Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce przyłączył się do akcji „ Daj włos” Fundacji Rak N’ Roll. Do udziału w akcji zgłosiły się chętne osoby. W szkolnej pracowni fryzjerskiej zostały przygotowane i ostrzyżone włosy Piotra Ziarkiewicza, Magdaleny Kubeł. Włosy zostały przekazane na potrzeby chorych na nowotwory.

   Dziękujemy darczyńcom za zaangażowanie i gratulujemy odwagi, zazdrościmy pięknych fryzur i podziwiamy szlachetny gest.

   Szkolną akcje wspierały p. Renata Karwowska, p. Marzena Orłowska i Samorząd Uczniowski wraz opiekunami.

FOTO RELACJA

Uczennice klasy drugiej Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich, Sylwia Wronowska i Paulina Grabowska reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerstwa Artystycznego w Ostrowi Mazowieckiej. Zadaniem była fryzjerska interpretacja tematu ,,Kobieta żywioł". Paulina wykonała stylizację-kobieta ziemia, Sylwię zainspirował żywioł woda. Młode stylistki pod kierunkiem Pani Jolanty Zyśk zaprojektowały piękne fryzury,makijaże oraz dobrały stroje. Stylizacja Sylwii Wronowskiej zdobyła uznanie jury konkursu,uczennica stanęła na podium zajmując 3 miejsce.

GRATULUJEMY INWENCJI TWÓRCZEJ

FOTO RELACJA

  

   24 maja 2017 klasa II F poznawała przyrodę i kulturę Kurpiowszczyzny. Wycieczka obejmowała:

- Ogród dydaktyczny im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu mieszczący się przy ulicy Zawadzkiego 4. Znajdują się tam rośliny występujące na terenie Kurpiowszczyzny. Tablice tematyczne przedstawiają faunę Puszczy Zielonej. Ciekawostką jest zimowisko dla płazów i gadów, budki lęgowe różnych gatunków ptaków oraz rozchodniki na dachu wiaty. W centrum ogrodu znajduje się dąb papieski wyhodowany z żołędzia poświęconego przez papieża Jana Pawła II. Ogród wzbudził ogromne zainteresowanie uczennic.

- Muzeum Kultury Kurpiowskiej - plac gen. Józefa Bema 8. Uczennice obejrzały wystawę czasową "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia", która łączy archeologię z komiksem. Porównuje dwa światy: znalezisk archeologicznych oraz podobnych zabytków wykorzystanych na kadrach komiksów Janusza Chrusty. Zwiedziły również wystawę stałą „Ostrołęka i Kurpie. Między wątkiem historii a osnową życia” przedstawiającą codzienność ludzi żyjących w okresie międzywojennym – ostrołęczan i Kurpiów.

- Spacer nad Narwią gdzie podziwiały piękno naszej rzeki.

Opiekę nad uczennicami sprawowały:
Jolanta Zyśk i Renata Florczak

FOTO RELACJA

logo daj wlos

   

   Każdy (mały, duży, on, ona), kto ma włosy dłuższe jak 25 cm i chce je obciąć, może to zrobić  w dobrym celu – na peruki dla kobiet po chemioterapii. Ścięte włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. 

   Chęć wzięcia udziału w akcji można zgłaszać do końca maja do pedagogów szkolnych lub p. Renaty Karwowskiej, po czym zostanie ustalony dla każdego indywidualnie termin cięcia. Ścięcie włosów i stylizacja nastąpi w pracowni fryzjerskiej w ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

 

   W ramach podziękowania zostanie wykonana sesja fotograficzna dla uczestnika a ścięte włosy zostaną przekazane na fundację RAK’N ROLL.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału !!!

20170404 151611 Large

 

   W ramach wolontariatu odwiedziliśmy mieszkańców DPS "Wrzos". Uczennice klas drugiej i trzeciej klasy Technikum Usług Fryzjerskich pod opieką Renaty Karwowskiej strzygły i czesały podopiecznych domu pomocy. Regularne spotkania są cenną lekcją dla naszych przyszłych stylistek. Zdobywają i doskonalą cenną wiedzę praktyczną, wnoszą w życie pensjonariuszy wiele radości i uśmiechu, a same kształcą postawę empatii w stosunku do seniorów.

 

Uczennice klasy 2F Paulina Grabowska i Sylwia Wronowska reprezentowały Z.S.Z. Nr2 w Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim w Warszawie.Temat tegorocznej edycji konkursu to ,,Geometryczne eksplozje". Obie stylizacje zdobyły uznanie jury konkursu,dziewczyny otrzymały wyróżnienia firmy Color Art Desiree w postaci bezpłatnych szkoleń oraz kosmetyki. Sylwia Wronowska otrzymała również wyróżnienie przewodniczącego jury. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Panią Jolantę Zyśk.

GRATULUJEMY PODWÓJNEGO SUKCESU☺

FOTO RELACJA

Młode stylistki fryzjerstwa za szkół w Wyszkowie,Ciechanowcu,Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęki przeniosły zgromadzonych gości w "Świat bajek i baśni" przy pomocy grzebieni,lakierów i szczotek.
Komisja sędziowska w składzie;Pani Kinga Domian,Pani Agnieszka Popiołek,Pan Konrad Stepnowski,Pan Daniel Kaniowski i Dyr Z.S.Z.Nr 2 Pan Grzegorz Żebrowski wyłonili najlepsze stylizacje:

I miejsce Monika Tymińska ZSOiZ w Ciechanowcu
II miejsce Aleksandra Kacperowicz Z.S.Z.Nr 2 w Ostrołęce
III miejsce Sylwia Wronowska Z.S.Z.Nr 2 w Ostrołęce

Nagroda Publiczności Paulina Grabowska

Wyróżnienia:
Sylwia Wronowska
Aleksandra Kacperowicz
Patrycja Stepnowska
Konkurs zorganizowały uczennice klasy 2F pod kierunkiem Pań: Jolanty Zyśk,Anny Głażewskiej i Renaty Karwowskiej.

FOTO RELACJA

11 kwietnia 2017 r. uczennice z klasy II Technikum usług fryzjerskich: Milena Szewczyk, Wirginia Prusaczyk, Wiktoria Piersa, Ada Stępniak i Ilona Pragacz pod opieką Pani Renaty Karwowskiej oraz Pani Anny Kaczmarczyk odwiedziły dzieci w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce.
Wizyta odbyła się pod hasłem: „Wiosenne szaleństwa na głowie”. Uczennice wykonały fryzury na głowach dziewczynek i chłopców. Usługi fryzjerskie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Celem wizyty było podziękowanie dzieciom ze świetlicy szkolnej w SP Nr 2, które już drugi rok zbierają nakrętki dla Marcela Lutrzykowskiego. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie czterokończynowe spastyczne. Marcel jest synem nauczycielki z naszej szkoły.
W tym roku szkolnym do tej pory dzieci zebrały 488 kg nakrętek.

FOTO RELACJA

 

targi W dniu 12.03.2017 r. grupa słuchaczek o profilu technik usług kosmetycznych wraz opiekunem panią Anną Kulesza odwiedziła Targi kosmetyczne Beauty Forum w Warszawie. Targi BEAUTY FORUM to największa impreza targowa w Polsce skierowana do branży kosmetyki profesjonalnej. Słuchaczki miały okazję do zapoznania się rynkiem kosmetycznym, nowościami w tej dziedzinie i możliwością poszerzenia wiedzy poprzez udział w szkoleniach. Odwiedziły wiele stanowisk firm i marek które zajmują się m.in. szeroko pojętą kosmetyką, pielęgnacja stóp, dłoni i paznokci, koncepcjami spa & wellness oraz urządzeniami. Słuchaczki chętnie korzystały z próbnego makijażu czy stylizacji paznokci. Nie obyło się bez szaleństwa zakupowego szczególnie w branży manicure hybrydowego. Słuchaczki wróciły bardzo podekscytowane i bogatsze o nową wiedzę.

   Dnia 24 września uczniowie klas fryzjerskich z ZSZ nr 2 w Ostrołęce, wraz z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów fryzjerskich, uczestniczyli w targach fryzjerskich i kosmetycznych. Opiekę nad młodzieżą sprawowały : p. Anna Głażewska, p. Beata Łada, p. Renata Karwowska, p. Marzena Orłowska, p. Justyna Romaniuk – Drobnica i pani Jolanta Zyśk.

   Inicjatorką wyjazdu była pani Jolanta Zyśk, która przygotowała uczennice klasy IV F do Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Sztuki Fryzjerskiej. W kategorii strzyżenia damskiego wzięła udział Wioleta Chojnowska, zaś w kategorii strzyżenia męskiego Marlena Gerwatowska. Uczennice zaprezentowały swoją własną koncepcję, wykazując się pomysłowością i fachowym opracowaniem modelu fryzury. Koledzy i koleżanki oraz pedagodzy, obserwowali na żywo pracę naszych uczennic i „trzymali kciuki” za powodzenie w konkursie. Chociaż nasze kandydatki nie zostały laureatkami, to jednak na tle uczestników prezentowały się znakomicie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zdobędziemy pierwsze miejsca.

   Konkurs to nie jedyna atrakcja podczas Targów. Wszyscy byliśmy oszołomieni ofertą firm kosmetycznych i fryzjerskich, przygotowaną w ramach tegorocznej imprezy. Każdy mógł wybrać coś interesującego dla siebie. Liczne pokazy zabiegów z zastosowaniem najnowocześniejszych metod i najnowszych kosmetyków, stały się dla uczestników Targów doskonałym instruktażem. Można było zaobserwować modne trendy fryzur i makijażu. To bardzo udana impreza, która przyniosła zarówno uczniom , jak i nauczycielom, wiele wrażeń i ciekawych wskazówek.

FOTO RELACJA