Dnia 29.11.2018r. klasy: 2wk i 2F uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Nauk Kopernik. Celem tego przedsięwzięcia było pogłębienie już posiadanej wiedzy z takich dziedzin, jak fizyka, chemia i astronomia.Możliwość eksperymentowania sprzyja poszukiwaniu własnej drogi edukacyjnej oraz   pomaga w wyborze kierunku dalszego kształcenia. Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczniowie korzystali z wiedzy i doświadczenia osób pracujących w centrum, zadając wiele  pytań. Wykazali się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem w zdobywaniu nowych informacji i rozwijaniu swoich zainteresowań.
Następnie młodzież zwiedziła park trampolin „Airo”. Przed zajęciami grupa została zapoznana z obowiązującym regulaminem oraz topografią obiektu. Instruktorzy wyjaśnili uczniom zasady korzystania z poszczególnych sprzętów oraz udzielili instrukcji dotyczącejbezpiecznego zachowania się na terenie obiektu. 
Młodzież chętnie uczestniczyła w ćwiczeniach dostosowanych do ich sprawności fizycznej, m.in. w rozgrzewce czy nauce skakania na trampolinie. 
Na koniec wycieczki dotarliśmy do Kina 6D to bardzo popularna na całym świecie forma rozrywki, łącząca projekcje filmową w 3D z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych takich jak np : ruchome fotele, woda, śnieg, wiatr, ogień, bańki mydlane i wiele innych.
Młodzieżą podczas wycieczki opiekowały się Panie: Paulina Biedrzycka, Sylwia Stepnowska i Agnieszka Pasterska.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.