wiznaUczniowie, z klasy 3M o profilu wojskowym, wzięli udział w projekcie Akademia września 1939 roku.

Jego celem było umożliwienie osobom szczególnie zainteresowanym szkoleniem wojskowym oraz szeroko rozumianą historią militarną pogłębienie wiedzy i umiejętności przydatnych w działalności proobronnej, a także poznania historii miejsca i okoliczności jednej z najbardziej legendarnych bitew stoczonych przez Wojsko Polskie w okresie wojny polskiej 1939 roku – bitwy na odcinku Wizna.

Uczniowie, w ramach zajęć, mieli okazję wysłuchać wykładów m. in. na temat: bitwy pod Wizną , działań Wehrmachtu pod Wizną; odbyli wycieczki do Komorowa k. Ostrowi Mazowieckiej, do dawnej Szkoły Podchorążych Piechoty (SPP), którą ukończył kpt. Władysław Raginis, dowódca obrony odcinka „Wizna” , podróż historyczną do Twierdzy Osowiec; zwiedzili Mauzoleum Podchorążych, pozycje schronów z linii tzw. czaty, w rejonie mostu na Narwi, poszukiwali kopuły stalowej ze schronu „Włochówka” przy pomocy specjalistycznych urządzeń elektronicznych (rama Lorenza, wykrywacz). Uczestniczyli także w zajęciach: strzeleckich (pod opieką instruktora na strzelnicy sportowej Klubu Fort w Piątnicy k. Łomży), musztry, zajęciach inżynieryjno-saperskich związanych z budową okopów, zapoznali się z obsługą działa artyleryjskiego 76,2 mm.

12.09.2015 r. uczestniczyli w uroczystościach z okazji 76 rocznicy bitwy pod Wizną, na Górze Strękowej.

27 września 2015 r. miało miejsce uroczyste zakończenie „Akademii Września 1939 roku”. Uczestnicy otrzymali świadectwa i pamiątki. Projekt został zrealizowany podczas zjazdów: 4-6 września 2015 r.; 11-12 września 2015 r.; 25-27 września 2015 r.
Młodzieżą podczas wyjazdów opiekował się p. Jan Juchniewicz.

Dnia 17.09.2015 r. uczniowie z klas o profilu wojskowym wzięli udział w uroczystym apelu pod hasłem „Tobie Ojczyzno” z udziałem władz państwowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Program uroczystości:

  1. Złożenie meldunku Wicepremierowi - Ministrowi Obrony Narodowej;
  2. Odegranie hymnu, podniesienie flagi państwowej na maszt;
  3. Zmiana posterunku honorowego;
  4. Przemówienia okolicznościowe;
  5. Złożenie kwiatów na płycie GNŻ;
  6. Defilada.

Następnie na terenie Akademii Obrony Narodowej młodzież z naszej szkoły zaprezentowała pokaz musztry wojskowej.

ITszkola LOGO RGBNasza Szkoła w rankingu IT Szkoły w roku szkolnym 2014/2015 zajęła 12 miejsce na 119 szkół w województwie mazowieckim i 83 miejsce na 531 szkół z całej Polski . W porównaniu z rokiem ubiegłym awansowaliśmy o 19 miejsc (z 31 miejsca) w województwie mazowieckim i o 60 miejsc (z 143 miejsca) w rankingu ogólnopolskim. W ciągu całego roku uczniowie korzystali z platformy e-leringowej IT Szkoły, biorąc udział w różnego rodzaju kursach, poszerzając swoją wiedzę i zdobywając certyfikaty. Braliśmy także udział w różnych konkursach graficznych organizowanych przez projekt "IT Szkoła". W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach prowadzonych na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatycznej.

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży
Piknik Naukowy Wyższej szkoły Agrobiznesu
„ Tajemnice żywiołów: ziemi, wody, wiatru i słońca.”


Dnia 29.05.2015 roku uczniowie klas: 1 SW, 2 IW, 2 MW, 1 I, 3 M uczestniczyli w XIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Łomży. Z przewodnikami–przedstawicielami Wyższej szkoły Agrobiznesu  uczestniczyli w pokazie samoobrony na hali sportowej WSA. Zapoznali się także z możliwościami laboratoriów szkoły podczas pokazów na temat wody, tęczowych barwników oraz usłyszeli i zobaczyli wybuch bomby azotowej. Na koniec nie zabrakło przekąsek z grilla. Organizatorem imprezy była Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.


Opiekunami uczniów byli: Monika Brzozowska, Renata Sawicka, Marek Sawicki

FOTO RELACJA

Uczniowie klas mundurowych ZSZ 2 w Ostrołęce w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Autor filmu: Kacper Zyśk uczeń klasy II Iw

W dniach 29.05.2015 r.- 30.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły, klas o profilu wojskowym wzięli udział w I Mazowieckim Turnieju Militarno-Sportowym  Klas Mundurowych, który odbył się w Mińsku Mazowieckim.
Drużyna w składzie: Paweł Polkowski (3I), Mateusz Nurczyk (3I), Patrycja Zaniewska (3I), Rafał Abramczyk (2I), Anna Antoszewska (2I), Mateusz Grabowski (2M), Julia Sadek (1I), Daria Kowalczyk (1I) – rywalizowała w następujących konkurencjach:
- strzelanie,
- cross fitmilitary,
- pływanie,
- rzut granatem na odległość,
- bieg na orientację.
Ostatecznie zawodnicy z naszej szkoły zajęli VI miejsce.

FOTO RELACJA

Opiekunem uczniów był p. Marek Dembiński

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

16 szkół rywalizowało w II Strzeleckich Mistrzostwach Mazowsza Szkół Mundurowych, które odbyły się 28 maja 2015 roku na strzelnicy sportowej w Kadzidle.  Uczestnicy strzelali z karabinu sportowego z odległości 50 m oraz pistoletu sportowego z odległości 25 m. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce zespołowo w konkurencji karabinek sportowy i VI miejsce w dwuboju. Mateusz Fąk zajął VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Skład reprezentacji naszej szkoły:

Michał Biedrzycki 2Mw,
Mateusz Fąk 3Mw,
Patrycja Zaniewska 3Iw,
Patrycja Skonieczna 2Iw.

Gratulacje dla naszej drużyny!

FOTO RELACJA

ITszkola LOGOZespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Rankingu IT Szkoły w miesiącu maju zajął 12 miejsce na 117 szkół w województwie mazowieckim i 80 miejsce na 524 szkoły z całej Polski. Dorota Sienkiewicz

15 maja 2015 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla klas o profilu wojskowym. Po zaliczeniu testu i zdaniu egzaminu uczniowie klas pierwszych otrzymali stopień młodszego kadeta, a klas drugich – kadeta. Zaświadczenia młodzież otrzymała z rąk zastępcy Komendanta Ośrodka – mjr. Artura Żubra

 

FOTO RELACJA

  

   Dnia 7 maja 2015 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla  klas trzecich o profilu wojskowym.  Było to historyczne wydarzenie dla ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, ponieważ właśnie ci uczniowie jako piersi rozpoczynali kształcenie o profilu wojskowym  w naszej szkole. Przez trzy lata nauki młodzież wzbogaciła swoją wiedzę  m.in. podczas szkoleń z zakresu: strzeleckiego, inżynieryjno-saperskiego, medycznego, przeciwpożarowego. Została zapoznana także z: budową i eksploatacją UiSW, powszechną OPL czy zabezpieczeniem logistycznym. Zajęcia, które uczniowie odbywali podczas obozów, wzbogacały i uatrakcyjniały wiedzę zdobywaną w szkole.
   Zaświadczenia uczestnicy obozu otrzymali z rąk Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie – ppłk. Jarosława Wyszeckiego.
W uroczystym zakończeniu obozu uczestniczyli także: żołnierze, pracownicy cywilni OSPWL i przedstawiciele ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.

FOTO RELACJA