ITszkola LOGO RGBNasza Szkoła w rankingu IT Szkoły w roku szkolnym 2014/2015 zajęła 12 miejsce na 119 szkół w województwie mazowieckim i 83 miejsce na 531 szkół z całej Polski . W porównaniu z rokiem ubiegłym awansowaliśmy o 19 miejsc (z 31 miejsca) w województwie mazowieckim i o 60 miejsc (z 143 miejsca) w rankingu ogólnopolskim. W ciągu całego roku uczniowie korzystali z platformy e-leringowej IT Szkoły, biorąc udział w różnego rodzaju kursach, poszerzając swoją wiedzę i zdobywając certyfikaty. Braliśmy także udział w różnych konkursach graficznych organizowanych przez projekt "IT Szkoła". W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach prowadzonych na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatycznej.

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży
Piknik Naukowy Wyższej szkoły Agrobiznesu
„ Tajemnice żywiołów: ziemi, wody, wiatru i słońca.”


Dnia 29.05.2015 roku uczniowie klas: 1 SW, 2 IW, 2 MW, 1 I, 3 M uczestniczyli w XIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Łomży. Z przewodnikami–przedstawicielami Wyższej szkoły Agrobiznesu  uczestniczyli w pokazie samoobrony na hali sportowej WSA. Zapoznali się także z możliwościami laboratoriów szkoły podczas pokazów na temat wody, tęczowych barwników oraz usłyszeli i zobaczyli wybuch bomby azotowej. Na koniec nie zabrakło przekąsek z grilla. Organizatorem imprezy była Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.


Opiekunami uczniów byli: Monika Brzozowska, Renata Sawicka, Marek Sawicki

FOTO RELACJA

Uczniowie klas mundurowych ZSZ 2 w Ostrołęce w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Autor filmu: Kacper Zyśk uczeń klasy II Iw

W dniach 29.05.2015 r.- 30.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły, klas o profilu wojskowym wzięli udział w I Mazowieckim Turnieju Militarno-Sportowym  Klas Mundurowych, który odbył się w Mińsku Mazowieckim.
Drużyna w składzie: Paweł Polkowski (3I), Mateusz Nurczyk (3I), Patrycja Zaniewska (3I), Rafał Abramczyk (2I), Anna Antoszewska (2I), Mateusz Grabowski (2M), Julia Sadek (1I), Daria Kowalczyk (1I) – rywalizowała w następujących konkurencjach:
- strzelanie,
- cross fitmilitary,
- pływanie,
- rzut granatem na odległość,
- bieg na orientację.
Ostatecznie zawodnicy z naszej szkoły zajęli VI miejsce.

FOTO RELACJA

Opiekunem uczniów był p. Marek Dembiński

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

16 szkół rywalizowało w II Strzeleckich Mistrzostwach Mazowsza Szkół Mundurowych, które odbyły się 28 maja 2015 roku na strzelnicy sportowej w Kadzidle.  Uczestnicy strzelali z karabinu sportowego z odległości 50 m oraz pistoletu sportowego z odległości 25 m. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce zespołowo w konkurencji karabinek sportowy i VI miejsce w dwuboju. Mateusz Fąk zajął VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Skład reprezentacji naszej szkoły:

Michał Biedrzycki 2Mw,
Mateusz Fąk 3Mw,
Patrycja Zaniewska 3Iw,
Patrycja Skonieczna 2Iw.

Gratulacje dla naszej drużyny!

FOTO RELACJA

ITszkola LOGOZespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Rankingu IT Szkoły w miesiącu maju zajął 12 miejsce na 117 szkół w województwie mazowieckim i 80 miejsce na 524 szkoły z całej Polski. Dorota Sienkiewicz

15 maja 2015 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla klas o profilu wojskowym. Po zaliczeniu testu i zdaniu egzaminu uczniowie klas pierwszych otrzymali stopień młodszego kadeta, a klas drugich – kadeta. Zaświadczenia młodzież otrzymała z rąk zastępcy Komendanta Ośrodka – mjr. Artura Żubra

 

FOTO RELACJA

  

   Dnia 7 maja 2015 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla  klas trzecich o profilu wojskowym.  Było to historyczne wydarzenie dla ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, ponieważ właśnie ci uczniowie jako piersi rozpoczynali kształcenie o profilu wojskowym  w naszej szkole. Przez trzy lata nauki młodzież wzbogaciła swoją wiedzę  m.in. podczas szkoleń z zakresu: strzeleckiego, inżynieryjno-saperskiego, medycznego, przeciwpożarowego. Została zapoznana także z: budową i eksploatacją UiSW, powszechną OPL czy zabezpieczeniem logistycznym. Zajęcia, które uczniowie odbywali podczas obozów, wzbogacały i uatrakcyjniały wiedzę zdobywaną w szkole.
   Zaświadczenia uczestnicy obozu otrzymali z rąk Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie – ppłk. Jarosława Wyszeckiego.
W uroczystym zakończeniu obozu uczestniczyli także: żołnierze, pracownicy cywilni OSPWL i przedstawiciele ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.

FOTO RELACJA

konkurs 1

konkurs 2

W dniu 17 kwietnia 2015 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, organizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Ostrołęce. Nasz zespół medyczno- sanitarny zajął III miejsce.

W skład drużyny wchodzą:

  1. Anna Antoszewska kl. 2 Iw
  2. Dominika Woźniak kl. 2 Iw
  3. Piotr Zawrotny kl. 2 Iw
  4. Patryk Kolankiewicz kl. 2 Mw
  5. Paweł Kupis kl. 2 Mw

Do zawodów drużynę przygotowała pielęgniarka – Dorota Koziatek.

Gratulujemy sukcesu !

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce klas o profilu wojskowym  po raz kolejny odwiedzili Piątnicę. Ich celem było zwiedzenie zabytkowych fortów i sprawdzenie  swoich umiejętności strzeleckich.
Forty w Piątnicy to  trzy potężne forty połączone systemem wałów i fos. Są  one fragmentem XIX- wiecznej umocnień Twierdzy Łomża.
To najlepiej zachowany i najbardziej rozwinięty przyczółek mostowy na Narwi, gdzie 3 forty połączone są podziemnymi korytarzami. Mówi się też o niezbadanym dotychczas tunelu biegnącym pod rzeką Narwią i łączącym forty z klasztorem ojców kapucynów.
Forty były głównym punktem oporu polskich wojsk podczas bitwy pod Łomżą, będącej jedną z bitew kampanii wrześniowej 1939.
Po zwiedzaniu uczniowie odbyli zajęcia strzeleckie, podczas których zaznajomili się z  bronią,  pogłębiali zainteresowania strzelectwem. Kształtowali cechy charakteru i postawy ściśle związane z dyscypliną i samokontrolą a także zasady sportowej rywalizacji.

FOTO RELACJA