Dnia 17 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość zaszczycili znamienici goście: płk Ireneusz Fura - Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, mjr Krzysztof Palewski- szef Sekcji Wychowawczej w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, mjr Artur Żuber – zastępca Komendanta Ośrodka Szkoleniowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, mjr Dariusz Zdrojewski – zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, mjr Sławomi Kośnica – oficer z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, kpt. Robert Dymerski – oficer z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, p. Jerzy Grabowski – przewodniczący Rady Miasta w Ostrołęce, p. Eliza Woźniak – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, p. Piotr Goruk-Górski – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, p. Alicja Białobrzeska – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Zebrani obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. Wolność – kocham i rozumiem w wykonaniu młodzieży z naszej szkoły a także byli świadkami przekazania sztandaru szkoły przez uczniów klas czwartych – uczniom klas pierwszych. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań Komendantom zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych z okazji podpisania porozumień o współpracy.
Uroczystość przygotowała młodzież z klas: 1 Iw, 2 Iw, 3 Iw, 1 Sw, 2 Sw, 3 Mw przy wsparciu uczniów z klas: 3 RB, 3 F i 4 R.
Ogromne podziękowania należą się nauczycielom , którzy opiekowali się młodzieżą w czasie przygotowań do akademii: p. Edycie Sikorze, p. Joannie Górskiej, p. Marzenie Orłowskiej, p. Renacie Sawickiej, p. Monice Sejbuk, p. Ewie Tarnowskiej, p. Janowi Juchniewiczowi, p. Robertowi Stypińskiemu.

FOTO RELACJA

Dnia 22.10.2015 r. drużyna w składzie:

 • Mateusz Grabowski z klasy 3 Mw
 • Grzegorz Knap z klasy 3 MW
 • Kamil Mosakowski z klasy 2 Sw
 • Paweł Skowroński z klasy 2 Sw
 • Michał Załęski z klasy 2 Sw

wzięła udział w VI Mundurowych Manewrach Zdobywanie Jednostki w Grajewie. Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach: cyklop, flaga, pompa. Celem imprezy była integracja młodzieży ze środowiskiem wojskowym, rozbudzanie patriotyzmu i utrwalanie zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce

Do zawodów młodzież przygotowali: pan Marek Dembiński przy wsparciu pana Roberta Stypińskiego

Gratulujemy!

FOTO RELACJA

28 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w JUBILEUSZU 70- LECIA ISTNIENIA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 7 IM. SZCZEPANA BOŃKOWSKIEGO W WARSZAWIE. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce reprezentowali uczniowie z klasy 2 Sw o profilu wojskowym, którzy uczestniczyli w oficjalnej części uroczystości oraz mieli okazję obejrzeć niezwykle atrakcyjną część artystyczną zatytułowaną "Chwila wspomnień". Jubilatom jeszcze raz życzymy: Niech kolejne lata staną się pasmem jeszcze większych sukcesów, a los niech nie skąpi Wam wszelkich laurów.

 

FOTO RELACJA

wiznaUczniowie, z klasy 3M o profilu wojskowym, wzięli udział w projekcie Akademia września 1939 roku.

Jego celem było umożliwienie osobom szczególnie zainteresowanym szkoleniem wojskowym oraz szeroko rozumianą historią militarną pogłębienie wiedzy i umiejętności przydatnych w działalności proobronnej, a także poznania historii miejsca i okoliczności jednej z najbardziej legendarnych bitew stoczonych przez Wojsko Polskie w okresie wojny polskiej 1939 roku – bitwy na odcinku Wizna.

Uczniowie, w ramach zajęć, mieli okazję wysłuchać wykładów m. in. na temat: bitwy pod Wizną , działań Wehrmachtu pod Wizną; odbyli wycieczki do Komorowa k. Ostrowi Mazowieckiej, do dawnej Szkoły Podchorążych Piechoty (SPP), którą ukończył kpt. Władysław Raginis, dowódca obrony odcinka „Wizna” , podróż historyczną do Twierdzy Osowiec; zwiedzili Mauzoleum Podchorążych, pozycje schronów z linii tzw. czaty, w rejonie mostu na Narwi, poszukiwali kopuły stalowej ze schronu „Włochówka” przy pomocy specjalistycznych urządzeń elektronicznych (rama Lorenza, wykrywacz). Uczestniczyli także w zajęciach: strzeleckich (pod opieką instruktora na strzelnicy sportowej Klubu Fort w Piątnicy k. Łomży), musztry, zajęciach inżynieryjno-saperskich związanych z budową okopów, zapoznali się z obsługą działa artyleryjskiego 76,2 mm.

12.09.2015 r. uczestniczyli w uroczystościach z okazji 76 rocznicy bitwy pod Wizną, na Górze Strękowej.

27 września 2015 r. miało miejsce uroczyste zakończenie „Akademii Września 1939 roku”. Uczestnicy otrzymali świadectwa i pamiątki. Projekt został zrealizowany podczas zjazdów: 4-6 września 2015 r.; 11-12 września 2015 r.; 25-27 września 2015 r.
Młodzieżą podczas wyjazdów opiekował się p. Jan Juchniewicz.

Dnia 17.09.2015 r. uczniowie z klas o profilu wojskowym wzięli udział w uroczystym apelu pod hasłem „Tobie Ojczyzno” z udziałem władz państwowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Program uroczystości:

 1. Złożenie meldunku Wicepremierowi - Ministrowi Obrony Narodowej;
 2. Odegranie hymnu, podniesienie flagi państwowej na maszt;
 3. Zmiana posterunku honorowego;
 4. Przemówienia okolicznościowe;
 5. Złożenie kwiatów na płycie GNŻ;
 6. Defilada.

Następnie na terenie Akademii Obrony Narodowej młodzież z naszej szkoły zaprezentowała pokaz musztry wojskowej.

ITszkola LOGO RGBNasza Szkoła w rankingu IT Szkoły w roku szkolnym 2014/2015 zajęła 12 miejsce na 119 szkół w województwie mazowieckim i 83 miejsce na 531 szkół z całej Polski . W porównaniu z rokiem ubiegłym awansowaliśmy o 19 miejsc (z 31 miejsca) w województwie mazowieckim i o 60 miejsc (z 143 miejsca) w rankingu ogólnopolskim. W ciągu całego roku uczniowie korzystali z platformy e-leringowej IT Szkoły, biorąc udział w różnego rodzaju kursach, poszerzając swoją wiedzę i zdobywając certyfikaty. Braliśmy także udział w różnych konkursach graficznych organizowanych przez projekt "IT Szkoła". W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach prowadzonych na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatycznej.

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży
Piknik Naukowy Wyższej szkoły Agrobiznesu
„ Tajemnice żywiołów: ziemi, wody, wiatru i słońca.”


Dnia 29.05.2015 roku uczniowie klas: 1 SW, 2 IW, 2 MW, 1 I, 3 M uczestniczyli w XIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Łomży. Z przewodnikami–przedstawicielami Wyższej szkoły Agrobiznesu  uczestniczyli w pokazie samoobrony na hali sportowej WSA. Zapoznali się także z możliwościami laboratoriów szkoły podczas pokazów na temat wody, tęczowych barwników oraz usłyszeli i zobaczyli wybuch bomby azotowej. Na koniec nie zabrakło przekąsek z grilla. Organizatorem imprezy była Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.


Opiekunami uczniów byli: Monika Brzozowska, Renata Sawicka, Marek Sawicki

FOTO RELACJA

Uczniowie klas mundurowych ZSZ 2 w Ostrołęce w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Autor filmu: Kacper Zyśk uczeń klasy II Iw

W dniach 29.05.2015 r.- 30.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły, klas o profilu wojskowym wzięli udział w I Mazowieckim Turnieju Militarno-Sportowym  Klas Mundurowych, który odbył się w Mińsku Mazowieckim.
Drużyna w składzie: Paweł Polkowski (3I), Mateusz Nurczyk (3I), Patrycja Zaniewska (3I), Rafał Abramczyk (2I), Anna Antoszewska (2I), Mateusz Grabowski (2M), Julia Sadek (1I), Daria Kowalczyk (1I) – rywalizowała w następujących konkurencjach:
- strzelanie,
- cross fitmilitary,
- pływanie,
- rzut granatem na odległość,
- bieg na orientację.
Ostatecznie zawodnicy z naszej szkoły zajęli VI miejsce.

FOTO RELACJA

Opiekunem uczniów był p. Marek Dembiński

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

16 szkół rywalizowało w II Strzeleckich Mistrzostwach Mazowsza Szkół Mundurowych, które odbyły się 28 maja 2015 roku na strzelnicy sportowej w Kadzidle.  Uczestnicy strzelali z karabinu sportowego z odległości 50 m oraz pistoletu sportowego z odległości 25 m. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce zespołowo w konkurencji karabinek sportowy i VI miejsce w dwuboju. Mateusz Fąk zajął VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Skład reprezentacji naszej szkoły:

Michał Biedrzycki 2Mw,
Mateusz Fąk 3Mw,
Patrycja Zaniewska 3Iw,
Patrycja Skonieczna 2Iw.

Gratulacje dla naszej drużyny!

FOTO RELACJA