BUDOWLAŃCY W „ PREFBECIE”
5 czerwca 2014 r. klasa 2B wraz z Panem Dyrektorem Grzegorzem Żebrowskim oraz p. Danielą Florczak i Iwoną Kwiatkowską została zaproszona w ramach współpracy do PREFBETU Śniadowo. Uczniowie mieli okazję zwiedzić halę produkcyjną i poznać technologię wykonywania produktów, poznać asortyment, ofertę firmy, a także nowości na rynku betonu komórkowego. Na rynku łomżyńskim przedsiębiorstwo funkcjonuje od 1968 roku - do czerwca 1992 r. jako państwowe a od lipca 1992 roku jako firma prywatna. Podstawową działalnością firmy jest produkcja wyrobów z betonu komórkowego. W oparciu o własny asortyment PREFBET Śniadowo oferuje tani i technologicznie prosty system budowy obiektów z betonu komórkowego, na który składają się:
♦ elementy murowe ścienne,
♦ elementy: nadproży, ocieplające, osłonowe i wentylacyjne,
♦ strop gęstożebrowy TERIVA 4,0/1 z elementami SKB.
Uzupełnieniem do asortymentu wyrobów z betonu komórkowego są:
♦ bloczki fundamentowe i pustaki szalunkowe z betonu zwykłego,
♦ belki do stropów gęstożebrowych,
♦ beton towarowy wszystkich klas. Ponadto PREFBET Śniadowo oferuje klientom:
♦ kompleksową obsługę budownictwa jednorodzinnego,
♦ kompleksową obsługę inwestycji wiejskich przy realizacji obiektów inwentarskich,
♦ sprzedaż betonu towarowego z usługą szalowania,
♦ usługi transportowe wraz z rozładunkiem,
♦ opracowywanie kosztorysów i przeliczanie projektów.
Od czerwca 2010 roku uruchomione zostały dwa oddziały firmy w Łomży i Zambrowie zajmujące się handlem materiałami budowlanymi, produkcją betonu towarowego i elementów z betonu towarowego. P.P.B. PREFBET Śniadowo współpracuje ze szkołami średnimi w regionie i ośrodkami naukowymi w zakresie opracowywania nowych technologii oraz kształcenia kadry specjalistycznej dla budownictwa. Spotkanie było dla uczniów inną, ciekawą lekcją , zakończyło się miłym, słodkim akcentem.
Spotkanie z przewodniczącym Rady Miasta
W dniu 30 maja 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przewodniczącym Rady Miasta – Panem Dariuszem Maciakiem. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży pracy samorządu miasta Ostrołęki oraz zapoznanie z wybranymi zagadnieniami poruszonymi podczas sesji Rady Miasta. Pan przewodniczący opowiedział również o planowanych przez Urząd Miasta przedsięwzięciach, m.in. wspomniał o Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz o budowie Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych. Młodzież z klas: 1 F, 2 B i 3 RWe wraz z opiekunami: Panią Edytą Sikorą oraz Panem Jarosławem Justowiczem wysłuchała prelekcji, a następnie włączyła się do dyskusji. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na koniec Pan przewodniczący – Dariusz Maciak rozdał uczniom drobne upominki i zachęcił do czynnego udziału w życiu społeczności lokalnej.
Festyn z okazji Dnia Dziecka
W dniu 04 czerwca 2014 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce wspólnie z Powiatowym Oddziałem TPD w Ostrołęce w Ramach Obchodów Dnia Wolności organizują Grę Miejską mającą na celu przypomnienie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych. Weźmie w niej udział 120 wychowanków ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Po wykonaniu zadań dzieci wezmą udział w konkurencjach sportowych organizowanych na terenie boiska Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.
PROGRAM UROCZYSTOŚCI
Zespół Szkół Zawodowych nr 2
w Ostrołęce
04 czerwca 2014 roku
14:30 - Otwarcie imprezy.
14:40 - 15:10 - Zaproszenie do szwedzkiego stołu.
15:15 - 16:15 - Konkursy dla dzieci: mecz piłki nożnej, tor przeszkód, przeciąganie liny, bieg
w workach, rzucanie lotkami na punkty oraz malowanie twarzy.
16:20 - 16:40 - Wręczenie dyplomów, medali i upominków.
16:45 - Zakończenie imprezy: podziękowania dla sponsorów i osób pomagających
w zorganizowaniu imprezy.
Przewodnicząca
Szkolnego Koła TPD:
Ewa Rudzik
II Turniej Gier Zespołowych
Dnia 26 maja 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
w Ostrołęce odbył się II Turniej Gier Zespołowych – Ostrołęka 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki i Nagrodę Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce. Wzięły w nim udział reprezentacje: Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Straży Miejskiej w Ostrołęce, Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle (klasy mundurowe) i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce (klasy o profilu wojskowym). Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: piłka nożna i piłka siatkowa.
Turniej zorganizowali: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce i Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce
Wyniki rywalizacji
Piłka nożna
I miejsce – reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu
II miejsce – reprezentacja Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
w Bemowie Piskim
III miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
IV miejsce – reprezentacja Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce
V miejsce– reprezentacja Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu
VI miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle
VII miejsce – reprezentacja Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce
Piłka siatkowa
I miejsce – reprezentacja Straży Miejskiej w Ostrołęce
II miejsce - reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu
III miejsce - reprezentacja Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz
w Bemowie Piskim
IV miejsce - reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce
V miejsce - reprezentacja Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu
VI miejsce - reprezentacja Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle
Gratulujemy !
SZKOLENIE FRYZJERSKIE Z FIRMĄ MAXIMA
25 MAJA 2014 r. pracownia fryzjerska Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce po raz kolejny zmieniła się w salę szkoleniową. Piąte w tym roku szkolenie dla profesjonalnych fryzjerów i uczniów „Dwójki” miało na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu upięć, strzyżeń awangardowych i koloryzacji. Szkolenie zostało przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów firmy MAXIMA, która jest partnerem kierunku fryzjerskiego w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce. Kolejne szkolenie zaplanowano na miesiąc październik.
„OPEROWY ZAWRÓT GŁOWY”
23 maja 2014 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbył się konkurs na najlepszą fryzurę i stylizację, inspirowaną postacią z literatury lub filmu. Jego organizatorem był Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. W konkursie wzięło udział 13 szkół z całej Polski. ZSZ Nr 2 w Ostrołęce reprezentował Konrad Stepnowski, uczeń klasy III w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich. Udział, który miał być świetną zabawą oraz nauką okazał się wielkim sukcesem. Konrad swoją stylizacją „Czarny Łabędź” wywalczył II miejsce oraz nagrodę specjalną, którą jest staż w charakteryzatorni Opery i Filharmonii Podlaskiej. Nagroda ta jest wielkim wyróżnieniem zarówno dla Konrada jak i dla Pani Jolanty Zyśk, która przygotowała ucznia do konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! .
WYCIECZKA NA BUDOWĘ
Dnia 22 maja 2014 roku uczniowie klasy pierwszej odwiedzili kolejny raz budowę przy ulicy Braterstwa Broni w Ostrołęce. Młodzież obejrzała wykonaną więźbę dachową - drewniany szkielet dachu. Więźba jest najważniejszym elementem konstrukcyjnym dachu. Ma za zadanie bezpiecznie przenieść ciężar własny dachu, pokrycia oraz obciążeń spowodowanych opadami śniegu i siłą wiatru. Zastosowana więźba płatwiowo- kleszczowa pozwala ukształtować każdy, nawet najbardziej skomplikowany dach. Pod skośnymi połaciami przewidziano w budynku funkcjonalne pomieszczenia mieszkalne. Połączenia elementów więźby muszą zapewniać dostateczną sztywność całej konstrukcji, a cała więźba musi być wykonana bardzo starannie. Uczniowie dowiedzieli się, że wyboru konstrukcji dachu dokonuje projektant. Przekroje wszystkich części więźby dachowej dobiera na podstawie obliczeń statyczno-wytrzymałościowych, w których uwzględnia odległość pomiędzy ścianami zewnętrznymi, rodzaj materiału zastosowanego do pokrycia dachu, kąt nachylenia połaci oraz panujące w regionie warunki atmosferyczne. Pani Ewa Tyszka objaśniła uczniom rolę jaką pełnią poszczególne elementy w konstrukcji. Zwróciła również uwagę na właściwą organizację placu budowy i zabezpieczenia zgodne z bhp na budowie. Kierownik budowy podkreślił, że prace postępują z pewnym wyprzedzeniem w związku z korzystnymi warunkami pogodowymi.