INTEGRATED TRAINING PROGRAMME PACKAGE FOR VET STUDENTS

Projekt i-Career to kurs on-line dla szkół zawodowych, dzięki któremu uczniowie rozwiną swoje kompetencje miękkie i lepiej odnajdą się na rynku pracy. Dla uczniów będzie to forma kursu dostępnego na wybranej platformie internetowej, zawierającego opracowania, ćwiczenia, dobre praktyki i inne materiały rozwijające umiejętności miękkie. Dla nauczycieli to pomoc dydaktyczna w formie podręcznika – metodologii do prowadzenia kursu.

W projekcie uczestniczą następujące podmioty (partnerzy):

1. Miasto Ostrołęka, jako organ współpracujący ze szkołami zawodowymi, oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.
  2. Europejskie Centrum ds. Jakości – ECQ (Bułgaria).
  3. Centrum Rozwoju Kwalifikacji Miękkich – EduPlus (Portugalia).
  4. EDITC LTD (Cypr).
  5. Promimpresa (Włochy).
  6. KLS sp. z o.o.(Polska, koordynator projektu).

Partnerzy posiadają doświadczenie we współpracy z uczniami szkół zawodowych oraz w tworzeniu kursów on-line z zakresu podnoszenia kompetencji miękkich.

Projekt trwa od lutego 2022 r. i zaplanowany jest do lutego 2024 r.

Partnerzy projektu, podczas spotkań on-line, pracowali nad koncepcją kursu, który podzielony jest na trzy etapy, rozumiane jako rezultaty projektu:

1. Utworzenie narzędzia do weryfikacji luk kompetencyjnych uczniów.
  2. Dydaktyka (podręcznik) do prowadzenia kursu dla nauczycieli.
  3. Interaktywny kurs dla uczniów szkół zawodowych do podwyższenia kompetencji.

Do tej pory odbyły się także trzy sesje projektowe, podczas których przedstawiciele z każdej instytucji spotkali się osobiście, aby omawiać postęp tworzenia kursu, tj.

-20-21.04.2022 r. – Miasto Ostrołęka,  Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce oraz spotkanie warsztatowe w Warszawie (KLS)
-25-26.01.2023 r. – Nikozja
- 07-08.06.2023 r. – Sofia
- 12-13.12.2023 r. - Palermo

Cały kurs on-line i-Career zaprezentowany zostanie na konferencji końcowej w Portugalii promującej i upowszechniającej finalny rezultat.

Projekt i-Career finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.