TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - oddział przygotowania wojskowego
TECHNIK REKLAMY
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH
TECHNIK BUDOWNICTWA
TECHNIK WETERYNARII

Szkoła prowadzi pion certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Program Ministerstwa Obrony Narodowej

Certyfikat uczestnictwa

Akademia Sztuki Wojennej

 Microsoft Azure

Office 365

Informujemy, że konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu” został rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników konkursu było sfotografowanie osoby czytającej książki w nietypowych miejscach, zaskakujących sytuacjach lub zabawnych pozach.Z nadesłanych zdjęć komisja w składzie p. Dyrektor Grzegorz Żebrowski, p. Anna Kaczmarczyk, p. Stanisława Marcinkowska, p. Paweł Kaczmarczyk, p. Marek Sawicki, p. Michał Bednarczyk wyłoniła zwycięzców, którzy wykonali najciekawsze prace.

Wyniki konkursu:

I miejsce Anna Antoszewska z kl. IV Iw

image001

II miejsce Dominika Woźniak z kl. IV Iw

image003

III miejsce Andrzej Kaczmarczyk z kl. I Sw

image005

Wyróżnienia otrzymały:
Daria Czerwińska z kl. II F, Magdalena Parciak z kl. II F, Natalia Żubrowska z kl. II F, Elżbieta Dzierlatka z kl. IV Iw, Patrycja Skonieczna z kl. IV Iw
   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przesłane zdjęcia i zapraszamy na wystawę wszystkich zgłoszonych prac, którą już niedługo będzie można oglądać w bibliotece szkolnej.
    Gratulujemy i pragniemy poinformować ze dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone zwycięzcom już niedługo na apelu podsumowującym pracę w I semestrze bieżącego roku szkolnego.

Organizatorzy konkursu:
Nauczyciele Biblioteki Szkolnej
Nauczyciele przedmiotów informatycznych:
p. Michał Bednarczyk, p. Paweł Kaczmarczyk, p. Marek Sawicki

   11 stycznia w bibliotece szkolnej odbyły się Warsztaty fotograficzne - sesja sleeveface zorganizowane przez Internat oraz Bibliotekę Szkolną.
   Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Osoba fotografowana staje się dopełnieniem okładki tworząc kompletną całość. W efekcie powstaje zdjęcie prezentujące zaskakujące połączenie, nadające książce drugie życie.
   Warsztaty poprowadził profesjonalny fotograf pan Stanisław Kaczmarczyk z zakładu fotograficznego „Foton” w Ostrołęce.
   W naszej bibliotece modelami była młodzież Internatu ZSZ 2. W przerwie uczniowie mogli skosztować słodkości oraz wypić kubek gorącej kawy lub herbaty wymieniając się wrażeniami z realizacji pierwszych zdjęć.
   Z zainteresowaniem również przeglądali książkę S. Kelby „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej”, która została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, oraz zgłębiali tajniki gry planszowej „Tajemnice fotografii”.
   Celem przedsięwzięcia była oczywiście promocja czytelnictwa, pokazanie formy kreatywnej zabawy z książką. Naszym uczniom z książką jest naprawdę do twarzy. Ten projekt pokazuje, że:
   Wyobraźnia, książka i aparat = dobra zabawa!
   Efektem pracy tych młodych ludzi są piękne zdjęcia z książką w roli głównej. Wystawa która powstanie w naszej bibliotece szkolnej miejmy nadzieję będzie mobilizacją do pracy i dalszych spotkań.
   Liczymy na to, że zdjęcia się spodobają i sprawią, że jeszcze więcej osób sięgnie po książkę.

FOTORELACJA z warsztatów fotograficznych
FOTORELACJA sleeveface w bibliotece

Organizatorzy: Internat ZSZ Nr 2 Nauczyciele Biblioteki Szkolnej

Drodzy Uczniowie, idąc śladem bibliotek na całym świecie, również nasza Szkolna Biblioteka postanowiła w sposób nowoczesny, modny i zabawny wykorzystać sleeveface do promocji czytelnictwa.
Co to jest sleeveface? Sleeveface są to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości.
Prosimy wszystkich kreatywnych uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji - wykonania twórczego i zaskakującego sleeveface.
Wystarczy przyjść do biblioteki, wziąć okładkę książki z jakąś postacią lub jej fragmentem i zrobić zdjęcie tak, aby tworzyło kompletny obraz. Następnie należy w taki sposób zapozować, aby poza osoby fotografowanej stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej bibliotece.
Zapraszamy Was do obejrzenia sleeveface z książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowanego przez pracowników biblioteki. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki zechcecie sięgnąć po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.
Za pomoc w wykonaniu zdjęć dziękujemy Zakładowi Fotograficznemu „Foton” .

Galeria Sleeveface

Nauczyciele Biblioteki Szkolnej

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Pragniemy poinformować, że w bibliotece szkolnej można już wypożyczać prezentowane pozycje książkowe, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zapraszamy!

Nowe pozycje książkowe

Aby uwrażliwić uczniów na piękno i kulturę słowa, na obcowanie z literaturą piękną, rozwijać ich wyobraźnię, co roku w naszej bibliotece szkolnej odbywają się „Spotkania z poezją”.
W ramach tych spotkań 1 grudnia mieliśmy wielką przyjemność gościć ostrołęckiego poetę Piotra Grzymałowskiego, który w 2015 roku został laureatem XXIII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Swoje wiersze publikował m.in. w "Immunitecie" i "Poezji dzisiaj". Pan Piotr zaprezentował swój tomik pt. „Powidołki", który jest jego debiutem literackim, wydanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Redaktorami tej pozycji są śp. Alfred Sierzputowski oraz dr Karol Samsel.
W skupieniu i z zainteresowaniem mieliśmy możliwość wysłuchania kilku wierszy w interpretacji autora. Poeta opowiedział o swoich inspiracjach poetyckich, pierwszych próbach pisarskich oraz planach na przyszłość. Na zakończenie wysłuchaliśmy trzech utworów wykonanych na akordeonie przez ucznia naszej szkoły Rafała Grądzkiego. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zapewne pozostawi w pamięci uczniów wiele wspomnień oraz być może zachęci ich samych do pisania nawet gdyby tylko do szuflady.
W spotkaniu uczestniczyły klasy: II Iw, I B.

Organizatorem spotkania była Biblioteka szkolna.

FOTO RELACJA

Czytaj więcej: „Spotkania z poezją”