PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!

JUBILEUSZ 60-LECIA ZSZ NR 2  Przygotowania do obchodów Jubileuszu naszej Szkoły rozpoczęły się wraz z początkiem roku kalendarzowego. Zaangażowała się duża część społeczności szkolnej. Obchody właściwe, które miały miejsce w dniach od 1 do 7 października 2022 r. zostały poprzedzone szeregiem imprez i wydarzeń towarzyszących.

8 marca odbył się XIII Festiwal Fryzjerstwa Artystycznego, którego motywem przewodnim były „Szalone lata 60-te”.

14 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie wykazali się kreatywnością piekąc 60 babeczek z motywem liczby Pi na 60-lecie Szkoły, czy przygotowując prezentację przedstawiającą rozwinięcie dziesiętne liczby Pi do sześćdziesięciu miejsc po przecinku.

W marcu zorganizowaliśmy  także VII Ogólnopolski Konkurs Weterynaryjny „Wszystkie stworzenia duże i małe” poświęcony farmakologii weterynaryjnej.

W maju Jubileuszowi Szkoły towarzyszyła impreza pod hasłem „Aktywny sportowo, efektywny zawodowo”, popularyzująca szkolnictwo zawodowe oraz aktywność fizyczną wśród młodzieży. Na początku czerwca odbył się II Rajd Kadeta poświęcony 60-letniej historii Szkoły.

W czerwcu rozstrzygnięto również konkurs, który miał na celu zachęcenie społeczności szkolnej oraz absolwentów do włączenia się w przygotowanie obchodów Jubileuszu szkoły. Prace wykonano w kategoriach: plakat oraz kartka okolicznościowa pod hasłem „ZSZ Nr 2…60 LAT MINĘŁO”. Nagrody zostały wręczone podczas Obchodów Jubileuszu Szkoły.

Z początkiem nowego roku szkolnego społeczność szkolna, za zakupione cegiełki ufundowała ławeczkę- pomnik, upamiętniającą Jubileusz 60-lecia. Umieszczony na niej kod QR umożliwia obejrzenie archiwalnych zdjęć oraz odsłuchanie historii szkoły z lat 1962-2022. Ławeczka stanęła na skwerze - przed wejściem do Szkoły. Przygotowano okolicznościowe banery, tarcze, księgę jubileuszową, zaproszenia i inne materiały promujące Nasze Święto. Tak wyglądał początek.

Po czym, w szalonym tempie nadszedł wyczekiwany moment. Wystartowaliśmy w sobotę 1 października - 30-kilometrowym rajdem rowerowym, wraz z Ekomeną, współorganizatorem. W poniedziałek finał szkolnego 'Konkursu wiedzy o historii Szkoły" i uroczysta akademia dla młodzieży, połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Wtorek i środa - biegi sztafetowe śladami 5 Pułku Ułanów Zasławskich dla uczniów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych i średnich.

Czwartkowy poranek rozpoczął się konferencją popularnonaukową dotyczącą zasadności powstania naszej Szkoły: „Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce następstwem rozwoju przemysłowego Ostrołęki i Regionu". Dyrektor szkoły Alina Bałdyga, jako gospodarz konferencji, bardzo serdecznie przywitała wszystkich zaproszonych gości, dziękując jednocześnie za przyjęcie zaproszenia.

Piątek przywitał nas uroczystym wciągnięciem na maszt flagi państwowej, który ufundowany został przez Stowarzyszenie Przewoźników Ostrołęckich. Zdarzeniu towarzyszyła inspirująca chwila, wzruszającej muzyki. Na trąbce zagrał uczeń klasy pierwszej ZSZ Nr 2, Andrzej Pietras, po czym rozpoczęła się Msza Święta. W intencji absolwentów, nauczycieli, pracowników i uczniów ZSZ Nr 2, modlitwę rozpoczął koncelebrans, absolwent naszej Szkoły, biskup Janusz Stepnowski. Po mszy, zaproszeni goście, udali się do budynku Szkoły, na uroczystą galę, gdzie powitaniom, gratulacjom, życzeniom kolejnych 60 lat nie było końca.

Galę uświetnił występ młodzieżowego zespołu ukraińskiego Barvograi, który przyjechał do Nas z Zasławia.

Korytarze Szkoły przywitały nas starymi albumami, zdjęciami, historią sprzed pół wieku. Ten widok wzruszył po raz wtóry.

Po konferencji, goście udali się na wyczekiwany poczęstunek. Internat (jak zwykle) zaskoczył przepychem wystroju, bogactwem jadłospisu, szykiem i elegancją młodej obsługi. Ucieszył oczy i podniebienia. Wspomnienia płynęły rzeką, zwłaszcza, po prezentacji multimedialnej pt. "Sześćdziesiąt lat szkoły w kadrze", która wzbudziła niebywałe zainteresowanie.

Elementem kończącym całość uroczystości był Bal Absolwenta w „Centrum Bankietowym Warszawska” w Ostrołęce.

FOTO RELACJA

ZAPIS TRANSMISJI