• Materiały epatujące przemocą - W Internecie można znaleźć filmy/zdjęcia zawierające przemoc lub nawołujące do nienawiści. Młodzi ludzie mogą brać zły przykład z takich informacji i przenosić je do świata realnego.
  • Uzależnienie od Internetu - Gdy dziecko zbyt długo korzysta z Internetu, a pozbawienie go dostępu do sieci powoduje złość i rozdrażnienie może być to pierwsza oznaka uzależnienia. Warto wówczas nawiązać kontakt ze specjalistą zanim stracisz kontakt z dzieckiem.
  • Kontakt z internetowymi oszustami - W sieci Internet pojawiają się różnego rodzaju ogłoszenia część z nich to po prostu próba oszustwa. Pamiętaj, aby przed zakupem w sieci dokładnie zweryfikować sprzedawcę, można np. poczytać opinie o sklepie. Przy zakupie droższych rzeczy warto dołożyć parę złotych i dokonać zakupu za pobraniem. Wówczas przy odbiorze towaru, jeszcze przy dostawcy możesz otworzyć paczkę i sprawdzić czy towar jest zgodny z zamówieniem. Jeżeli nie masz prawo odmówić jego przyjęcia. 
  • Źródło artykułu:

    Przydatne linki:

    https://dyzurnet.pl/ - Dyżur.net

    https://reagujzglos.dyzurnet.pl/download/Co_zrobic_gdy.pdf - Algorytm postępowania Dyżur.net

    https://dyzurnet.pl/formularz/?pl – zgłoszenie nielegalnych treści,

    800 100 100 - telefon dla nauczycieli i rodziców,

    http://fdds.pl/ - Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę,

    http://fdds.pl/best/ - bezpieczna przeglądarka dla dzieci.

    https://116111.pl/ - telefon zaufania

     http://www.saferinternet.pl/ - bezpieczeństwo dzieci on-line

     

    Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich, którzy włączyli się w działania  na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych i bezpiecznego z nich korzystania

    szczególnie dziękujemy wychowawcom klas oraz funkcjonariuszowi policji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce asp. Krzysztofowi Kolator.

    Szkolni koordynatorzy: Monika Brzozowska, Renata Sawicka