XII Międzyszkolny Festiwal Fryzjerstwa Artystycznego 

 Autor plakatu: Anna Dmoch klasa 1gwr - technik reklamy 

W dniu 4 czrwca 2019 roku,  dzięki  współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej  w Ostrołęce, na zajęciach z pracowni fryzjerskiej odbyło się strzyżenie włosów w ramach akcji "Daj Włos".  Cztery uczennice ze szkoły podstawowej postanowiły przekazać swoje włosy na rzecz fundacji Fundacji  Rak’n’Roll . Akcję "Daję włos" tym razem wsparły Anna Baranowicz, Maria Meszyńska, Antonina Gawrych i Gabriela Meszyńska, które przybyły na nasze zajęcia  pod opieką nauczycielki Anety Cichowicz. Uczennice technikum fryzjerskiego przygotowały włosy do strzyżenia zgodnie z zaleceniami fundacji, następnie włosy zostały zaplecione w warkoczyki i obcięte w celu przekazania ich na peruki dla chorych na raka. Pozostałe włosy wolontariuszek  zostały ostrzyżone w piękne nowe fryzury. W przeprowadzeniu akcji wzięli  udział uczniowie klasy II f: Magdalena Suchecka, Klaudia Tabaka, Klaudia Żabińska, Wiktoria Rudnicka, Zuzanna Majkowska, Justyna Szabłowska i Klaudia Sujkowska wraz z nauczycielami Renatą Karwowską i Beatą Ładą.To już kolejna taka akcja w ramach współpracy międzyszkolnej, bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej Nr 5   oraz zapraszamy do kontynuacji tej dobroczynnej inicjatywy.

 Opracowały: Beata Łada, Renata Karwowska
FOTO RELACJA

W dniu 13.05.2019r. na zajęciach w pracowni fryzjerskiej odbył się finał akcji "DAJ WŁOS". Wszystkie włosy zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przekazane Fundacji Rak’n’Roll z którą współpracujemy a która zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.
Ponieważ obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są nierefundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka, fundacja stworzyła program „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Pozyskane podczas akcji włosy przekazywane są do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli Renaty Karwowskiej i Beaty Łady po raz kolejny przyłączyli się do akcji i pozyskali włosy do wyrobu peruk, niezbędnych osobom po chemioterapii. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej inicjatywy serdecznie dziękujemy.

R. Karwowska, B. Łada

FOTO RELACJA

 W dniu 22.01.2019 r.  wybrani uczniowie klas fryzjerskich z naszej szkoły, wzięli udział w III Mazowieckim Konkursie Fryzjerskim pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek pt. „Królowa Śniegu. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie.

Celem konkursu była promocja kształcenia zawodowego i promocja talentów fryzjerskich oraz rozwijanie umiejętności fryzjerskich i tworzenie zindywidualizowanego wizerunku postaci.

Uczennica klasy III F Emilia Kabacik otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

B.Łada

FOTO RELACJA

Dnia 6 grudnia 2018 r w Ostrowi Mazowieckiej odbył się dziesiąty jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod tytułem :,,BROADWAY SHOW",czyli fryzury inspirowane modą musicalową. W konkursie wzięło udział 32 uczniów którzy w ciągu godziny tworzyli stylizacje konkursowe zgodne z tematem.

 Naszą szkołę reprezentowały:
Natalia Chorążewicz z klasy 1F z modelką Zofią Szydłowską przygotowane przez panią Marzenę Orłowską.
Klaudia Żabińska z klasy 2F z modelką Magdaleną Suchecką przygotowane przez panią Beatę Ładę.
Paulina Grabowska z klasy 4F z modelką Darią Czerwińską przygotowane przez panią Jolantę Zyśk.
 Za najlepszą pracę jury uznało stylizację Pauliny Grabowskiej inspirowaną musicalem ,,Chicago",która stanęła na podium zajmując 1 MIEJSCE.

30 XI uczennice klasy 2 Technikum Usług Fryzjerskich pod opieką Bożeny Jeruzalskiej i Renaty Karwowskiej, odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej WRZOS. Tradycyjnie zajęliśmy się fryzurami mieszkańców. Dziewczęta włączyły się w zabawy andrzejkowe, udało nam się trafić na imieninowe cukierki i sto lat dla Pana Andrzeja. Ustaliliśmy już termin następnego spotkania.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji przeglądu było hasło związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ,,Tworzymy dla niepodległej".
Cieszymy się,że mogliśmy mieć mały wkład w program sceniczny przygotowany przez mieszkańców DPS-ów z terenu miasta,powiatu i regionu.
Uczniowie klasy 2 technikum usług fryzjerskich:Aleksandra Tymińska,Paulina Dawid,Katarzyna Domurad,Natalia Łabuńska,Arkadiusz Lemański Szymon Domalewski pod opieką nauczycielki Jolanty Zyśk wykonywali fryzury mieszkańcom DPS-ów oraz uczestniczyli we wspólnej zabawie.
Dziękujemy za zaproszenie i niezapomniane wrażenia artystyczne.

 
26.04.2018 r.odbył się  konkurs fryzjerski w Ciechanowcu.Zadaniem było wykonanie stylizacji obejmującej fryzurę,makijaż i strój ,utrzymane w temacie,,BAL DEBIUTANTEK".
ZSZ Nr 2 reprezentowały uczennice klasy trzeciej technikum usług fryzjerskich,Paulina Grabowska z modelką Karoliną Golanko(1F) i Patrycja Chorążewicz z modelką Darią Czerwińską(3F). Obie stylizacje zachwyciły komisję konkursową składającą się z  ekspertek branży fryzjerskiej.
Z ogromną radością informujemy,że Paulina Grabowska otrzymała wyróżnienie,a Patrycja Chorążewicz zajęła PIERWSZE MIEJSCE.
Dziękujemy i Gratulujemy weny twórczej i kreatywności.
Wyrazy uznania kierujemy również do modelek które bardzo profesjonalnie zaprezentowały pracę koleżanek.
Życzymy kolejnych sukcesów☺
                                                                           Jolanta Zyśk

23.04.2018 r.odbył się konkurs fryzjerski w Mińsku mazowieckim,którego tematem przewodnim były fryzury kosmosu. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 reprezentowały uczennice klasy trzeciej technikum usług fryzjerskich Paulina Grabowska z modelką Karoliną Golanko oraz Sylwia Wronowska z modelką Klaudią Dąbkowską. 
Miło mi poinformować,że praca Sylwii Wronowskiej otrzymała wyróżnienie ,,NAJLEPSZA STYLIZACJA KONKURSU"

Gratulacje dla Pauliny i Sylwii za piękną interpretację tematu,podziękowania dla modelek za piękne zaprezentowanie pracy stylistek.
                                                                                                                                                                  Jolanta Zyśk