednie nagłośnienie do kierowcy docierały odgłosy jazdy i specjalne efektu dźwiękowe.
"- Przed wakacjami zorganizowaliśmy konkurs, bicie rekordu w największej ilości uczniów, którzy zmieszczą się w kabinie ciężarówki. W konkursie najlepszy wynik uzyskała szkoła z Ostrołęki, ZSZ nr 2. Do kabiny ciężarówki weszło 57 uczniów. W związku z tym postanowiliśmy, że na jeden dzień symulator trafi także tu – powiedział nam Jerzy Szepietowski, członek zarządu ZMPD."

Uczniowie skorzystali z proponowanej formy zajęć, wykazali duże zainteresowanie. Mimo specjalnych warunków, jakie należało spełnić, proponując taki sposób dokształcania, wiemy, że jest to świetna forma poznania bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach drogowych i przybliżenia charakteru pracy i przyszłego zawodu.

Serdecznie dziękujemy, że mieliśmy możliwość skorzystania z takich ćwiczeń. Przy okazji została przekazana wiedza przez doświadczonego instruktora oraz odbyło się ważne spotkanie przybliżające uczniom ścieżkę edukacyjną prowadzącą do zdobycia zawodu i kwalifikacji, a także szereg zmian i projektów związanych z przyszłością zawodu.