24 IV 2023r. po wcześniejszym zapoznaniu się z prognozą pogody przystąpiliśmy do pracy. O godzinie 10.30 Pan Kierownik przywiózł zamówione rośliny z „Sadowniczego”. Zebraliśmy wszystkie potrzebne narzędzia i udaliśmy się na wyznaczony teren miedzy parkingiem a internatem ZSZ Nr 2. Kilka razy mierzyliśmy go tak by uzyskać odpowiednie odstępy między drzewkami. Poprosiliśmy Panią Dyrektor Alinę Bałdygę o posadzenie pierwszej jabłoni, a pana Darka Niedźwiedziuka kolejnej. Sadząc drzewka postępowaliśmy zgodnie z instrukcją zawartą w bazie wiedzy – „Od laika do ekosadownika”. Posadziliśmy następujące odmiany jabłoni: Antonówka półtorafuntowa, Kronselska, Antonówka zwykła, Boiken, Oliwka czerwona. Od strony zachodniej posadziliśmy żywopłot ze Śliwy ałyczy. Między drzewami znalazło się miejsce dla Lawendy wąskolistnej Super Blue i White Fragrance. Następnego dnia dosadziliśmy Miętę pieprzową, Gailardię ościstą i Rudbekię dwubarwną. Są to rośliny towarzyszące.   Rozstawimy jeszcze domki dla owadów, aby również zadbać o ich bezpieczeństwo i spokojne życie. Drzewka będą regularnie podlewane (nawet podczas wakacji). Nie pozostaje już nic, tylko czekać na pierwsze kwiaty i owoce.

Praca w sadzie dała nam bardzo dużo satysfakcji i zadowolenia z wykonanej pracy. Było męcząco, a jednocześnie wesoło.

FOTO RELACJA 1

FOTO RELACJA 2