Dnia 19 marca 2015 r.  klasy:  1 i 2 Technik Informatyk oraz  klasa 1 Technik Budownictwa razem z opiekunami: Dorotą Sienkiewicz, Markiem Sawickim i Pawłem Kaczmarczykiem uczestniczyły w wykładach w ramach Wszechnicy  Popołudniowej z projektu "IT - Szkoła" na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki.
   Wykład z  "Połączenia metod steganografii i kryptografii w plikach użytkowych" poprowadził dr inż. Paweł Figat.  W ramach zajęć i poszerzenia wiedzy zwiedziliśmy także     Warszawskie Muzeum Techniki i Przemysłu. Gdzie uczniowie obejrzeli stare samochody z lat 50, komputery począwszy od roku  70-80 do chwili obecnej, a także nowoczesne systemy ogrzewania, nawadniania co bardzo zainteresowało klasę budowlaną.

FOTO RELACJA

  

   Dnia 17 marca 2015 roku w Klubie „Oczko” odbył się  XXXIV Ostrołęcki Konkurs Recytatorski MIEJSCE URODZENIA. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży twórczości związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.
   Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Daria  Kowalczyk z klasy I Iw. Uczennica uczestniczyła 3 marca 2015 r. w eliminacjach miejskich i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.  Daria zaprezentowała publiczności wiersz Agnieszki Czelejewskiej pt. „Ziemio kurpiowska” oraz gadkę „Jek Rozyna ojca lekowała”.
Występ  uczennicy  bardzo  się  jury  spodobał  i  w  kategorii  szkół ponadgimnazjalnych Daria  zdobyła III miejsce.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Foto relacja

 

24 lutego 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na referat z zakresu astronomii. Do finału konkursu na etapie wojewódzkim zakwalifikowała się uczennica klasy pierwszej technikum informatycznego o profilu wojskowym Julia Sadek. 6 marca 2015 roku w Warszawie Julia wzięła udział w finale wojewódzkim XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego im. Prof. Roberta Głębockiego, gdzie wygłosiła przed wojewódzką komisją konkursową swój referat pt. „Miecz Oriona”.

Opracował: Krzysztof Złotkowski.

FOTO RELACJA

Dnia 06.02.2015 r. żołnierze służby przygotowawczej do Narodowych Sił Zbrojnych z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu złożyli przysięgę wojskową na sztandar.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (RSZ) generał brygady Andrzej Danielewski, Pani Iwona Żak - Dyrektor Biura Poselskiego wiceprzewodniczącej Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Poseł na Sejm Pani Krystyny Zakrzewskiej, Burmistrz Miasta i Gminy w Serocku Pan Sylwester Sokolnicki, dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Zegrze, byli dowódcy 1WDZ w Legionowie oraz komendanci i żołnierze Centrum, przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, instytucji oraz uczniowie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce - klasy 2Mw.

FOTO GALERIA

godzina kodowaniaPodobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła ZSZ Nr 2 podczas zajęć informatycznych w dniach 8 - 14 grudnia brała udział w II edycji Godziny Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki.

Godzina Kodowania – ogólnoświatowa akcja prowadzona podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), drugi tydzień grudnia, promująca programowanie wśród uczniów polecana min przez takich ludzi jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Barack Obama. W Polsce była zainicjowana przez profesora Macieja Sysło z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2013 roku wzięło w niej udział ponad 52 miliony uczestników z całego świata, w 2014 roku ponad 92 miliony.

Dorota Sienkiewicz

Strzelanie w Zegrzu

25 listopada 2014 r. uczniowie z klas o profilu wojskowym: 3 Iw, 1 Iw, 1Sw  uczestniczyli w szkoleniu  w CSiŁ w Zegrzu. Młodzież miała okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie strzelania, zakładania odzieży ochronnej. Zdobyli też  nowe -  w zakresie nawiązywania łączności. Uczniowie zobaczyli też  jedyny w Polsce  obiekt sportowy do pięcioboju nowoczesnego. Podczas pobytu w Ośrodku młodzieżą opiekował się kpt. Tomasz Arciszewski.

   W dniu 2 października 2014 r. uczniowie klas I Sw i I  Iw  przebywali na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Kapitan Krzysztof Zachar w ciekawy sposób zapoznał uczniów z urządzeniami, na których szkolą się żołnierze z całej Polski z zakresu radiostacji i telekomunikacji. Młodzież miała także okazję obserwować zawody sportowe drużyn jednostek sportowych w ramach „ Jesiennej Spartakiady Wojskowej”.
Następnie uczniowie pojechali z opiekunami do Legionowa, gdzie zwiedzali wystawy:
   •    „Cmentarzysko kultury Przeworskiej”
   •    „Życie i dorobek literacki małżeństwa Centkiewiczów”.
   Natomiast pułkownik Mirosław Pakuła z  wielką pasją przedstawił historię radiotelegrafii i łączności w Wojsku Polskim od lat 20 –tych XX wieku aż do czasów współczesnych na podstawie zebranych eksponatów wystawy zorganizowanej z okazji 95- lecia  jednostki wojskowej w Zegrzu.

  

FOTO GALERIA