GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ W  INTERNACIE  ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 IM. 5 PUŁKU UŁANÓW ZASŁAWSKICH

Wiadomym jest, że Pedagodzy są odpowiedzialni za przyszłe funkcjonowanie Młodych w społeczeństwie, dlatego w Internacie mieszczącym się przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 powstał pomysł na wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni, poprzez eliminację nierówności społecznych. Naprzeciw takiej inicjatywie wyszły Polskie Sieci Energetyczne, które postanowiły napełnić Polskę MOCĄ nie tylko kW/h, https://raport.pse.pl/pl/, ale również MOCĄ, która zmienia i wzmacnia otoczenie www.wzmocnijotoczenie.pl

Pracownicy placówki napisali projekt pt.: WzMOCnieni psychicznie = Energetyczni społecznie i otrzymali grant w wysokości 20 000zł. Uzyskane środki zostały przeznaczone na adaptację oraz wyposażenie gabinetu terapeutycznego dla młodzieży. Dzięki wsparciu PSE S.A. powstała przyjazna przestrzeń, która będzie dostępna dla młodzieży zawsze: w sytuacjach interwencyjnych, kryzysowych, a przede wszystkim w sytuacjach kiedy to młody człowiek potrzebuje po prostu porozmawiać o życiu szkolnym i pozaszkolnym. Jesteśmy przekonani, że wyposażenie Młodych Ludzi w MOC sprawczą, przy pomocy narzędzi edukacyjnych uzyskanych z grantu, umożliwi im późniejsze wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian w miejscu, w którym żyją.

 FOTO RELACJA