Wizyta studyjna partnerów projektu i – Carter20 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyła się wizyta studyjna partnerów projektu i–Career. Partnerem projektu jest Miasto Ostrołęka, KLS Partners Sp z o.o. z Warszawy oraz partnerzy z Cypru, Bułgarii, Portugalii i Włoch.
Celem projektu jest podwyższenie kompetencji miękkich uczniów realizujących kształcenie zawodowe. Podczas wizyty studyjnej przedstawiono uczestnikom organizację kształcenia zawodowego w Polsce na przykładzie ZSZ Nr 2 w Ostrołęce. W związku z tym goście mieli możliwość obserwacji zajęć praktycznych w pracowniach szkolnych: fryzjerskich, informatycznych, fotograficznej i budowlanej oraz poza szkołą – w lecznicy weterynaryjnej i w Centrum Kształcenia Zawodowego w Ostrołęce. 

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrołęki, Pana Łukasza Kulika upominki promujące Miasto Ostrołękę wręczyła Pani Bogumiła Jarka – dyrektor Wydziału Oświaty.

Jednym z punktów programu było także zwiedzanie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Podczas wizyty goście z zainteresowaniem obejrzeli wystawy oraz otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne wydane przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

FOTO RELACJA