21 marca odbyła się XV edycja programu jednodniowych praktyk dla młodzieży u wybranych pracodawców. Od wielu lat organizuje ją w całej Polsce Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W roku ubiegłym programem objętych było prawie 36 tys. uczniów z 630 szkół oraz ponad 12 tys. firm i instytucji. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Honorowym Prezydenta – Andrzeja Dudy.

Nasza szkoła już po raz czternasty uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Uczniowie z klasy  pierwszej technikum usług fryzjerskich wykonywali przydzielone im zadania w zawodzie: recepcjonisty, nauczyciela wychowania przedszkolnego, fryzjera, kosmetyczki, dziennikarza radiowego, pracownika biurowego,  telemarketera, sprzedawcy. Próba pracy, której doświadczali, była dla jednych ekscytującym doświadczeniem, a dla innych mozolnym wysiłkiem. Wszyscy są jednak zgodni, że lepiej wiedzieć jakie typowe czynności wykonuje się w danym zawodzie, jak są wyposażone stanowiska pracy,  jakie umiejętności są tu istotne, jakie jest wymagane wykształcenie?

Skorzystaliśmy z życzliwości czternastu lokalnych firm i instytucji, które gościły naszych uczniów. Cenimy sobie to partnerstwo w tworzeniu warunków do świadomych wyborów zawodowych młodych ludzi. 

                                                                                                        szkolny koordynator akcji – Dorota Kulesza
FOTO RELACJA