ITszkola LOGOZespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Rankingu IT Szkoły w miesiącu maju zajął 12 miejsce na 117 szkół w województwie mazowieckim i 80 miejsce na 524 szkoły z całej Polski. Dorota Sienkiewicz

15 maja 2015 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla klas o profilu wojskowym. Po zaliczeniu testu i zdaniu egzaminu uczniowie klas pierwszych otrzymali stopień młodszego kadeta, a klas drugich – kadeta. Zaświadczenia młodzież otrzymała z rąk zastępcy Komendanta Ośrodka – mjr. Artura Żubra

 

FOTO RELACJA

  

   Dnia 7 maja 2015 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla  klas trzecich o profilu wojskowym.  Było to historyczne wydarzenie dla ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, ponieważ właśnie ci uczniowie jako piersi rozpoczynali kształcenie o profilu wojskowym  w naszej szkole. Przez trzy lata nauki młodzież wzbogaciła swoją wiedzę  m.in. podczas szkoleń z zakresu: strzeleckiego, inżynieryjno-saperskiego, medycznego, przeciwpożarowego. Została zapoznana także z: budową i eksploatacją UiSW, powszechną OPL czy zabezpieczeniem logistycznym. Zajęcia, które uczniowie odbywali podczas obozów, wzbogacały i uatrakcyjniały wiedzę zdobywaną w szkole.
   Zaświadczenia uczestnicy obozu otrzymali z rąk Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie – ppłk. Jarosława Wyszeckiego.
W uroczystym zakończeniu obozu uczestniczyli także: żołnierze, pracownicy cywilni OSPWL i przedstawiciele ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.

FOTO RELACJA

konkurs 1

konkurs 2

W dniu 17 kwietnia 2015 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, organizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Ostrołęce. Nasz zespół medyczno- sanitarny zajął III miejsce.

W skład drużyny wchodzą:

  1. Anna Antoszewska kl. 2 Iw
  2. Dominika Woźniak kl. 2 Iw
  3. Piotr Zawrotny kl. 2 Iw
  4. Patryk Kolankiewicz kl. 2 Mw
  5. Paweł Kupis kl. 2 Mw

Do zawodów drużynę przygotowała pielęgniarka – Dorota Koziatek.

Gratulujemy sukcesu !

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce klas o profilu wojskowym  po raz kolejny odwiedzili Piątnicę. Ich celem było zwiedzenie zabytkowych fortów i sprawdzenie  swoich umiejętności strzeleckich.
Forty w Piątnicy to  trzy potężne forty połączone systemem wałów i fos. Są  one fragmentem XIX- wiecznej umocnień Twierdzy Łomża.
To najlepiej zachowany i najbardziej rozwinięty przyczółek mostowy na Narwi, gdzie 3 forty połączone są podziemnymi korytarzami. Mówi się też o niezbadanym dotychczas tunelu biegnącym pod rzeką Narwią i łączącym forty z klasztorem ojców kapucynów.
Forty były głównym punktem oporu polskich wojsk podczas bitwy pod Łomżą, będącej jedną z bitew kampanii wrześniowej 1939.
Po zwiedzaniu uczniowie odbyli zajęcia strzeleckie, podczas których zaznajomili się z  bronią,  pogłębiali zainteresowania strzelectwem. Kształtowali cechy charakteru i postawy ściśle związane z dyscypliną i samokontrolą a także zasady sportowej rywalizacji.

FOTO RELACJA

  Dnia 19 marca 2015 r.  klasy:  1 i 2 Technik Informatyk oraz  klasa 1 Technik Budownictwa razem z opiekunami: Dorotą Sienkiewicz, Markiem Sawickim i Pawłem Kaczmarczykiem uczestniczyły w wykładach w ramach Wszechnicy  Popołudniowej z projektu "IT - Szkoła" na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki.
   Wykład z  "Połączenia metod steganografii i kryptografii w plikach użytkowych" poprowadził dr inż. Paweł Figat.  W ramach zajęć i poszerzenia wiedzy zwiedziliśmy także     Warszawskie Muzeum Techniki i Przemysłu. Gdzie uczniowie obejrzeli stare samochody z lat 50, komputery począwszy od roku  70-80 do chwili obecnej, a także nowoczesne systemy ogrzewania, nawadniania co bardzo zainteresowało klasę budowlaną.

FOTO RELACJA

  

   Dnia 17 marca 2015 roku w Klubie „Oczko” odbył się  XXXIV Ostrołęcki Konkurs Recytatorski MIEJSCE URODZENIA. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży twórczości związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.
   Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Daria  Kowalczyk z klasy I Iw. Uczennica uczestniczyła 3 marca 2015 r. w eliminacjach miejskich i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.  Daria zaprezentowała publiczności wiersz Agnieszki Czelejewskiej pt. „Ziemio kurpiowska” oraz gadkę „Jek Rozyna ojca lekowała”.
Występ  uczennicy  bardzo  się  jury  spodobał  i  w  kategorii  szkół ponadgimnazjalnych Daria  zdobyła III miejsce.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Foto relacja

 

24 lutego 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na referat z zakresu astronomii. Do finału konkursu na etapie wojewódzkim zakwalifikowała się uczennica klasy pierwszej technikum informatycznego o profilu wojskowym Julia Sadek. 6 marca 2015 roku w Warszawie Julia wzięła udział w finale wojewódzkim XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego im. Prof. Roberta Głębockiego, gdzie wygłosiła przed wojewódzką komisją konkursową swój referat pt. „Miecz Oriona”.

Opracował: Krzysztof Złotkowski.

FOTO RELACJA

Dnia 06.02.2015 r. żołnierze służby przygotowawczej do Narodowych Sił Zbrojnych z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu złożyli przysięgę wojskową na sztandar.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (RSZ) generał brygady Andrzej Danielewski, Pani Iwona Żak - Dyrektor Biura Poselskiego wiceprzewodniczącej Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Poseł na Sejm Pani Krystyny Zakrzewskiej, Burmistrz Miasta i Gminy w Serocku Pan Sylwester Sokolnicki, dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Zegrze, byli dowódcy 1WDZ w Legionowie oraz komendanci i żołnierze Centrum, przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, instytucji oraz uczniowie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce - klasy 2Mw.

FOTO GALERIA

godzina kodowaniaPodobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła ZSZ Nr 2 podczas zajęć informatycznych w dniach 8 - 14 grudnia brała udział w II edycji Godziny Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki.

Godzina Kodowania – ogólnoświatowa akcja prowadzona podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), drugi tydzień grudnia, promująca programowanie wśród uczniów polecana min przez takich ludzi jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Barack Obama. W Polsce była zainicjowana przez profesora Macieja Sysło z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2013 roku wzięło w niej udział ponad 52 miliony uczestników z całego świata, w 2014 roku ponad 92 miliony.

Dorota Sienkiewicz