14 grudnia uczniowie drugiej klasy Technikum Usług Fryzjerskich odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Wrzos.Przyszli styliści strzygli i czesali pensjonariuszy.To było kolejne już spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Uczniów wspierały Bożena Jeruzalska i Renata Karwowska

FOTO RELACJA

   W dniu 29 września uczniowie klas fryzjerskich wzięli udział w plenerowych zajęciach edukacyjnych z ogniskiem integracyjnym. Obejrzeli filmy instruktażowe z zakresu zmiany koloru włosów i zasad koloryzacji. Ponadto mieli możliwość zobaczenia zabiegu profesjonalnej regeneracji włosów za pomocą sauny ultradźwiękowej i pielęgnicy na podczerwień z wykorzystaniem produktów najnowszej generacji. Efekt zabiegu zrobił na uczniach duże wrażenie. Zwieńczeniem zajęć było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz możliwość pływania rowerami wodnymi po stawie i integracja uczniów klasy pierwszej ze starszymi kolegami i koleżankami.

Beata Łada

 

    Sylwia Wronowska jest uczennicą klasy drugiej Technikum kształcącego w zawodzie technik usług fryzjerskich. W ubiegłym roku szkolnym została wyróżniona podczas IX Samorządowej Gali Uczniowskiej za najwyższą średnią ocen w szkole-5.61 ,otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium dla uczniów szkół zawodowych. W bieżącym roku powtórzyła sukces uzyskując średnią 5.58 i została ponownie uhonorowana statuetką za najwyższą średnią podczas X Samorządowej Gali Uczniowskiej. Sylwia jest niezwykle skromną i pracowitą osobą konsekwentnie rozwijającą swoje pasje i zamiłowania fryzjerskie i charakteryzatorskie.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW☺

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce przyłączył się do akcji „ Daj włos” Fundacji Rak N’ Roll. Do udziału w akcji zgłosiły się chętne osoby. W szkolnej pracowni fryzjerskiej zostały przygotowane i ostrzyżone włosy Piotra Ziarkiewicza, Magdaleny Kubeł. Włosy zostały przekazane na potrzeby chorych na nowotwory.

   Dziękujemy darczyńcom za zaangażowanie i gratulujemy odwagi, zazdrościmy pięknych fryzur i podziwiamy szlachetny gest.

   Szkolną akcje wspierały p. Renata Karwowska, p. Marzena Orłowska i Samorząd Uczniowski wraz opiekunami.

FOTO RELACJA

Uczennice klasy drugiej Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich, Sylwia Wronowska i Paulina Grabowska reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerstwa Artystycznego w Ostrowi Mazowieckiej. Zadaniem była fryzjerska interpretacja tematu ,,Kobieta żywioł". Paulina wykonała stylizację-kobieta ziemia, Sylwię zainspirował żywioł woda. Młode stylistki pod kierunkiem Pani Jolanty Zyśk zaprojektowały piękne fryzury,makijaże oraz dobrały stroje. Stylizacja Sylwii Wronowskiej zdobyła uznanie jury konkursu,uczennica stanęła na podium zajmując 3 miejsce.

GRATULUJEMY INWENCJI TWÓRCZEJ

FOTO RELACJA

  

   24 maja 2017 klasa II F poznawała przyrodę i kulturę Kurpiowszczyzny. Wycieczka obejmowała:

- Ogród dydaktyczny im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu mieszczący się przy ulicy Zawadzkiego 4. Znajdują się tam rośliny występujące na terenie Kurpiowszczyzny. Tablice tematyczne przedstawiają faunę Puszczy Zielonej. Ciekawostką jest zimowisko dla płazów i gadów, budki lęgowe różnych gatunków ptaków oraz rozchodniki na dachu wiaty. W centrum ogrodu znajduje się dąb papieski wyhodowany z żołędzia poświęconego przez papieża Jana Pawła II. Ogród wzbudził ogromne zainteresowanie uczennic.

- Muzeum Kultury Kurpiowskiej - plac gen. Józefa Bema 8. Uczennice obejrzały wystawę czasową "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia", która łączy archeologię z komiksem. Porównuje dwa światy: znalezisk archeologicznych oraz podobnych zabytków wykorzystanych na kadrach komiksów Janusza Chrusty. Zwiedziły również wystawę stałą „Ostrołęka i Kurpie. Między wątkiem historii a osnową życia” przedstawiającą codzienność ludzi żyjących w okresie międzywojennym – ostrołęczan i Kurpiów.

- Spacer nad Narwią gdzie podziwiały piękno naszej rzeki.

Opiekę nad uczennicami sprawowały:
Jolanta Zyśk i Renata Florczak

FOTO RELACJA

logo daj wlos

   

   Każdy (mały, duży, on, ona), kto ma włosy dłuższe jak 25 cm i chce je obciąć, może to zrobić  w dobrym celu – na peruki dla kobiet po chemioterapii. Ścięte włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. 

   Chęć wzięcia udziału w akcji można zgłaszać do końca maja do pedagogów szkolnych lub p. Renaty Karwowskiej, po czym zostanie ustalony dla każdego indywidualnie termin cięcia. Ścięcie włosów i stylizacja nastąpi w pracowni fryzjerskiej w ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

 

   W ramach podziękowania zostanie wykonana sesja fotograficzna dla uczestnika a ścięte włosy zostaną przekazane na fundację RAK’N ROLL.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału !!!

20170404 151611 Large

 

   W ramach wolontariatu odwiedziliśmy mieszkańców DPS "Wrzos". Uczennice klas drugiej i trzeciej klasy Technikum Usług Fryzjerskich pod opieką Renaty Karwowskiej strzygły i czesały podopiecznych domu pomocy. Regularne spotkania są cenną lekcją dla naszych przyszłych stylistek. Zdobywają i doskonalą cenną wiedzę praktyczną, wnoszą w życie pensjonariuszy wiele radości i uśmiechu, a same kształcą postawę empatii w stosunku do seniorów.

 

Uczennice klasy 2F Paulina Grabowska i Sylwia Wronowska reprezentowały Z.S.Z. Nr2 w Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim w Warszawie.Temat tegorocznej edycji konkursu to ,,Geometryczne eksplozje". Obie stylizacje zdobyły uznanie jury konkursu,dziewczyny otrzymały wyróżnienia firmy Color Art Desiree w postaci bezpłatnych szkoleń oraz kosmetyki. Sylwia Wronowska otrzymała również wyróżnienie przewodniczącego jury. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Panią Jolantę Zyśk.

GRATULUJEMY PODWÓJNEGO SUKCESU☺

FOTO RELACJA

Młode stylistki fryzjerstwa za szkół w Wyszkowie,Ciechanowcu,Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęki przeniosły zgromadzonych gości w "Świat bajek i baśni" przy pomocy grzebieni,lakierów i szczotek.
Komisja sędziowska w składzie;Pani Kinga Domian,Pani Agnieszka Popiołek,Pan Konrad Stepnowski,Pan Daniel Kaniowski i Dyr Z.S.Z.Nr 2 Pan Grzegorz Żebrowski wyłonili najlepsze stylizacje:

I miejsce Monika Tymińska ZSOiZ w Ciechanowcu
II miejsce Aleksandra Kacperowicz Z.S.Z.Nr 2 w Ostrołęce
III miejsce Sylwia Wronowska Z.S.Z.Nr 2 w Ostrołęce

Nagroda Publiczności Paulina Grabowska

Wyróżnienia:
Sylwia Wronowska
Aleksandra Kacperowicz
Patrycja Stepnowska
Konkurs zorganizowały uczennice klasy 2F pod kierunkiem Pań: Jolanty Zyśk,Anny Głażewskiej i Renaty Karwowskiej.

FOTO RELACJA