24 maja uczniowie klasy 1B i 1F uczestniczyli w wycieczce rekreacyjno-edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Hangarze 646 Targówek, gdzie młodzież pod opieką profesjonalnych instruktorów po solidnej rozgrzewce korzystała z trampolin, zjeżdżalni, torów przeszkód, parku linowego i innych atrakcji. Zajęcia na takim obiekcie to doskonały sposób na utrzymanie i rozwijanie sprawności ruchowej a przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Drugim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Neonów, pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie. Muzeum zajmuje się dokumetnacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. Oficjalnie zostało otwarte w 2012r. w trakcie Nocy Muzeów. W zbiorach znajduje się ok. 100 neonów, które w PRL zdobiły najbardziej prestiżowe budynki w Warszawie. Większość pochodzi z lat 60 i 70 XX wieku. Najstarszym neonem jest prawdopodobnie neon pochodzący z dworca Warszawa Stadion. Ze względu na ograniczoną przestrzeń ekspozycja co jakiś czas jest zmieniana, zaś część neonów znajduje się na zewnątrz. Muzeum opiekuje się również kilkoma neonami na terenie miasta, m.in. Syrenką warszawską. Na pierwszy rzut oka muzeum wydaje się niepozorną halą, jednak jego zawartość znana jest na całym świecie. Po wejściu do placówki ma się wrażenie, że przenieśliśmy się o kilkadziesiąt lat wstecz. Muzeum, organizując konkurs na nowy neon dla Warszawy, miało swój wkład w powstanie bardzo znanego neonu „Miło Cię widzieć” umieszczonego na Moście Gdańskim.

 Opiekunowie wycieczki:
B.Gocłowska
A.Pasterska

FOTO RELACJA