Aby uwrażliwić uczniów na piękno i kulturę słowa, na obcowanie z literaturą piękną, rozwijać ich wyobraźnię, co roku w naszej bibliotece szkolnej odbywają się „Spotkania z poezją”.
W ramach tych spotkań 1 grudnia mieliśmy wielką przyjemność gościć ostrołęckiego poetę Piotra Grzymałowskiego, który w 2015 roku został laureatem XXIII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Swoje wiersze publikował m.in. w "Immunitecie" i "Poezji dzisiaj". Pan Piotr zaprezentował swój tomik pt. „Powidołki", który jest jego debiutem literackim, wydanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Redaktorami tej pozycji są śp. Alfred Sierzputowski oraz dr Karol Samsel.
W skupieniu i z zainteresowaniem mieliśmy możliwość wysłuchania kilku wierszy w interpretacji autora. Poeta opowiedział o swoich inspiracjach poetyckich, pierwszych próbach pisarskich oraz planach na przyszłość. Na zakończenie wysłuchaliśmy trzech utworów wykonanych na akordeonie przez ucznia naszej szkoły Rafała Grądzkiego. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zapewne pozostawi w pamięci uczniów wiele wspomnień oraz być może zachęci ich samych do pisania nawet gdyby tylko do szuflady.
W spotkaniu uczestniczyły klasy: II Iw, I B.

Organizatorem spotkania była Biblioteka szkolna.

FOTO RELACJA

 

Fragment wiersza Piotra Grzymałowskiego

„Wielka literatura współczesna.
Chronicznie zasmucona pani z kawiarni spiskujących
na zapleczu wolności;
młoda profesorka, w której podkochiwaliśmy się wszyscy,
zwodzi mnie
miłością już tylko pierwszych spojrzeń w siebie.
Ironicznym uśmiechem szepce świecie napisanym,
(więc obłaskawionym
składnią laureatów nagród),
gdy przyspieszając kroku mijam ją,
siedzącą przy oknie.”