25 MAJA 2014 r. pracownia fryzjerska Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce po raz kolejny zmieniła się w salę szkoleniową. Piąte w tym roku szkolenie dla profesjonalnych fryzjerów i uczniów „Dwójki”  miało na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu upięć, strzyżeń awangardowych i koloryzacji. Szkolenie zostało przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów firmy MAXIMA, która jest partnerem kierunku fryzjerskiego w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.  Kolejne szkolenie zaplanowano na miesiąc październik.

DSC00804

12 maja 2014r w ZSZ nr2 gościliśmy 9 uczennic i 3 uczniów z Gimnazjum w Miastkowie, którzy pod opieką Pani Dyrektor Agnieszki Zduńczyk i Pani Elżbiety Chojnowskiej uczestniczyli w zajęciach pracowni fryzjerskiej. Podczas spotkania gimnazjaliści poznali zakres pracy technika usług fryzjerskich oraz wcielili się w role modelek i modeli. Stylizacje obejmujące fryzury i makijaże wykonały uczennice klasy trzeciej. Największą popularnością cieszyły się loki lub wyprostowane włosy dopełnione naturalnym makijażem. Zwieńczeniem wizyty była sesja zdjęciowa z nową fryzurą i makijażem oraz zwiedzeniem szkoły. Dziękujemy za miłą atmosferę podczas spotkania, czekamy na kolejną wizytę .

DSC 0084 DSC 0101

Fotorelacja z VI Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego "Gwiazdy Estrady", który odbył się 11 marca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2. Liczba uczestników - 16 Szkoły biorące udział: Ciechanowiec, Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Łomża i Ostrołęka.
Jury: Monika Malinowska - dyrektor artystyczny i główny szkoleniowiec firmy MAXIMA Monika Lipińska-Karabini - właścicielka salonu fryzjerskiego "Preety & You" Patryk Nadolny - stylista fryzur, wizażysta, absolwent ZSZ Nr 2.

Wyniki:
1 miejsce Karolina Kosek (Ciechanowiec)
2 miejsce Żaneta Pietrzak (Ciechanowiec)
3 miejsce Kinga Jechna (Wyszków)
nagroda publiczności - Konrad Stepnowski (Ostrołęka)

Sponsorzy nagród:
MAXIMA - patron kierunku fryzjerskiego
Urząd Miasta

 

 
Sukces naszej Izabeli Szymborskiej!


  26 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie.Temat przewodni konkursu to "Noc w Operze". Zadaniem zawodników było wykonanie pełnej stylizacji postaci operowej. Wśród 65 uczestników nie zabrakło uczniów zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Szkołę reprezentowały trzy najlepsze stylistki, uczennice klasy czwartej Technikum Usług  Fryzjerskich: Angelika Śniadała (modelka Natalia Jankowska), Małgorzata Lipka (modele Sylwia Szabłowska i Konrad Stepnowski), Izabela Szymborska ( modelka Martyna Prusaczyk). Wszystkie stylizacje były bardzo pomysłowe i niezwykle twórcze. Izabela Szymborska otrzymała wyróżnienie. To ogromny sukces przy tak dużej liczbie zawodników i wysokim poziomie wykonanych stylizacji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom weny twórczej i fantazji.
FOTO RELACJA
25 lutego 2013r. w ZSZ Nr 2 odbyła się piąta edycja Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego. Tematem przewodnim spotkania była stylizacja na femme fatale.
Wyniki konkursu:

I miejsce - Konrad Stepnowski kl. IIF ZSZ Nr 2
II miejsce - Kamila Polak kl. IIF ZSZ Nr 2
III miejsce - Emilia Gromadzka ZSZ Nr2 i Kinga Jechna - T.P.U w Wyszkowie

Nagroda Publiczności : Ewelina Rociek T.P.U. w Wyszkowie
Wyróżnienie:  Anna Wasiewska Z.S.O i Z w Ciechanowcu

Fundatorami nagród byli:
- Przewodniczący Rady Miasta p.Dariusz Maciak
- Dyrektor Wydziału Oświaty p.Mirosław Rosak
- Firma fryzjerska MAXIMA
- Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce p.Grzegorz Żebrowski

FOTO RELACJA


    27 marca 2012r.uczennice– Izabela Szymborska i Angelika Śniadała z klasy trzeciej technikum usług fryzjerskich z modelkami Żanetą Prusaczyk i Natalią Jankowską, reprezentowały szkołę w IV Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej „EURO 2012” w Warszawie. Nasze najlepsze stylistki fryzur zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny.

„ Mimo, że nie stanęłyśmy na podium, nasze pomysły zostały zauważone, pogłębiłyśmy tez swoje umiejętności w zawodzie, a w naszej pamięci na długo pozostaną wspaniałe, wspaniałe wspomnienia!” – powiedziały uczestniczki konkursu.

tekst: G. Żebrowski

W dniu 29.02.2012 r. odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Fryzjerstwa Artystycznego którego tematem były "Plecionki i warkocze w stylu futurystycznym"
Wyniki konkursu:
I miejsce: Paulina Archacka (nr 14) - ZSZ NR 2 w Ostrołęce,
II miejsce: Izabela Szymborska (nr 10) - ZSZ Nr 2 w Ostrołęce i Wioleta Koc (nr 8) - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu,
III miejsce Ewelina Rociek (nr 1) - Zespół Szkół Poligraficzno-Usługowych w Wyszkowie,
 
Nagroda publiczności:
Ewelina Rociek (nr 1) - Zespół Szkół Poligraficzno-Usługowych w Wyszkowie.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłów i kreatywności!!!
tekst:A. Głażewska
   
 
 

    W dniu 6 grudnia 2011r uczennice klasy II F wzięły udział w I Międzyszkolnym  Konkursie Fryzjerskim zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. W konkursie wzięło udział dwanaście dziewcząt z czterech szkół:
Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej,  Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zambrowie,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu oraz  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Zadaniem dziewcząt było wykonanie w ciągu jednej godziny, fryzury wieczorowej na ,,główkach treningowych”. Jurorzy oceniali pomysłowość, kreatywność, estetykę wykonania pracy i efekt końcowy oraz ład i porządek na stanowisku pracy przyszłych fryzjerek.
Decyzją komisji w składzie:
  - Irena Suska (fryzjerka, egzaminator oraz dyrektor Centrum Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego w Ostrowi Mazowieckiej),
  - Anna Popławska (przewodnicząca Rady Rodziców ZS nr 1 w OstrowiMazowieckiej),
  - Krzysztof Grzymała (właściciel firmy zajmującej się dystrybucją kosmetyków do pielęgnacji włosów)
  - Ewa Tułowiecka-Wrzosek (fryzjerka, właścicielka salonu fryzjerskiego w Ostrowi Mazowieckiej)
    wyłoniono najlepszych :
I miejsce - Karolina Staniaszek z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
II miejsce - Gabriela Olender z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
II miejsce - Paulina Kędzior z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
III miejsce - Sylwia Skrocka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu
Wyróżnienie - Paulina Archacka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce.
Jury zaznaczyło, że wyłonienie faworytów nie było łatwe, ponieważ wszystkie fryzury były na bardzo wysokim poziomie.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

organizator wycieczki : Marzena Orłowska
opiekun : Beata Łada
tekst: Beata Łada

    

 

         
         20 października gościliśmy w technikum Poligraficzno-usługowym w Wyszkowie, gdzie odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski TREND VISION YOUNG TALENT 2011, w którym wzięły udział 4 uczennice klasy IIIF; Małgorzata Lipka, Izabela Szymborska, Sylwia Gontarzewska, Andżelika Śniadała.

Tematem było zaprojektowanie i wykonanie stylizacji charakterystycznych dla czasów PRL-u. Mimo wysokiego poziomu konkursu udział zakończyliśmy sukcesem. Uczennica Izabela Szymborska klasa IIIF zajęła II miejsce, a wystylizowana przez Małgorzatę Lipkę Natalia Jankowska uzyskała najwięcej głosów i zdobyła nagrodę publiczności.

Jolanta Zyśk

    

       Uczniowie technikum o profilu fryzjerskim po raz drugi wzięli udział w Śląskim Festiwalu Fryzjersko - Kosmetycznym w Katowicach. W dniach 20-21 listopada odbyła się X edycja tego prestiżowego wydarzenia pełna wielu różnorodnych propozycji dla profesjonalistów w branży.
       Katowicka scena, której gospodarzem był Krzysztof Ibisz, błyszczała od gwiazd a prawdziwe tłumy podziwiały kunszt Mistrzów Światowego formatu. Pokaz swój, między innymi, zaprezentowała zaproszona przez organizatorów  Mistrzyni Świata Pani Joanna Zaremba Wanczura wraz z Zaremba International Academy. Swoją obecnością zaszczycił także Mistrz Świata Andrzej Matracki, sędziujący w prestiżowym konkursie fryzjerskim Top City. Nie zabrakło również paryskiej mody fryzjerskiej, którą przybliżył bajkowy, pełen fantazji pokaz Monsieur Didier’a Matteliniego. Ponadto przepiękne kreacje na głowach modelek stworzyły zespoły stylistów marki Artego, a najnowsze trendy ślubne podziwiać można było dzięki grupie artystycznej firmy Kaaral.  Ducastel zaprosił wszystkich do antycznej Grecji skąd zaczerpnięto inspiracje do niepowtarzalnych koków. Bardzo ciekawą propozycję awangardowych fryzur przedstawiła grupa Art-Team ze Świdnicy, a odważne makijaże zaprezentował zespół absolwentów szkoły makijażu Artis.
      Jak co roku nie zabrakło również konkursowych emocji. X edycja festiwalu otworzyła możliwości sprawdzenia swoich sił dla adeptów sztuki fryzjerskiej (Konkurs o Puchar Śląska) oraz doświadczonych mistrzów fryzjerstwa (Konkurs Top City). Komisje konkursowe i firmy współorganizujące konkursy zgodnie podkreślały wysoki poziom przygotowania uczestników i wyjątkowo spektakularne prace.
Na  scenie głównej przez dwa dni królowały fryzury, makijaże i pokazy nie tylko zespołów instruktorskich wiodących marek, ale także szkół fryzjerskich biorących udział w Paradzie Szkół, Seminaria, kilkanaście konkursów branżowych oraz ogromna aleja stoisk wystawienniczych, gdzie mogliśmy  zapoznać się z szeroką ofertą wystawców.

 TEKST: Beata Łada, Marzena Orłowska
 

FOTO RELACJA