Dnia 8 marca bieżącego roku szkolnego, już po raz dwudziesty pierwszy, odbył się  w naszej szkole Konkurs Ortograficzny.  Celem przedsięwzięcia było
m. in. świadome rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, uczenie skupienia, spostrzegawczości, samokontroli oraz wpajanie dbałości o kulturę języka polskiego.  Konkurs adresowany był do uczniów klas technicznych. Organizatorkami Szkolnego Konkursu Ortograficznego były Panie: Joanna Klikczyńska oraz Edyta Sikora.

W tym roku tytuł Mistrza Ortografii zdobyły:

Gabriela Skiba z klasy 4 pIw i  Magdalena Kowalska z klasy 3 B.

 

Gratulujemy!

FOTO RELACJA

 Nasza szkoła ponownie uczestniczyła w dwóch edukacyjnych przedsięwzięciach: „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Są to ogólnopolskie akcje, których celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

 „Lekcje z ZUS” to cykl czterech lekcji,  na których uczniowie poznawali, m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, dowiedzieli się jaka jest rola i zadania ZUS, jakie świadczenia, dzięki ubezpieczeniom, będą mogli uzyskać oraz jak założyć własną firmę. Tego typu wiedza pomoże młodym ludziom odnaleźć się w dorosłym życiu oraz na rynku pracy.

W projekcie edukacyjnym oraz Olimpiadzie brali udział uczniowie następujących klas: 4gSw, 4BBw, 4pSw, 4pBB, 4gF, 4pWR, 4gIw. Łącznie około 180 osób.

 Projekt realizowali nauczyciele: p. Alina Bałdyga, p. Bogusława Gocłowska, p. Dorota Kulesza, p. Mariusz Głażewski.

Najwyższą liczbę punktów w szkolnym etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uzyskali:

  1. Sylwia Mazuch – kl. 4BBw
  2. Kamil Duszak – kl. 4pBB
  3. Kacper Kaczmarczyk – kl. 4gIw.

Szkolny koordynator projektu: B. Gocłowska.

  

 

TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ W ZSZ NR 2

 Światowy Dzień Liczby π”.

 Projekt będzie realizowany w dniach 13 – 17 marca 2023 roku.

 W ramach obchodów tygodnia z matematyką w naszej szkole odbędzie się szereg imprez, spotkań, konkursów, na które serdecznie Was zapraszamy !!!

 Gwarantujemy atrakcyjne nagrody i wspaniałą zabawę edukacyjną w świecie matematyki !!!

REGULAMIN KONKURSU

W dniu 08.02.2023 r. klasa 2B wybrała się wraz z opiekunami Jolantą i Piotrem Jaksina na lodowisko miejskie w Ostrołęce. Głównym celem wyjścia była integracja uczestników i dobra zabawa oraz rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych lęków i rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu. Opiekunowie zachęcili uczniów do aktywnego stylu życia i propagowania sportów zimowych. Pokazali też jak można spędzić wolny czas ze znajomymi. Wszystkim dopisywały dobre humory. Do następnego razu! Do następnego piruetu na lodzie!

Kryzys klimatyczny, najbardziej palący problem współczesnego człowieka. W ramach projektu Logika ekologii, grupa uczniów z naszej szkoły stawią mu czoła. W przeciągu najbliższych miesięcy odbędzie się 10 lekcji poruszających problemy związane z ekologią, odbędą się spotkania z przedstawicielami samorządu, a także zostanie opracowany prototypowy projekt adaptacyjny lub mitygacyjny do zmiany klimatu w naszej gminie.

Projekt Logika ekologii w który zaangażowała się nasza społeczność szkolna, ma na celu rozwinięcie umiejętności krytycznego myślenia młodzieży o rozwiązaniach z zakresu ekologii i ochrony środowiska. W ramach planowanych zajęć zostaną poruszone zagadnienia globalne oraz lokalne związane ze zmianą klimatu, to jak nasze codzienne decyzje jako konsumentów dóbr społecznych, ma wpływ na klimat tu i w najodleglejszych zakątkach całego świata.

Planowane spotkania z samorządowcami będą miały na celu zapoznanie się z lokalną polityką środowiskową, strategią adaptacji i mitygacji do zmian klimatu, a przede wszystkim zapoznają naszych uczniów z zidentyfikowanymi problemami środowiskowymi naszej gminy i miasta.

Powyższe działania mają służyć przygotowaniu gruntu pod samodzielne działanie jakim będzie prototypowy innowacyjny projekt mający za zadanie odpowiedzieć na lokalne problemy środowiskowe, a wiedza zdobyta podczas zajęć ułatwi przygotowanie projektu realnego do wdrożenia w lokalnych warunkach.  

Przygotowany projekt poprzez zaplanowane wydarzenia publiczne zostanie włączony do lokalnej debaty z udziałem mieszkańców, samorządów i organizacji społecznych. 

Całe przedsięwzięcie ma za zadanie zaktywizować młodzież do podejmowania inicjatyw obywatelskich w zakresie ochrony środowiska naturalnego, które jest naszym najcenniejszym dobrem. Jako ludzkość osiągnęliśmy ewolucyjny i technologiczny sukces, ale zapomnieliśmy że nadal postajemy elementem całości, jaką jest kruchy ekosystem o który musimy zadbać już dziś: dla nas i przyszłych pokoleń. 

Projekt Logika Ekologii finansowany jest z Funduszy Norweskich EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 

 W dniach 18 X – 10 XI 2022r. odbył się konkurs specjalny na zbiórkę „Dobrych monet”. Jest to konkurs w ramach projektu "Zbieram to w szkole" prowadzonego przez Fundację Missio Cordis. Zysk z wymiany i sprzedaży "Dobrych monet" przeznaczony jest na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii.

Zbieraliśmy:

·        aktualne polskie monety (1,2,5,10,20,50 groszy);

·        monety z całego świata (np. funty, dolary, korony);

·        pieniądze wycofane z obiegu (np. polskie z okresu PRL, z krajów Strefy Euro),

·        monety kolekcjonerskie (np. 2 i 5 zł Nordic Gold),

·        banknoty polskie i zagraniczne, aktualne i wycofane z obiegu

 

Wartość wszystkich monet przeliczaliśmy na kilogramy. Zebraliśmy 10,45 kg.

 

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Jeremiasz Radwański z klasy 3We – zebrał 3,25 kg „Dobrych Monet”

II miejsce – Kupis Nikola z klasy 1We – zebrała 1,6 kg „Dobrych Monet”

III miejsce – Kuciński Kamil z klasy 1Iw – zebrał 0,6 kg „Dobrych Monet”