Informujemy, że konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu” został rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników konkursu było sfotografowanie osoby czytającej książki w nietypowych miejscach, zaskakujących sytuacjach lub zabawnych pozach.Z nadesłanych zdjęć komisja w składzie p. Dyrektor Grzegorz Żebrowski, p. Anna Kaczmarczyk, p. Stanisława Marcinkowska, p. Paweł Kaczmarczyk, p. Marek Sawicki, p. Michał Bednarczyk wyłoniła zwycięzców, którzy wykonali najciekawsze prace.

Wyniki konkursu:

I miejsce Anna Antoszewska z kl. IV Iw

image001

II miejsce Dominika Woźniak z kl. IV Iw

image003

III miejsce Andrzej Kaczmarczyk z kl. I Sw

image005

Wyróżnienia otrzymały:
Daria Czerwińska z kl. II F, Magdalena Parciak z kl. II F, Natalia Żubrowska z kl. II F, Elżbieta Dzierlatka z kl. IV Iw, Patrycja Skonieczna z kl. IV Iw
   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przesłane zdjęcia i zapraszamy na wystawę wszystkich zgłoszonych prac, którą już niedługo będzie można oglądać w bibliotece szkolnej.
    Gratulujemy i pragniemy poinformować ze dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone zwycięzcom już niedługo na apelu podsumowującym pracę w I semestrze bieżącego roku szkolnego.

Organizatorzy konkursu:
Nauczyciele Biblioteki Szkolnej
Nauczyciele przedmiotów informatycznych:
p. Michał Bednarczyk, p. Paweł Kaczmarczyk, p. Marek Sawicki

   11 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się Warsztaty fotograficzne - sesja sleeveface zorganizowane przez Internat oraz Bibliotekę Szkolną.
   Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Osoba fotografowana staje się dopełnieniem okładki tworząc kompletną całość. W efekcie powstaje zdjęcie prezentujące zaskakujące połączenie, nadające książce drugie życie.
   Warsztaty poprowadził profesjonalny fotograf pan Stanisław Kaczmarczyk z zakładu fotograficznego „Foton” w Ostrołęce.
   W naszej bibliotece modelami była młodzież Internatu ZSZ 2. W przerwie uczniowie mogli skosztować słodkości oraz wypić kubek gorącej kawy lub herbaty wymieniając się wrażeniami z realizacji pierwszych zdjęć.
   Z zainteresowaniem również przeglądali książkę S. Kelby „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej”, która została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, oraz zgłębiali tajniki gry planszowej „Tajemnice fotografii”.
   Celem przedsięwzięcia była oczywiście promocja czytelnictwa, pokazanie formy kreatywnej zabawy z książką. Naszym uczniom z książką jest naprawdę do twarzy. Ten projekt pokazuje, że:
   Wyobraźnia, książka i aparat = dobra zabawa!
   Efektem pracy tych młodych ludzi są piękne zdjęcia z książką w roli głównej. Wystawa która powstanie w naszej bibliotece szkolnej miejmy nadzieję będzie mobilizacją do pracy i dalszych spotkań.
   Liczymy na to, że zdjęcia się spodobają i sprawią, że jeszcze więcej osób sięgnie po książkę.

FOTORELACJA z warsztatów fotograficznych
FOTORELACJA sleeveface w bibliotece

Organizatorzy: Internat ZSZ Nr 2 Nauczyciele Biblioteki Szkolnej

Drodzy Uczniowie, idąc śladem bibliotek na całym świecie, również nasza Szkolna Biblioteka postanowiła w sposób nowoczesny, modny i zabawny wykorzystać sleeveface do promocji czytelnictwa.
Co to jest sleeveface? Sleeveface są to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości.
Prosimy wszystkich kreatywnych uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji - wykonania twórczego i zaskakującego sleeveface.
Wystarczy przyjść do biblioteki, wziąć okładkę książki z jakąś postacią lub jej fragmentem i zrobić zdjęcie tak, aby tworzyło kompletny obraz. Następnie należy w taki sposób zapozować, aby poza osoby fotografowanej stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej bibliotece.
Zapraszamy Was do obejrzenia sleeveface z książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowanego przez pracowników biblioteki. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki zechcecie sięgnąć po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.
Za pomoc w wykonaniu zdjęć dziękujemy Zakładowi Fotograficznemu „Foton” .

Galeria Sleeveface

Nauczyciele Biblioteki Szkolnej

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Pragniemy poinformować, że w bibliotece szkolnej można już wypożyczać prezentowane pozycje książkowe, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zapraszamy!

Nowe pozycje książkowe

Aby uwrażliwić uczniów na piękno i kulturę słowa, na obcowanie z literaturą piękną, rozwijać ich wyobraźnię, co roku w naszej bibliotece szkolnej odbywają się „Spotkania z poezją”.
W ramach tych spotkań 1 grudnia mieliśmy wielką przyjemność gościć ostrołęckiego poetę Piotra Grzymałowskiego, który w 2015 roku został laureatem XXIII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Swoje wiersze publikował m.in. w "Immunitecie" i "Poezji dzisiaj". Pan Piotr zaprezentował swój tomik pt. „Powidołki", który jest jego debiutem literackim, wydanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Redaktorami tej pozycji są śp. Alfred Sierzputowski oraz dr Karol Samsel.
W skupieniu i z zainteresowaniem mieliśmy możliwość wysłuchania kilku wierszy w interpretacji autora. Poeta opowiedział o swoich inspiracjach poetyckich, pierwszych próbach pisarskich oraz planach na przyszłość. Na zakończenie wysłuchaliśmy trzech utworów wykonanych na akordeonie przez ucznia naszej szkoły Rafała Grądzkiego. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zapewne pozostawi w pamięci uczniów wiele wspomnień oraz być może zachęci ich samych do pisania nawet gdyby tylko do szuflady.
W spotkaniu uczestniczyły klasy: II Iw, I B.

Organizatorem spotkania była Biblioteka szkolna.

FOTO RELACJA