W dniach od 9.10.2017 do 13.10.2017 roku w naszej szkole odbyła się szkolna akcja profilaktyczna pod hasłem „Krok po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie.” Głównym celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia i jego wpływu na zdrowie psychiczne wśród uczniów.
   Działania w ramach akcji były prowadzone przez pedagogów szkolnych, wychowawców, nauczycieli, nauczycieli biblioteki szkolnej, doradcę zawodowego, pielęgniarkę szkolną, wychowawców internatu i wychowawców świetlicy szkolnej. W szkolną akcję włączył się także Samorząd Uczniowski.
   W ramach akcji przygotowano wystawę cytatów prozdrowotnych z wykazem pozycji książkowych oraz koszem pozytywnych myśli. Podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi uczniowie mogli porozmawiać o stresie i zarządzaniu nim, o depresji i sposobach radzenia sobie z zaburzeniami nastroju. W trakcie spotkania z panią dietetyk społeczność uczniowska mogła poznać zasady racjonalnego odżywiania się i ich wpływ na układ nerwowy.
   Społeczność internatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce maszerowała po zdrowie, promując i kontynuując Nordic Walking, rozegrano towarzyski turniej piłki siatkowej, odbyły się pogadanki z młodzieżą nt. „Zazdrość i rywalizacja wśród rówieśników.” Realizowano tematykę akcji na godzinach wychowawczych, odbyły się lekcje wychowania fizycznego pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i aktywny udział w akcji.

FOTO RELACJA