Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

    We wtorek, 27 listopada 2018 r. uczniowie klas 2wk i 3wk mieli możliwość uczestnictwa w specjalnych zajęciach  z udziałem  symulatora do nauki jazdy ciężarówką. Była to niesamowicie ciekawa i zupełnie inna forma dokształcania oraz poznania charakteru pracy w zawodzie kierowca mechanik.

   Uczniowie, a także zainteresowani nauczyciele  przeżyli realną jazdę w ruchomej platformie, uczestniczyli w proceduralnych ćwiczeniach od prostych do tych korygujących psychikę kierowcy, podczas jazdy w krytycznych sytuacjach. Przez odpowiednie nagłośnienie do kierowcy docierały odgłosy jazdy i specjalne efektu dźwiękowe.           
"- Przed wakacjami zorganizowaliśmy konkurs, bicie rekordu w największej ilości uczniów, którzy zmieszczą się w kabinie ciężarówki. W konkursie najlepszy wynik uzyskała szkoła z Ostrołęki, ZSZ nr 2. Do kabiny ciężarówki weszło 57 uczniów. W związku z tym postanowiliśmy, że na jeden dzień symulator trafi także tu – powiedział nam Jerzy Szepietowski, członek zarządu ZMPD."        

Uczniowie skorzystali z proponowanej formy zajęć, wykazali duże zainteresowanie. Mimo specjalnych warunków, jakie należało spełnić, proponując taki sposób dokształcania, wiemy, że jest to świetna forma poznania bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach drogowych i przybliżenia charakteru pracy i przyszłego zawodu.

Serdecznie dziękujemy, że mieliśmy możliwość skorzystania z takich ćwiczeń. Przy okazji została przekazana wiedza przez doświadczonego instruktora oraz odbyło się ważne spotkanie przybliżające uczniom ścieżkę edukacyjną prowadzącą do zdobycia zawodu i kwalifikacji, a także szereg zmian i projektów związanych z przyszłością zawodu.

FOTO RELACJA