3 grudnia b.r. uczniowie klasy czwartej technikum, w zawodzie technik usług fryzjerskich mieli możliwość poznania programu do wizualizacji fryzur . To program który wspomaga konsultację z klientem a w połączeniu z profesjonalną wiedzą fryzjera stylisty daje ogromne możliwości zaproponowania fryzury z uwzględnieniem kształtu twarzy, typu sylwetki ,koloru skóry oraz osobowości klienta. Wizualizacja projektu fryzury ułatwia podjęcie decyzji co do wyboru fryzury , koloru, formy czy długości . Klient może ,,przymierzyć "swoją nową fryzurę i ocenić efekt zanim fryzjer zrealizuje projekt.

      30 listopada ,,Dwójka" uczestniczyła w Targach mody ślubnej i wieczorowej. Przy stanowisku wykonywane były fryzury i makijaże ,a na zapleczu sceny fryzury modelek do głównej atrakcji targów czyli pokazu mody .Stylizację fryzur modelek wykonał uczeń Z.S.Z.Nr2 z klasy czwartej technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich Konrad Stepnowski , jego asystentem był Łukasz Parzych z klasy drugiej a pomagała Ola Kamińska z klasy pierwszej .Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów już na etapie nauki. Serdecznie gratulujemy pomysłowych fryzur i życzymy w weny twórczej na dalszym etapie kształcenia i rozwoju zawodowego

ZAPRASZAMY DO GALERII!

29 listopada b.r. w Galerii Bursztynowej odbyła się akcja przeznaczona dla kobiet oferująca bezpłatne usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Wśród firm i uczelni biorących udział w imprezie nie zabrakło ,,Dwójki". Uczniowie technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich wykonywali fryzury, makijaże , analizę skóry głowy i włosów mikrokamerą oraz udzielali porad w zakresie stosowania kosmetyków zimą. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość podzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Zapraszamy do galerii!

   W dniu 29 października i 17 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu profesjonalnej keratynowej odbudowy włosów z elementem wygładzania, produktami  SUBLIFF marki MAXIMA. Firma Maxima jest patronem kierunku fryzjerskiego w naszej szkole. W szkoleniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas uczących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Serdecznie dziękujemy za edukacyjne wsparcie,  szczególnie podziękowanie składamy Pani Monice Malinowskiej.

Zapraszamy do galerii!

 

   24 października br. z wizytą w szkole w pracowni fryzjerskiej gościły uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu, słynnej „Platerówki”. Wizyta odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Karty Szkolnej, podczas którego zorganizowano grę miejską „Testament Czwartaka”. Zwyciężyły uczennice z Platerówki. W trakcie wizyty miały możliwość zwiedzenia pracowni fryzjerskiej oraz skorzystania z usług naszych szkolnych stylistów. 

 

24.10.2014r. w Z.D.Z. w Wyszkowie odbył się konkurs fryzjerski w którym wzięły udział cztery szkoły. Uczniowie w ciągu godziny mieli wykonać fryzury w stylu ludowym.Dwójkę reprezentowali styliści klasy 4F Emilia Gramadzka , Patrycja Zawrotna i Konrad Stepnowski. Wszystkie stylizacje były bardzo oryginalne ,jednak największe uznanie wśród Jury i publiczności zdobyła stylizacja Emilii Gramadzkiej,która zajęła 3 miejsce oraz NAGRODE PUBLICZNOSCI. Gratulujemy serdecznie wszystkim młodym stylistom.

 

FOTO RELACJA 

 

22.10.2014 roku w Warszawie odbył się Wojewódzki Konkurs Krasomówczy .Naszą szkołę reprezentował Konrad Stepnowski z kl. 4F. Z wielkim przejęciem i erudycją przedstawił opowiadanie pt. "Antykwariusz". Zakwalifikował się do finału, w którym zajął 3 miejsce opowiadając o swoich przeżyciach podczas skoku ze spadochronem z samolotu z 4000 tysięcy metrów.

 
 21.10.2014 roku uczniowie kl.2F grupa 2 wraz z Konradem Stepnowskim pod opieką p. Renaty Karwowskiej po raz kolejny odwiedzili mieszkańców DPS "WRZOS". Celem wizyty było wykonanie usług fryzjerskich podopiecznym ośrodka. Mieszkańcy chętnie korzystali z naszych usług. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze . Na zakończenie wykonaliśmy wspólną fotografię. Zostaliśmy zaproszeni na następne spotkanie ,które odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia.
 

 28 września 2014 roku odbyły się targi fryzjersko-kosmetyczne, w kórych uczestniczyli uczniowie klas o profilu fryzjerskim. Udział w targach miał na celu poszerzeniewiadomości z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki.
Firmy fryzjerskie i kosmetyczne prezentowały najnowsze produkty, zabiegi i sprzęt.
Imprezie towarzyszyły liczne  występy artystyczne,pokazy mody oraz makijażu i fryzur na nadchodzący sezon.
Podczas pobytu można było spokać sławnych ludzi m.in. Leszka Czajkę. Dopełnieniem rozmowy ze znanym styllistą fryzur i kreatorem mody fryzjerskiej były wspólne zdjęcia.
Nastepne targi odbędą się wiosną 2015 roku.

FOTO RELACJA

   13 września 2014r. w Bobrowej Dolinie w malowniczo położonym hotelu odbył się pokaz trendów fryzjerskich proponowanych na jesień i zimę przez stylistów firmy Maxima.
Celem imprezy było zaprezentowanie nowych technik strzyżenia,koloryzacji i upięć.
   Pokaz uświetnili dwaj czołowi styliści z Włoch ,przedstawiając innowacyjne techniki inspirowane światowymi ikonami mody.
   Uczniowie ,,Dwójki" z klas o profilu fryzjerskim mieli możliwość uczestnictwa i czynnej pracy przy stylizacji modelek do pokazu. W szkolnej pracowni fryzjerskiej przygotowania trwały już kilka dni wcześniej . Dla uczniów klasy 4F był to szansa sprawdzenia poziomu swoich umiejętności fryzjerskich na ostatnim etapie nauki . Wszyscy zdaniem pani Moniki Mlinowskiej Dyrektora Artystycznego firmy Maxima spisali się świetnie.Na wybiegu pojawiła się również autorska fryzura Konrada Stepnowskiego-upięcie z bardzo długich włosów.Młody stylista zaprezentował wysoki poziom umiejętności,jego fryzura wzbudziła zainteresowanie zarówno zaproszonych gości jak i profesjonalistów przygotowujących pokaz.
   Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni,bogatsi w kolejne doświadczenia zawodowe . Sponsorem wyjazdu była firma Maxima, patron kierunku fryzjerskiego w ZSZ Nr2
Serdecznie dziękujemy firmie a w szczególności pani Monice za okazane zaufanie i współpracę oraz bezcenną lekcję jaką był udział w pokazie.