Dnia 15 listopada 2017 r. odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz Europejskich Dni Pracodawcy.  Targi zostały zorganizowane przez Filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce. 

Uczniowie klasy 1wk Szkoły Branżowej I Stopnia uczestniczyli w warsztatach podczas tragów dotyczących planowania własnej kariery zawodowej, które przeprowadziły: Pani Jolanta Bałdyga oraz Pani Magdalena Prot . Dzięki udziałowi w  zajęciach młodzież dowiedziała się jak zdobyć wiedzę z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej , negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Uczniowie mieli także okazję rozwiązywać  różnego typu kwestionariusze. Po zakończonych warsztatach młodzież mogła przejrzeć informacje znajdujące się na stoiskach informacyjno – promocyjnych. Opiekunem młodzieży była Paulina Biedrzycka - szkolny doradca zawodowy.

Podczas targów Pani wicedyrektor Agnieszka Murach , Pani Daniela Florczak kierownik ds. praktyk oraz Paulina Biedrzycka szkolny doradca zawodowy mieli możliwość uczestniczyć również w Konferencji dla Pracodawców pt. „Szkolnictwo zawodowe a lokalny rynek pracy”.